Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gruszka: Jestem szczerze rozczarowany

Gruszka: Jestem szczerze rozczarowany

LuiN 22 Kwietnia 2013 19:47

24 5

Jestem szczerze rozczarowany, ponieważ Pani Małgosia na zdjęciu wygląda na twardą babkę, która nie zasłania się prawnikami i ekspertami - odpowiada Marcin Gruszka na zaproszenie Małgorzaty Rybak-Dowżyk do debaty w szerszym gronie.

To już kolejny epizod potyczek słownych pomiędzy rzecznikiem Play i dyrektor komunikacji marketingowej Małgorzatą Rybak-Dowżyk, dotyczących korzyści finansowych, jakie przynieść miały asymetryczne stawki MTR. Rybak-Dowżyk twierdzi, że na asymetrii i preferencyjnym traktowaniu w przetargach P4 zarobiło blisko 5 mld zł, tymczasem Marcin Gruszka wylicza, że konkurencyjne Play sieci zarobiły na asymetrii 800 mln zł i nadal zarabiają.

Marcin Gruszka zaproponował jako rozwiązanie debatę przed kamerą. Małgorzata Rybak-Dowżyk na propozycję przystała, ale nie w formie pojedynku, lecz debaty w większym gronie.
W kolejnej już wypowiedzi rzecznik Play podkreśla, że wbrew wypowiedzi Małgorzaty Rybak-Dowżyk, P4 wychodziło z propozycją obniżenia asymetrii i to na poziomie zeru groszy. I ponownie pyta dlaczego T-Mobile zawyżało i ciągle zawyża stawki do Play. A wracając do ewentualnej debaty, Marcin Gruszka pisze:

Ja nie będę zasłaniał się ekspertami i prawnikami. Nie zaproszę również na ring naszego Chucka Norrisa ;-) Tak nie wyglądają poważne debaty. Nie chcę powtórki z politycznego grajdołka, w którym wszyscy się przekrzykuje a na koniec i tak nic z tego nie wynika. Stanę sam i będę na Panią czekał na tę chwilę, która połączy nas w ciekawej rozmowie. Ustalmy poproszę termin i partnera akcji.

Kto ma rację w sporze o przychody z MTR-ów?

Marcin Gruszka (P4)
57.91%
Małgorzata Rybak-Dowżyk (PTC)
27.97%
Oboje mają rację
7.78%
Trudno powiedzieć
6.34%

Wszystkich głosujących: 2492Źródło tekstu: Play     

w sumie: 122
 • 1

  117. ~  2013-04-24 20:20:56  host: 31-41-144-41.net.kth.pl

  @116. Twoje pierwsze zdanie przeczy drugiemu. Opanuj się. A wystarczyło zamiast "głupoty" napisać "ciągle powtarzać informacje". Wtedy w 100% zgodził bym się z tym zdaniem, gdyż ja na prawdę tego nie chcę, ale relatywizowanie zawyżania stawek do Play w szczególności przy ofertach na kartę jest bardzo niekorzystnym zachowaniem z punktu widzenia przede wszystkim tego typu klienta i to praktycznie każdej sieci. Takie praktyki nie powinny mieć miejsca i to niezależnie od tego kto miał zarobić na asymetrii, czy też na niej stracić. Dla odmiany to twierdzenie, że w ten sposób finansowali równe stawki do Play w abonamentach jest żałosną próbą uzasadniania tego procederu, która w najmniejszym stopniu nie powinna satysfakcjonować klientów na kartę (i nie tylko) i to obojętnie czy w życiu chociaż raz zadzwonili na numer w sieci Play czy też nie. Tutaj chodzi o zasadę równego traktowania wszystkich. Jeżeli nie potrafili zastosować odpowiedniego przelicznika minut w abonamentach (1 za 2, 3:5, 2:3, itp), czy też nie chcieli wprowadzić pakietów kwotowych (w Orange były przez ale się zmyły) to już tylko i wyłącznie powinien być ich problem. Czemu koszta tak bezmyślnego działania mieli by zrzucić wyłączenie na barki klientów ofert na kartę, czyli statystycznie tych najmniej wydających, z pominięciem abonamentów? Przecież wydaje się, że nawet nie powinni być w stanie zrekompensować sobie strat z tego tytułu, ze względu na różnicę w wolumenie rozmów pomiędzy tego typu użytkownikami.

 • 1

  118. ~  2013-04-24 20:42:33  host: 31-41-144-41.net.kth.pl

  @116. Co do braku informacji na stronie o tym ile Play zarobił na asymetrii to po pierwsze jest to tajemnica handlowa a po drugie operatorzy z W3 niemal na 100% znają dokładną liczbę, gdyż przecież 80-90% tej kwoty sami im zapłacili a 70-80% reszty (udział w rynku stacjonarnym) spółka z jednym z nich powiązana, czyli TPSA. Po trzecie przecież każdy przeciętnie rozgarnięty człowiek powinien wiedzieć, że to Play miał zarobić na asymetrii i gdyby ten operator uznał, że z tego tytułu uzyskali mniej niż konkurencja to na 100% o tym fakcie by informował, a przecież nic takiego nie miało miejsca. Dlatego napisali jedynie o tym, iż nawet pomimo wyrzeczeń milionów klientów W3 i sieci stacjonarnych nie udało im się poprawić własnej pozycji konkurencyjnej w tak znaczącym stopniu jak na początku zakładali. Na co wpływ miało m. in. utrzymywanie zaporowych stawek do tej sieci przez W3, co miało przede wszystkim służyć budowaniu negatywnego obrazu nowego operatora. No bo przecież nie wyrównywaniu strat w segmencie umów terminowych, gdyż klienci na kartę nie byli by w stanie tego zrobić a samych abonentów niewiele by podobna sytuacja "zabolała". Jak widać w wielu przypadkach (prawie 30% w ankiecie) im się to udało.

