Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gruszka o etyce

Gruszka o etyce

LuiN 9 Czerwca 2009 08:16

0 0

Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci Play, postanowił odnieść się do zarzutów stawianych wobec Play przez Jarosława Bauca, prezesa Polkomtela. Sprawa dotyczy działań marketingowych Play podjętych po zmianie przez sieć Plus regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych.

Na pytanie czy reklama z Andrzejem Sołtysikiem jest etyczna Marcin Gruszka odpowiada:
Nasza kampania informacyjna nie jest nieetyczna, dla niektórych może być agresywna, ale zdecydowanie jest etyczna. Opowiada o sytuacji, która może spotkać każdego klienta Ery, Orange i co ważne również Play. To kampania uniwersalna, która jest odpowiedzią na pytania klientów zadawane w naszych salonach. Informujemy, nie zachęcamy.

Marcin Gruszka żąda od Bauca konkretnych, udokumentowanych przypadków, w których pracownicy Play biegają po ulicy i wręczają druki wypowiedzenia umowy. Nasza firma wyraźnie zakazała stosowania takich praktyk swoim sprzedawcom - mówi Gruszka.




Pytanie czy etyczne są ciągłe awarie systemu, drukarek i promocja dla sprzedawców sieci Plus "Licencja na zatrzymanie" itd. Wszystko po to aby klienta zatrzymać - odbija etyczną piłeczkę Gruszka.

Szerzej o mocnych słowach prezesa Jarosława Bauca pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: blogplay.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 155
  • 0

    136. ~case  2009-06-12 00:07:27  host: heyah20909nc-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    A wiecie może dlaczego w tej wielce multimedialnej sieci nie działa internet na GSM 900? Dziś chciałem sobie sprawdzić rozkład MPK, odpalam operę mini, a tu zonk, miele i miele, w końcu błąd. Patrzę... a tu jakoś nie wiem jak przełączyło mnie na sieć Playa :/ Dlaczego na gsm 900 nie działa internet?

  • 0

    137. ~case  2009-06-12 00:42:38  host: heyah20909nc-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    133. Właśnie zmienia się prawo telekomunikacyjne. Play, Orange i Era już niedługo po pewnej przegranej w sądzie będą musieli zmienić swoje regulaminy. Wtedy już tak łatwo nie zerwiesz umowy. Nawet pójdziesz do Playa, a oni Cię spławią nie słuchając co było w reklamie. Po co więc informować o prawie które już bye bye? :)

  • 0

    138.  2009-06-12 10:17:09

    #137 przenoszenie numeru z Play jest za free. Przejdz tam gdzie jest lepszy zasięg. Nie ma co się męczyć.

  • 0

    139.  2009-06-12 12:43:12

    Czy Plus działa etycznie ? Oto najlepszy tego przykład. W dniu dzisiejszym mojej matce we wszystkich (dwóch) punktach sprzedaży w Chrzanowie (małopolskie) odmówili przyjęcia pisma o wypowiedzeniu umowy. W pierwszym odmówili w ogóle, a w drugim panienka zaadresowała kopertę (ręcznie) i poprosiła o wysłanie pocztą. Oczywiście ja tę kopertę prześlę wraz ze stosownym pismem przewodnim do UOKiK oraz UKE.

  • 0

    140.  2009-06-12 13:28:54

    Po zlozeniu rezygnacji mozecie dostac taka wiadomosc smsem: “Uwaga! Złożenie rezygnacji w trakcie trwania umowy skutkuje naliczeniem kary. Aby wycofać rezygnacje zadzwoń pod bezpłatny numer 2601. Plus”

  • 0

    141.  2009-06-12 14:15:20

    Kolejna etyczna zagrywka. Do zepsutych drukarek, awarii systemu dochodza jeszcze smsy.

  • 0

    142. ~  2009-06-12 22:27:40  host: 188.33.76.196

    Tomku, widzę, że również nie wiesz dlaczego na GSM 900 multimedialna sieć Play nie daje Internetu. Niestety nie skorzystam z twojej rady bo wiąże mnie... umowa. Nie przewidziałeś tego? A jak Play zmieni regulamin to już nie będę mógł zerwać umowy, tak jak Play nas teraz o tym informuje. Korzystam z usług tej sieci niemal od początku jej istnienia, od stycznia 2007. Wiele rzeczy jest fajnych, dlatego bardziej zależy mi na dobrym działaniu usług, ale sam odpowiadasz podobnie jak obsługa Play. Oprócz marketingu mogliby zajmować się tez problemami już "złowionych" klientów.

