Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gruszka: przeanalizujemy stanowisko UKE

Gruszka: przeanalizujemy stanowisko UKE

WitekT 24 Sierpnia 2011 17:55

0 0

Z uwagą zapoznamy się z rekomendacją UKE - mówi TELEPOLIS.PL Marcin Gruszka, rzecznik P4, odnosząc się do wezwania UKE, aby w reklamach operator sieci Play nie odnosił się do raportu Urzędu dotyczącego transmisji sieci w sieciach komórkowych.

Szerzej o stanowisku UKE pisaliśmy w tej wiadomości.

Polecam zapoznanie się z naszymi materiałami reklamowymi, gdzie dokładnie informujemy, że to wynik testu w 16 miastach. (…) Bardzo podoba nam się koncepcja testów UKE i mamy nadzieję, że będzie ich więcej i przeprowadzanych na zdecydowanie szerszą skalę - mówi TELEPOLIS.PL Gruszka.




Rzecznik P4 poleca też półamatorski test w ramach akcja Smart Net Surfers, który jest analizą tego, co tak naprawdę dzieje się z mobilnym Internetem w Polsce, nie tylko w 16 największych miastach.

Nie robimy testów tak profesjonalnych, jak UKE, nie mamy takiego sprzętu, ale wyniki są bardzo ciekawe. Dziś zresztą postaram się powiedzieć coś więcej na ten temat na blogplay.pl - dodaje.

Szerzej o pierwszych wynikach akcji Smart Net Surfers pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 2

    1. ~  2011-08-24 18:00:07  host: z29-06.opera-mini.net

    nawet w ulotkach z 2009 sa takie wstawki..malo kto wie ogladajac reklamy tv co to uke :)mirekb

  • 0

    4. ~Jan  2011-08-24 18:08:39  host: apn-77-114-172-186.dynamic.gprs.plus.pl

    "Nie robimy testu tak profesjonalnych, jak UKE, nie mamy takie sprzętu" a czy przypadkiem testy nie były robione na standardowych telefonach Samsung?

  • 2

    5.  2011-08-24 18:09:06

    jak dobrze ze nie mam tv :D

  • 2

    7. ~  2011-08-24 18:09:49  host: 193.201.36.35

    @2 Ale za co ma przeprosić? Czytałeś ten raport UKE? Byłem zdziwiony, ale tam naprawdę wygrał PLAY.

  • 0

    8. ~  2011-08-24 18:11:03  host: z40-14.opera-mini.net

    za niedomowienia, jakze przypadkowe

  • 0

    9. ~  2011-08-24 18:17:44  host: 193.201.36.35

    smart net surfers robią testy na HTC Desire Z a UKE na appce Speed Test.

  • 2

    10.  2011-08-24 18:18:13

    @4 - testy są robione na HTC Desire Z.

  • 1

    11.  2011-08-24 18:20:07

    9: taaa? A co jest zainstalowane na tym Desire Z? Speedtest pewnie. Co do UKE - oni akurat zamawiają profesjonalny sprzęt analizujący dokładnie zestawianie połączeń i ciągnący dane z dedykowanego serwera.

  • -1

    12. ~  2011-08-24 18:26:54  host: 193.201.36.35

    @11 zgadza się, dlatego jak sam Gruszka zaznaczył tych testów nie można porównywać.

  • -1

    13. ~K@ziK  2011-08-24 18:39:05  host: user-109-243-43-17.play-internet.pl

    Niestety Play zamiast rzeczywiście poprawiać jakość sieci wydaje pieniądze na bzdurne reklamy pseudo 4g. Zasięg teoretycznie maksymalny, a stabilność prędkości pobierania do bani(Rdogoszcz-Wschód).

  • 0

    16. ~Cooli  2011-08-24 19:03:10  host: ip178-164.ghnet.pl

    Witku 2 literówki: 1) "an zdecydowanie szerszą skalę". 2) "Nie robimy testu tak profesjonalnych".

  • 2

    18. ~  2011-08-24 20:48:14  host: user-31-175-216-235.play-internet.pl

    Przeciez informuja w reklamie ze powoluja sie na wyniki z badan UKE w 16 miastach wojewodzkich.

  • 1

    19. ~Wytykacz Błędów  2011-08-24 21:50:47  host: acwj33.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A jak jest w województwie kujawsko-pomorskim? Testy były przeprowadzane w Bydgoszczy czy w Toruniu? PS: Jeszcze jeden błąd: "...nie mamy takie(go) sprzętu."

  • 0

    20. ~ferdek  2011-08-24 22:59:28  host: dtn157.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kliknijcie na stronkę UKE i looknijcie na testy zasięgu z tras kolejowych W4, a będziecie wiedzieli w czym rzecz

  • -1

    21. ~  2011-08-24 23:11:48  host: public-gprs125745.centertel.pl

    @ 18. Taaa... akurat reklamy są dla mnie tak interesujące, że śledzę każdą informację w każdej reklamie klatka po klatce. Jeśli sam tak robisz to gratuluję zainteresowań. Ja wolę inne zainteresowania, a UKE ma rację. Operator nie powinien w taki sposób wykorzystywać komercyjnie wyników badań regulatora. Później ludzie na UKE się wściekną jak jakość okaże się wielką tragedią.

  • -1

    22.  2011-08-24 23:51:43

    oczywiście, że informują czcionką 6...

  • 0

    23. ~  2011-08-25 07:50:10  host: z30-11.opera-mini.net

    @20. Wszystkiego sie nie dowiedza, gdyz niestety w testach Internetu UKE nie uzywa sprzetu potrafiacego obsluzyc UMTS900.

  • 0

    24.  2011-08-25 07:57:58

    @17 wyjątkowo się z Tobą zgadzam.

  • 0

    25.  2011-08-25 08:33:41

    Hmmm... To ciekawe stwierdzenie, że operator nie ma dobrego (przynajmniej tak dobrego) sprzętu do "badania" własnej sieci... Czyli co? Nie wiedzą co mają?

  • 0

    26. ~  2011-08-25 15:29:26  host: blx10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No i co ma robić taka Gruszka jak nie wybielać swojego pracodawcę w mediach?...

Dodaj swoją opinię