Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gruszka o problemach w przełączaniu między zasięgiem P4 a Polkomtela

Gruszka o problemach w przełączaniu między zasięgiem P4 a Polkomtela

WitekT 22 Marca 2010 21:56

0 0

Marcin Gruszka, rzecznik P4, poruszył na swoim blogu problem długiego przełączania się pomiędzy siecią Polkomtela a P4. Z jego wpisu wynika, że takie sytuacje nie mają miejsca, a jeżeli już, to są incydentalne i do wyjaśnienia.



Teoria spiskowa głosi - “PLAY blokuje logowanie się do sieci PLUS, blokuje bardzo zdecydowanie - przelogowanie nie trwa kilka/kilkanaście sekund. Trwa kilkadziesiąt minut i zwykle kończy się niepowodzeniem. Dlaczego? Wszystko po to, aby uniemożliwić intensywne korzystanie ze Stanu Darmowego w ramach roamingu krajowego." koniec teorii spiskowej - napisał na swoim blogu Gruszka.

Rzecznik pisze, że zgłaszają się do niego dziennikarze z prośbą o komentarz w tej sprawie twierdząc, że docierają do nich setki maili tygodniowo z opisem problemu.




Bardzo proszę o forward/przesłanie całych setek, co do sztuki - osobiście będę wyjaśniał każdą jedną sprawę. Jeżeli nie dostane tych setek maili rozumiem, że można będzie ten news potraktować w kategoriach “nie znoszę PLAY fantasy" - pisze rzecznik na blogu.

100 km bez zasięgu? Gruszka proponuje, że przejedzie taki odcinek z jednym telefonem ustawionym ręcznie na roaming krajowy i drugim, z automatycznym logowaniem. Całe 40/50 minut nakręci, opublikuje i wszyscy będą mogli zobaczyć co się dzieje.

Macie takie problemy napiszcie - dokładnie to sprawdzimy. Kto wie, może jest rozwiązanie. Od razu jednak oświadczam- żadnej blokady Wam nie zdejmiemy - bo żadnej blokady nie ma! - kończy swój wpis Gruszka.

Źródło tekstu: blogplay.pl     

Dodaj do:
w sumie: 137
  • 0

    118. ~uzytkownik_zwykly  2010-03-30 18:53:52  host: 212.160.172.70

    Ja mam troche inny problem. Jak wchodze do jednego z pokoi w mieszkaniu, mimo, ze Play ma pełny zasięg 3.5G (manualnie wybrany) to przy ustawieniu aut. łączy mnie z nadajnikiem Plus i nie moge korzystać z pakietu internetowego (mam zablokowana transmisje poza strefa taniego internetu). Dziwna sprawa.

  • 0

    119. ~  2010-03-31 14:52:50  host: t14-14.opera-mini.net

    Ale się ludzie żalicie a i tak wiadomo że play ma najlepsza ofertę na rynku.

  • 0

    120. ~adolf  2010-03-31 20:38:30  host: staticline56799.toya.net.pl

    a kto korzysta jeszcze z zasięgu plusa? zasięg 3g play nie wystarcza? mam telefon w play i jeszcze nie miałem potrzeby przełączać się na plusa.

  • 0

    121. ~  2010-04-01 01:18:09  host: dcf138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    120 Nie wychodzisz z domu?

  • 0

    122. ~  2010-04-01 01:19:32  host: dcf138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    119 Masz rację z wyjątkiem zasięgu na obecną chwilę

  • 0

    123. ~??  2010-04-01 09:05:46  host: 14-149.beskidmedia.pl

    Do 119 tak ma najlepszą ofertę ale co z tego jak się człowiek u wkurza przy korzystaniu z tej najlepszej oferty? Nie wiem kto pisze że nie ma problemu z zasięgiem, zapraszam do Brzeszcz, drogą się nie da jechać żeby nie zrywało połączeń, nie mówie już o drodze do Krakowa czy Bielska, wczoraj kupiłem 2 ab o ery, jeszcze tylko 2 tyg i mam numery z playa uwolnione, jeszcze 2 mi zostają, zobaczymy co będzie za pół roku.