  • 0

    143. ~case  2009-06-12 22:28:21  host: 188.33.76.196

    gdzieś wcięło nicka.

  • 0

    144. ~case  2009-06-12 22:36:13  host: heyah20909nc-2.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    a teraz zmieniłem kartę, bo multimedialna sieć Play zżarła mi za chwilowe korzystanie z neta na lapku, na... macierzystym 3G kilkanaście zeta :/ Chociaż to dla Ciebie pewnie tez oznacza, że Play rulez. Grunt to patrzenie bezkrytyczne :)

  • 0

    145.  2009-06-13 10:44:36

    Case po 6 lipca za odejście powinna być jakaś sensowna kara. Gdy będzie mi się opłacało sam zerwę umowę. Internet w Play abo jest drogi. Trzeba by się posiłkować Play Online jak jest zasięg. Jeżeli nie ma zasięgu Playa ani Plusa mając cyrograf pozostaje antena zewnętrzna albo siąść i płakać. Ogólnie masz 3G playa i drogo w abo. zmieniasz na heyah - też drogo ? Korzystam z Playa od marca 2007 i zaczynałem od Play na Kartę. U mnie nie było problemu więc pojawił się Play Abo. Następnym razem racjonalniej dobierzesz operatora ;)

  • 0

    146. ~o.O  2009-06-13 11:00:23  host: 212.33.95.140

    sraty taty i tiko trzy dwanascie osiemdziesiat dwa

  • 0

    147. ~case  2009-06-13 23:40:45  host: heyah20909nc-2.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Tomku, nie chcę się posiłkować Play Online. Oznacza to opłacanie abonamentu przez 18 m-cy, mimo że nawet nie wiem czy będę mógł z niego korzystać. Może za kilka m-cy będę mieszkał gdzieś indziej. Mam już jeden Play On-line, ale zostawiłem go rodzicom, korzystają z tego stacjonarnie, inaczej jest ciężko. Moje pytania czy kiedyś net zacznie działać na Edge w Play (logiczne) pozostają zbyte milczeniem, podobnie jak BOK sam też unikasz tego tematu. Podobnie jak obniżenie horrendalnych cen za net w zwykłym abo. Mogliby dać coś rozsądnego nawet tylko na własnej sieci (również Edge), czasami by się przydało. Podpisując jako jeden z pierwszych klientów umowę z Play sądziłem, że będzie to sieć multimedialna (tak mówili). Jest inaczej, jednak nie mają co tego zmieniać skoro nawet mała krytyka i stwierdzenie, że coś mi się nie podoba spotyka wielkie oburzenie.

  • 0

    148.  2009-06-14 10:50:33

    #147 case Play Online na Karte jest też atrakcyjny i to prepaid. Liczysz na edge w Playu który w tej czestotliwości dopiero co zaczął budować sieć ? Nie wiem jaki oni mają problem aby udostępnić internet przez edge na swoich nadajnikach - nawet nie wiem że nie działa. Działając w roamingu Plusa chyba nie liczysz że Play da lepszą ofertę niż Plus dla swoich klientów ? Można bodaj przejść ze starego Play abonamentu do One Play i tam jest tańszy internet ale dla mnie to nie jest opłacalne. Odnośnie BOK miałem już Erę, Orange i wierz mi że nie odbiegają od normy. Dzwoniłem do BOKu Playa ze 4 razy. Ogólnie w normie ;) Ludzie się oburzają może dlatego że w Play jest relatywnie taniej, dzięki Play jest taniej u pozostałych operatorów a jakość usług jest porównywalna. Takie jest moje zdanie.

  • 0

    149. ~case  2009-06-14 13:12:32  host: heyah20909nc-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Tomku, wolałbym z neta korzystać na swoim abo, a nie dodatkowo kupować jakieś karty (jak np. tą obecną heyah). Nie oczekuję, że dadzą coś fajnego na roamingu Plusa, ale mogą dać coś na własnej sieci (na coś chyba idzie ten podwyższony MTR i można się czegoś domagać). Wideo rozmowy dało radę tak zrobić, więc z netem też raczej nie byłoby problemu, również na Edge. Nie muszą być to jakieś niskie ceny, chcę tylko aby nie były 5x wyższe niż w innych konfiguracjach i to nawet bez pakietów, wystarczy mi, że będą takie same. Odnośnie BOK, chyba nigdzie nie rozpatruje się reklamacji jako sprawy zasadnej, a w podsumowaniu decyzji pisze o sprawie niezasadnej. Ciężko spotkać też mylenie pojęć co jest zwykłym zgłoszeniem, a co reklamacją. Takie rzeczy tylko w Play. Jak w końcu rozpatrzą reklamację pozytywnie, wolałbym aby zwrócili reklamowaną kasę (tak jak gdzie indziej). Oferowane smsy mogłyby być dodatkowym przeproszeniem za błąd, a nie głównym sposobem zaspokojenia moich roszczeń. Ludzie raczej za takie rzeczy oburzają się na BOK, nie za to, że jest taniej. Ciężko jednak aby było inaczej, skoro panuje tendencja do zamiatania śmieci pod dywan i udawanie, że ich nie ma. Sam to robisz.

