Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gruszka: licytacja trwa

Gruszka: licytacja trwa

WitekT 5 Października 2011 22:33

0 0

Tak, to co się dzieje obecnie na rynku to niewątpliwie zupełnie nowa era liczenia kart SIM i oficjalny koniec churnu prepaid - pisze na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik Play.



Gruszka odniósł się w ten sposób do przedłużenia ważności konta prepaid w T-Mobile do roku i Orange do dwóch lat.




Ciekawe kto pierwszy dobije do 20 milionów - zastanawia się Gruszka.

Miroslav Rakowski, prezes PTC, powiedział niedawno TELEPOLIS.PL, że dzięki ruchowi z wydłużeniem ważności konta prepaid, w IV kwartale spodziewa się on przyrostu bazy aktywnych kart SIM o około milion. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: blogplay.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 86
  • 0

    72. ~  2011-10-06 21:43:20  host: ip-94-42-6-210.multimo.pl

    Moglibyście napisać co to ten churn. Nie każdemu chce się googlać. Poza tym powinniście dbać o jasność przekazu.

  • 0

    73.  2011-10-06 22:12:09

    @72 churn to migracja klientów z jednej firmy do drugiej. w tym przypadku od jednego opa do inego

  • 0

    74.  2011-10-06 23:35:21

    niech zrobią po doladowaniu dni darmowe do play i sms do wszystkich! oraz net bez limitu z prędkością 32kb/s i wtedy by było elegacko

  • 0

    75. ~Słoneczny  2011-10-06 23:40:59  host: 84-10-45-129.dynamic.chello.pl

    @72, jak nie chce ci się googlować, to co ty robisz w necie?

  • 0

    76. ~  2011-10-07 01:34:09  host: z29-09.opera-mini.net

    wlo- dalej robisz z siebie Frajera będąc w taryfie Plusa już wycofanej z oferty ? Przenieś się do Orange dla Firm i poznaj wolność !

  • 0

    77. ~sintesi  2011-10-07 01:48:03  host: 178-36-74-52.adsl.inetia.pl

    @76..n No cóż ... takich "frajerów" bywa więcej... Nie każdy musi mieć taryfę z aktualnej oferty, a niektórzy wręcz mocno się starają o posiadanie już wycofanych :) Mnie tam lans nowości jest obcy... Dobrze mi z pakietem kwotowym i bardzo niską stawka za połączenia/net. Trochę szkoda, że SMS taki drogi... ale wysyłam głównie Premium (też schodzi z pakietu ;) ).

  • 0

    78. ~Prawda  2011-10-07 07:50:55  host: 213.192.66.1

    --> 73 Jaka migracja pomiędzy firmami !!! CHURN to nic innego jak wskaźnik odejść, gdy stosuje się do klientów. Odnosi się do odsetek klientów, którzy opuszczają operatora w danym okresie czasu. Niekoniecznie do innej firmy. Mogą poprostu zrezygnować całkowiecie.

  • 0

    79. ~  2011-10-07 08:49:47  host: z33-05.opera-mini.net

    Churn to po prostu karty którym wygasł okres ważności na połączenia przychodzące i operator zgodnie z regulaminem wyłączył taką kartę. Zmiana operatora to MNP.

  • 0

    80.  2011-10-07 09:33:17

    toms - bo przez pryzmat moich potrzeb inaczej być nie może, albo może być, tylko np. gorzej ;-) Ale też całkiem obiektywnie mówię, czasem kpiąco owszem, że cała ta dyskusja do niczego nie prowadzi, bo naprawdę nie mam pojęcia dla kogo roczna wartość konta może być podstawowym kryterium oceny oferty... Jeśli wszyscy tak strasznie dużo dzwonią (chociaż statystyki mówią co innego o prepaid zupełnie niż z forów można by wyczytać) to co za znaczenie ma czy przez rok za 5 złotuch można dzwonić? Ile można za te 5 zł dzwonić? W TT do bólu... Ale też w jednej ofercie tylko - najlepszej jaka powstała ;-)

  • 0

    81.  2011-10-07 09:45:20

    Zasady owszem są przyjazne, jak dla mnie jak najbardziej. Bo rzeczywiście teraz będę bez obawy o utratę środków mógł korzystać z prepaida Ery. Być może sobie nawet "rozszerzę" na tym moim ilość numerów, np. o wybrane numerki. Jedno podwójne zasilenie za 50 zł wtedy na rok mi wystarczy ;-) Ale przecież jak czytam ludzie tak mało nie dzwonią jak ja? Czy może taka troska o obywateli mało dzwoniących przemawia przez komentatorów? Nie wierzę.