  • 0

    124. ~Łukasz_  2010-04-01 11:27:33  host: 212.2.99.205

    @120: 70% miejsc, w których bywam jest bez zasięgu playa, więc jak może zasięg play wystarczać?

  • 0

    125. ~kinga  2010-04-01 12:15:06  host: 94-75-90-220.home.aster.pl

    Play to marketingowi ściemniacze!!! brak zasięgu jest notoryczny i rzeczywiscie są problemy by się przelogować na Plusa.

  • 0

    126. ~Grzegorz  2010-04-01 13:20:37  host: apn-95-40-46-232.dynamic.gprs.plus.pl

    Dla mnie sprawa jest bardzo prosta... przestańcie narzekać, jeżeli się wam coś nie podoba to zmieńcie operatora, przecież nie musicie korzystać z sieci z której nie jesteście w pełni zadowoleni... Większość ludzi którzy narzekają na tym forum lub na innym po prostu nie zna Play i tylko potęgują jedną małą plotkę którą kiedyś ktoś bezmyślnie powiedział... (np. ludzie którzy mówią, że Play ma gorszy zasięg niż Plus albo Ci którzy narzekają na internet, LUDZIE pomyślcie zanim coś powiecie, trochę zrozumienia, przecież Play daje wam najtańszy internet w telefonie 5zl. 100mb oczywiście na swoich nadajnikach, bo na nadajnikach Plusa nie jest w stanie wam tego dać bo muszą dużo płacić za to ale Wy niewdzięcznicy nie jesteście w stanie tego zrozumieć, z drugiej strony jaki internet daje wam Plus na swoich własnych nadajnikach...? taniej niż w Play? NIE!) Korzystam już z Play Fresh około roku i im dłużej z nimi jestem, to jestem coraz bardziej zadowolony a odejście z Plusa było najlepszą decyzją jaką w tamtym czasie podjąłem... Zgadzam się z wami że czasem trzeba czekać dłużej na zalogowanie się do drugiej sieci (ale osobiście nie wiem czy to z Play na Plusa czy może odwrotnie, może to Plus chce obniżyć jakość połączeń abonentów Play...zastanawialiście się nad tym?) moim zdaniem powinniście podziękować Play za to, że są i, że rozpieszczają nas takimi ofertami...

  • 0

    127. ~Wir  2010-04-01 14:22:59  host: inet20909nc-1s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    A ja bym proponował wszystkim niezadowolonym przełączenie się na zasięg plusa na stałe. Może jak play poczuje niezadowolenie klientów po kieszeni to przestanie ściemniać. Na forum telepolis, na technikaliach jest temat poświęcony problemom z przelogowaniem i tam play4you2 napisał że zmienili ustawienia tak żeby siec macierzysta była preferowaną. Tyle w temacie - nie wiem po co cała ta ściema że oni nic nie wiedzą.

  • 0

    128. ~antek  2010-04-01 14:34:33  host: 193.109.212.35

    Dziwię się nieznajomości rzeczy przez niektóre osoby...wystarczy ustawic na sztywno plusa ija tak zrobilem , przełączam tylko przy wideokonferencjach na P-4

  • 0

    129. ~  2010-04-01 18:44:53  host: ddn166.neoplus.adsl.tpnet.pl

    126 Widać nie zaglądałeś na www.gsm.biz.pl do testów sieci P4. Mam wykupiony SD i na zasięgu własnym P4 rozmowy są rwane, głos zanika i to na ZEWNĄTRZ budynku. Wewnątrz budynku sygnał pływa i niekiedy nawet zanika i wtedy szuka stacji. Wcześniej prze wprowadzeniem SD telefon spokojnie logował się do Plusa, a teraz nie ma szans na takie działanie. Ręczne logowanie do Plusa teraz jest za drugim razem, a niedawno chyba za 3-5 razem. Prywatne mi to nie przeszkadza, ale na firmowego Playa już bym się nie pisał. Poza tym mam jeszcze drugi telefon w Plusie, więc sobie radzę. Mieć samego Playa to byłaby nieciekawa sprawa.

