Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gruszka przeprasza za wczorajszą awarię

Gruszka przeprasza za wczorajszą awarię

WitekT 1 Grudnia 2009 21:04

0 0
Za wczorajszą awarię sieci Play, która trwała ponad godzinę, przeprosił klientów rzecznik Marcin Gruszka wpisem na swoim blogu.

Awaria trwała około godziny, dotyczyła przede wszystkim zasięgu 2G i transmisji pakietowej (Play Online). Wczoraj wieczorem rozwiązaliśmy problem i obecnie analizujemy przyczyny i zasięg awarii - napisał Gruszka.

Gruszka podkreślił, że awaria nie dotyczyła całej Polski, jak twierdzą niektóre serwisy internetowe.

Zawsze zastanawiam się skąd Wy chłopaki macie lepsze wiadomości od naszego nadzoru sieci - zakończył swój wpis rzecznik.


Źródło tekstu: blogplay.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 93
  • 0

    74.  2009-12-03 15:47:16

    stałą awaria (73) - I co? Czy napisałem coś innego? Jakich argumentów - ludzi nie potrafiących czytać ze zrozumieniem, przy okazji rzucających wyzwiskami? Wręcz przyznałem Ci rację, że być może Ty masz największy problem z zasięgiem macierzystym! A że dodatkowo wspomniałeś, że i przy roamingu masz problemy, to tylko odniosłem się do tego konkretnego fragmentu Twojej wypowiedzi. Stwierdziłem jedynie, że u mnie na roamingu Plusa nie mam żadnych problemów z siecią Play. A więc wręcz jakby "broniłem" sieci Plus! Do tego jeszcze na sam koniec sam dodałem, że w sprawie zasięgu macierzystego u siebie nie będę się wypowiadał, bo nie ma u mnie nadajnika Play. I o co kaman!? Z czym masz problem? A nie życzę sobie, żeby ktoś bezpodstawnie nazywał mnie jakimś rzecznikiem określonej sieci tylko dlatego, że mam odmienne od niego zdanie oparte na faktach, bo nim nie jestem. Do niedana wręcz zadowolony byłem z usług PTC.

  • 0

    75. ~Żal.pl  2009-12-03 21:34:48  host: apn-95-41-76-34.dynamic.gprs.plus.pl

    żal mi was krótka awaria a płacz nagle :P

  • 0

    76. ~  2009-12-03 23:40:42  host: 188.33.151.128

    @74: Jojo słuchaj, zamiast bez sensu się kłócić, powiedz mi lepiej jak JEDNYM KODEM sprawdzić we freshu ile mi zostało danych w pakiecie 500MB? Chyba się nie da... Chodzi o to żeby to był jakiś kod USSD typu *105# albo nawet jakiś zamotany typu *111*89*7# (akurat taki chyba nie istnieje - ale są kody o takiej strukturze w playu), a nie konieczność sprawdzania w play24 menu *111#, potem 1,6,2 bodajże. Problem jest taki, że w modemie nie da się "chodzić" po tym play24 menu - nie mogę więc sprawdzić stanu pakietu. Muszę przekładać kartę do telefonu. A więć da się czy nie?

  • 0

    77.  2009-12-04 00:05:59

    76 - Wiesz, tak jak zresztą już pisałem - nie ma u mnie zasięgu macierzystego sieci Play, a więc tym samym nie korzystam z pakietów Play Online w Play Fresh. Tak wiec nie wiem czy jest inna możliwość niż posługiwanie się w tym celu "Play 24 Menu". Spróbuj zadać to pytanie na FORUM, być może ktoś oblatany w tym temacie da Ci wyczerpującą odpowiedź, albo poszukaj być może już jest tam odpowiedź na Twoje pytanie. Ja w każdym bądź razie na stronie sieci Play (w regulaminie promocji) niestety nie znalazłem takiej możliwości. Naprawdę tu Ci nie pomogę - przykro mi. ;-)

  • 0

    78. ~  2009-12-04 00:15:39  host: apn-95-41-76-34.dynamic.gprs.plus.pl

    co wy robicie że aż takie długie posty piszecie pewnie z wikipedii.pl

  • 0

    79. ~  2009-12-04 10:13:13  host: v03-12.opera-mini.net

    76 to ja. Kurcze no lipa z tym jest, właśnie regulamin mówi tylko o play24 menu. @78: Z wikipedii??? :-)

  • 0

    80. ~kotsajmona  2009-12-04 12:43:04  host: 94.75.253.67

    Hej plejowcy - poślady spięte i gotowe do obrony Przenajświętszej Sieci? Bronicie się tak zajadle że Kmicic pod Jasną Górą może się schować:) Pomyślcie nad własnym sztandarem i pieśnią bojową.