  • 0

    150.  2009-06-14 14:02:16

    #149 case żle mnie rozumiesz. Piszę że BOK Play działa tak samo jak BOK reszty operatorów czyli żle - niestety taka norma. Wystarczy poczytać jak się użytkownicy żalą. Mnie to mało interesuje bo prawie nie korzystam. Internet w Play abonamencie jest drogi. Podpisując umowę z Play chyba wiedziałeś za ile jest internet ? Czyli jeżeli jest ktoś winny to nie Play tylko Ty ?

  • 0

    151. ~case  2009-06-14 14:57:52  host: heyah20909nc-1.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Tomek, można wiele powiedzieć, ale BOK'i innych operatorów, nawet przedsiębiorstw z innych branż tak się nie zachowują. Nie piszę tylko o moim abonamencie, piszę o całej polityce firmy. Polega ona na słodkim pierdzeniu, a jak pojawi się jakiś problem, czy trudniejsze pytanie to szybko pod dywan. Sam to udowadniasz, tak samo jest z BOK.

  • 0

    152.  2009-06-14 16:53:40

    http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=28945&postdays =0&postorder=asc&highlight=bok&start=15 poczytaj sobie i wylej swoje żale. Może lepiej napisz bezpośrednio do Gruszki na jego blogu lub na maila marcin.gruszka@playmobile.pl . Obstawiam że należysz do 99% użyszkodników którzy mając problem dzwonią do tak samo rozgarniętych konsultantów zamiast przeczytać regulaminy czy faq.

  • 0

    153. ~case  2009-06-14 17:45:51  host: heyah20909nc-2.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Tomku, nie będę pisał do Marcina Gruszki. Marcin jest rzecznikiem prasowym, a nie konsultantem BOK. Ma inne sprawy na głowie i nie chcę zawracać mu gitary. Zresztą nawet na blogu trudniejsze pytania często ignoruje, ale to rozumiem, nie jest od tego, a czasem ciężko mu się ustosunkować. Twoje słowa o jakimś tam 99% użytkowników są kolejnym przykładem zamiatania sprawy pod dywan. Akurat o regulaminach nie pisałem, odbijasz piłkę nie tam gdzie trzeba.

  • 0

    154. ~  2009-06-19 22:39:40  host: f96-034.opera-mini.net

    Co do etyki play..wlasnie widzialem reklame 3mies bez abo play on line(pol):'testuj pol,najtanszy bezprzewodowy internet'..ani slowa mobilny.uczciwe.to sie ceni.budowac 3g i edge odpalic na pol.wlasnie z poczatkiem lipca pol ma roczek.moze podadza liczbe kliento pol z podzialem abo/prepaid?mirekb

  • 0

    155. ~foka  2009-06-20 09:32:04  host: apn-77-114-8-244.dynamic.gprs.plus.pl

    Tak czytam wasze wypowiedzi. Licytujecie sie o stawki za połączenie a tak naprawdę przy zmianie regulaminu, jak to miało miejsce w plusie, nie chodzi ludziom o promocje tylko o możliwosc wzięcia nowego telefonu żeby zarobić kilka groszy lub zmienic na nowy. Przecież to logiczne. Mam telefon w plusie i przez chwile przeszła mi przez głowe myśl żeby przejsc do playa. Jak zadzwoniłam do ich boku aby uzyskać kilka info byłam przerażona ich wiedzą... 90% rozmowy było o treści ..yyyyyyyyyyy. Wole zostać z ludzmi doświadczonymi jak podpisywać umowę z siecią, która żałuje na przeszkolenie pracowników. Zresztą nie zapominajcie dzięki komu ma play zasięg. Widocznie nie mają pieniedzy na postawienie swoich wież.

Dodaj swoją opinię