  • 0

    82. ~  2011-10-07 09:45:52  host: 213.146.54.31

    @wlo; sam przyznałeś, że nie masz pojęcia więc dyskusja nie ma sensu. Przygotuj sie do rozmowy i jak juz będziesz miał pojęcie, to zajrzyj tutaj, to może w końcu będziesz mądrzej pisał. Póki co trolujesz .

  • 0

    83.  2011-10-07 09:50:06

    76. - przedwczoraj bodaj rozmawiałem z moją "opiekunką" G300 - ma problem bo klient, który 2 lata temu odszedł do Orange właśnie, chce wrócić, ale na stare taryfy z pakietami kwotowymi ;-) Nowe oferty nie sa wcle korzystniejsze wbrew pozorom. Inna konstrukcja powoduje, ze prymitywne umysłuy widzą w tym interes... Mylą się ;-) To doprowadziło, zę w Plusie odeszli od abonamentów z pakietami kwotowymi na rzecz minutowych - bo byznesmeni nie rozumieli tego - teraz mają setki minut, ale czy korzystniej? No nie bardzo właśnie.

  • 0

    84.  2011-10-07 09:51:18

    82. Dlatego czytam i dyskutuję - moż Ty mi w końcu powiesz dlaczego to jest korzystne?

  • 0

    85. ~  2011-10-08 13:02:41  host: z15-08.opera-mini.net

    no coz moze teraz jedyna siec "4g" w polsce wpdowadzi darmowy internert przez rok bez doladowania z limitem np 10mb dziennie czyli wystarcza aby dziennie w telefonie sprawdzic pogode czy emaila

  • 0

    86. ~  2011-10-08 13:10:45  host: z16-07.opera-mini.net

    85, plaj szykuje bombe, ktora zmiecie konkurencje. Po raz pierwsz operator wprowadzi stawke grubo ponizej mtr

  • 0

    87. ~  2011-10-08 13:18:50  host: z33-13.opera-mini.net

    86. Oby sam siebie nie wysadził od tej bomby :-)

  • -1

    88. ~alfa  2011-10-13 08:14:20  host: 22-229-251-94.net.stream.pl

    Jeśli ktoś używa telefonu do przysłowiowego wbijania gwoździ to jest mu on zbędny. Dlatego licytowanie się na to, kto na jak długo daje ważność konta w usłudze przedpłaconej jest takim dziwnym wyścigiem. Miałem przez długie lata kartę z ORANGE i jakoś konieczność doładowania raz na 3 miesiące 50 zł nie stanowiła problemu – po prostu ja telefonu używałem do dzwonienia a nie do tego by był gadżetem. Jeśli ktoś nie jest w stanie wydzwonić 50 zł na kwartał czy powiedzmy pół roku to na dobra sprawę, po co mu telefon? Karta do automatu telefonicznego sprawdzi się lepiej. Po prostu miast sztucznego wydłużania ważności konta, co spowoduje tylko sztuczne gromadzenie martwych nieużywanych kart, z których nikt aktualnie nie korzysta, na których jest ta złotówka albo kilkanaście groszy. Osobiście jestem zdania, iż konieczność doładowania minimum 50 zł na pół roku powinno być standardem, aby zachować ważność konta na rozmowy wychodzące. Oczywiście powinna być możliwość z chwilą blokady konta odzyskania będących (niewykorzystanych) środków. W tej chwili będzie multom martwych dusz. Ale sieci będą chwaliły się ile to one nie maja aktywnych kart sim. Tyle tylko, iż co to za aktywne karty sim, z których nie wykonano przez powiedzmy pół roku żadnego połączenia?

  • 0

    89. ~Play-off  2011-10-13 14:00:19  host: 80.48.17.122

    Play i pan rzecznik nie rozgłaszali negatywnie tematu, kiedy sami wprowadzali roczną ważność konta. Nie słyszeliśmy też od nich publicznie, że wpływa to na liczebność bazy klientów prepaid. Za to coraz częściej słychać ich głośne chwalenie się ile to już mają kart.

  • 1

    90.  2011-10-13 23:38:02

    Ta ilość aktywnych kart sim to trochę taka wojna psychologiczna, a w tle można by zanucić "Nas nie dogoniat..."

  • 0

    92. ~faraon  2011-10-14 09:47:43  host: 62.87.184.230

    Chciałem się przenieść wczoraj z Sami Swoi do T Mobile ale operator (SS) odmówił. Muszę zasilić konto by były wychodzące, dopiero wtedy mnie wypuszczą. Skandal!!!

Dodaj swoją opinię