  • 0

    81. ~almodowar  2009-12-04 17:27:44  host: 77-253-186-49.adsl.inetia.pl

    *80 - ktory z W3 płaci Ci za udawaną elokwencję?

  • 0

    82. ~kotsajmona  2009-12-04 22:42:32  host: 94.75.253.67

    @81 Zazdrosny? W Przenajświętszej Sieci Play pracujecie za darmo, w imię honorowej walki ze złymi W?

  • 0

    83. ~wkurzony  2009-12-07 12:12:23  host: 212.160.240.18

    akurat mialem pakiet minut wazny do tego dnia i mialem go wieczorem wykorzystac....i mi przepadl...hamy...i awaria nie trwala na warszawskim grochowie godziny tylko kilka godzin

  • 0

    84. ~dxtr  2009-12-08 19:23:01  host: rea.ipt.com.pl

    Przeciez oni maja praktycznie tylko 2G? To cala Polska playa nie miala? :) Niech jeszcze to na billbordzie przed siedziba napisze a nie blogu (na ktory ludzie - o ironio, z netem w play przeciez nie mogli wejsc xD). Powinien zwrocic ludziom koszty za ten incydent!

  • 0

    85. ~dxtr  2009-12-08 19:24:20  host: rea.ipt.com.pl

    Niech sie kretyn zastanowi skad, skoro ich umowy potrafia ginac na smietnikach i on o tym nie wie, to niech lepiej pomysli o czym jeszcze nie ma zielonego pojecia :).

  • 0

    86.  2009-12-08 19:27:49

    sprawdzalem w roznych miejscach w Polsce zasieg playa i jakosc rozmow playa i jeszcze sie nei spotkalem aby jakos drastycznie odbiegala od w3 (bo idealnej jakosci nie ma w zadnej polskiej sieci). Sa jedynie problemy kiedy telefon przelancza sie pomiedzy playa a plusa... wtedy nie jest dobrze... ale na szczescie zasieg playa rosnie wiec takich wypadkow coraz mniej... aha i nie wiem czy to mozliwe ale zeby plus dawal specjalnie gorszy przesyl dla playa?

  • 0

    87. ~dxtr  2009-12-08 19:33:04  host: rea.ipt.com.pl

    Ad.86 Co dawal? bez plusa u playa 3g prawie nie istnieje. Jak dla Ciebie pomiedzy tymi standardami nie ma roznicy w przesyle danych no to o czym my rozmawiamy? Przeciez ludzie celowo sie na roaming plusa przelaczaja...

  • 0

    88. ~  2009-12-08 23:06:38  host: 94.254.225.28

    @86; Właśnie, to przełączanie play-plus i na odwró jest najgorsze. To nie jest takie hop siup jak zmiana bts-a w obrębie jednej sieci. Niestety trwa to chwilę, czasem nawet dłuższą...

  • 0

    89. ~leon  2009-12-09 13:39:51  host: 213.77.42.226

    wczoraj od 22 do dzisiaj 8 rano w kosmos wywaliło zdrapki do doładowań

  • 0

    90. ~eks-p-ORĘCZyciel :)  2009-12-09 18:00:02  host: 77-254-40-35.adsl.inetia.pl

    w okolicy Garwolina miałem zasięg wyświetlony na telefonie, ale zadzwonić nie można było, ani sprawdzić kasy;) i namoje oko problem trwał nie godzinę lecz ze 4... ale na Plusie połączenie miałem i spoko. nie mam żalu, bo nie raz w tym terenie miałem głuchy telefon w Orange - zwłaszcza po północy (wtedy też ludzi funkcjonują, choć wielu już śpi).

  • 0

    91. ~  2009-12-10 09:06:04  host: ogr054.multi-play.net.pl

    A mnie sie cos zdaje, ze o problemie playa ludki sie dowiedzialy dopiero z telepolis i ...dawaj napieprzac. Heh... A ciekawe czy ktos pamieta o nie tak dawnej awarii ery i to w 'centrum' Krakowa - tez zjechaliscie PTC? A juz te farmazony, ze play lepszy/gorszy od w3, powinny byc blokowane z 'urzedu' na telepolis, bo... tak sie sklada, ze sa miejsca gdzie P4 lepiej odbiera od PTC czy Orange i vice versa (akurat z tymi trzema sieciami mam do czynienia na codzien - nie wiem jak jest z plusem).

  • 0

    92. ~  2009-12-10 10:53:19  host: ip-89.171.9.58.static.crowley.pl

    @91: Nie, nie z Telepolis się dowiedziałem. Po prostu net mi nie działał.

  • 0

    93. ~  2009-12-11 17:14:17  host: 94.75.253.67

    Gruszka niech przeprosi też za drożyznę w ofercie: http://w181.wrzuta.pl/audio/5D7K5u1LaIx/balwan_plusa

Dodaj swoją opinię