  • 0

    130. ~  2010-04-01 18:55:30  host: ddn166.neoplus.adsl.tpnet.pl

    cd 129 Z ręcznego Plus na automat P4 przełącza się błyskawicznie. Mam na tyle jednak oleju w głowie, żeby nie narażać Play na koszty. Jak korzystam z SD wolę być na automacie i idę na piętro do okna lub na zewnątrz. Mi to wystarcza skoro mam SD za free na miesiąc. Pamięta jeszcze czasy Centertelu i początków Ery, więc może i dlatego jestem bardziej tolerancyjny dla nowego opa dzięki, któremu mogę za taką samą kasę (lub mniejszą) nie ograniczać się rozmowami.

  • 0

    131. ~  2010-04-01 19:38:49  host: 213-17-201-42.ip.netia.com.pl

    Najciekawsze jest to, że przeprowadzonej przez Play ankiety (wśród klientów, którzy skorzystali z odebrania darmowego starteru w celu sprawdzenia zasięgu) przeważały opinie pozytywne. Poza tym, problemów z zasięgiem jest stosunkowo niewiele i dotyczą one głównie tych osób, które nawet nie wiedzą, że mogą przełączyć się na stałe na zasięg Plusa. Który operator poza Play udostępnia taką możliwość? Moimo iż ponosi koszty własne z tej racji? Zawsze głosy tych, którzy mają problemy brzmią najlepiej, ale trzeba też powiedzieć, że jest mnóstwo osób, która takie komentarze odbiera ze zdziwieniem, a na pytanie o zastrzeżenia do sieci czy operatora, odpowiada bez wahania "nie mam żadnych".

  • 0

    132. ~bikej  2010-04-02 14:17:37  host: 77-253-251-115.adsl.inetia.pl

    "teoria spiskowa"... kretyn. Jakos tak sie dziwnie sklada, ze od paru tygodni mam w swoim miejscu zamieszkania wielkie problemy z zalogowaniem, ktorych wczesniej nie bylo!

  • 0

    133. ~Bażant  2010-04-06 10:44:31  host: inet20909nc-1s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    No i co? No i nic. Temat umarł, rzecznik gruszka nabrał wody w usta a problem pozostał. Może Telepolis zrobiłoby o tym materiał?

  • 0

    134. ~sultan  2010-04-08 12:11:15  host: chello089077208096.chello.pl

    Przeczytałem wypowiedź pana Gruszki i jestem trochę zniesmaczony. Ten pan jest rzecznikiem? Trochę pokory drogi panie, a swoje aroganckie fantasy schowaj do kieszeni. Pojawia się problem to trzeba coś zrobić, aby go rozwiązać, a nie olewać klientów.

  • 0

    135. ~kill649  2010-08-09 13:11:54  host: host204-cntk1.pl

    Jechałem do Nowego Targu z Warszawy, środek nocy i ponad 2 godziny ludzie próbowali się dodzwonić by wiedzieć czy wszystko dobrze i jak trasa mija. droga powrotna, ręczne zalogowanie do plusa i ZERO PROBLEMOW. Zawsze byłem patriotą by korzystać z sieci Play ale sorry nie jest o pierwszy już raz ze trasa z telefonem Play i automatycznym wyborem równa się brak zasięgu na większości trasy.

  • 0

    136.  2010-08-09 13:24:54

    A Play i mieszkanie przy granicy? Automatycznie włączony roaming Plusa(zasięgu macierzystego Play nie ma) i nieustanne logowanie do Czech. Mam dość, przeniosę ten numer do jakiejkolwiek innej sieci, bo numer ma mama i ona nie zna się na tym, więc często płaci za wszystko. A w pleju miała mieć taniej, długa ważność konta... Szlag by ich trafił, robi karta wszystko, żeby tylko do Plusa się nie logować

  • 0

    137. ~kill649  2010-08-10 11:11:43  host: host204-cntk1.pl

    Jak masz ręcznie wybranego operatora to nie ma takiej możliwości by telefon zalogował sie do innej sieci niż plus. Ustaw w aparacie reczne logowanie sie do plusa i nie bedzie klopotu. U kazdego innego operatora bedziesz miala podobne problemy przy teren przygranicznych.

Dodaj swoją opinię