 • -1

  119. ~  2013-04-24 21:12:40  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

  Miał Play zarobić, takie było życzenie UKE i dzięki temu zaistnieli na rynku. A co mieli zrobić w W3? Zawinąć torby? Play zarabiał na stawkach asymetrycznych a W3 też ale nie w takiej kwocie. Tutaj LUin albo Witek pisali w newsie dotyczącym stawek MTR od stycznia tego roku i sami zakładali, że W3 tak wcześnie nie obniży stawek bo nikt ich nie będzie w stanie zmusić. Play od lat miał stawki 29groszy i gdyby teraz chciał zarabiać to by podwyższył do stawek jak np w TT 80groszy? Nawet mała podwyżka spowodowała by wielki szum i by Play stracił klientów w taki sam sposób w jaki ich zdobył - czyli ceną. W3 nie musi i wcale im się nie spieszy. A dwa. użytkownicy na kartę wykonują o wiele mniej połączeń niż Ci na abonamencie i w Plusie jak i w Orange jest 29groszy. (nie wiem jak wTM a tam chyba 30gr) Więc po co ten hałas ze strony Play? Robi z siebie męczennika czy ofiarę systemu ? Gdyby klientom to nie odpowiadało, to by przeszli do Play a jak widać dalej mają w W3 karty. Ponadto, uderza Play w firmę i ich politykę cenową. A użytkownicy, zwłaszcza Ci z Play są jak za Stallinem lub Hitlerem - co Grucha powie, jest święte. Każdy inteligentny wie o tym, że ma stawki do Play większe (w Orange już nie) i nie musi mu nikt o tym mówić. A trzy pomyliły Ci się IP i nie wszystko co napisałeś w @117 i @118 dotyczy mojego wpisu ;)

 • -1

  120. ~  2013-04-24 21:14:42  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

  A na wyniki ankiety nie patrz. Ten portal opanowała sieć Play, dlatego innego wyniku nie można było obejrzeć. Co widać, po minusach, gdy się źle/dobrze/prawdziwie napisze na Play.

 • 1

  121. ~  2013-04-24 21:26:57  host: 31-41-144-41.net.kth.pl

  @116. I jeszcze jedno. Ja w swoich "wywodach" na tym portalu dotyczących zasadności asymetrii i zysków P4 z tego tytułu odnosiłem się zazwyczaj do szacunków PTC z 2007 roku 1-1,5mld, a ostatnio do najnowszych "finalnych" z 2013 roku czyli 1,8mld złotych. Play jakoś w tym temacie nie protestował, czyli można przyjąć, że za bardzo rzeczywistych kwot nie "przestrzelili". Możesz również się do nich odnosić z pełnym moim poparciem. Tyle, że te dane już nie mają nic wspólnego z aktualnym problemem ciągłego zawyżania stawek do Play, gdyż asymetria została oficjalnie zakończona z dniem 1 tycznia bieżącego roku. Jeżeli do tej pory operatorzy z W3 nie zdążyli się dostatecznie z tą wygodną wymówką "utuczyć", czy też "zbilansować strat" to już tylko i wyłącznie ich problem. Bronienie ciągle wyższych stawek do Play nawet jeżeli tylko poza limitem minut zawartym w abonamencie, czy też "jedynie" w ofertach na kartę dla w większości nieświadomych możliwości wyrównania stawek klientów, jest dla mnie po prostu kompletnym absurdem.

 • 1

  122. ~  2013-04-24 21:35:20  host: 31-41-144-41.net.kth.pl

  @119. W odpowiedzi na twój komentarz #116 faktycznie napisałem znacznie więcej niż tylko prostą odpowiedź, gdyż chciałem z wyprzedzeniem odpowiedzieć na argumenty typu stawka w pra-paid wyrównuje niższą w post-paid, które być może niepotrzebnie tobie przypisałem. Jeżeli z którymkolwiek się nie zgadzasz to możesz napisać i spróbuję jeszcze precyzyjniej je przedstawić.

 • 2

  123. ~  2013-04-24 21:49:13  host: 31-41-144-41.net.kth.pl

  @120. Z tym opanowywaniem to na prawdę nie przesadzaj. Jeżeli dobrze pamiętam to w ankiecie skierowanej do tutejszych bywalców z zapytaniem w jakiej sieci posiadasz numer to Play wcale nie był na 1 miejscu. Reszta wypocin z opinii #119 o guru/męczenniku Gruszcę również mogłeś sobie podarować. To normalne, że jeżeli ktoś broni swojego stanowiska to zazwyczaj pomija fakty, które nie są dla niego w pełni korzystne, dlatego trzeba umieć je uzupełnić. Ja bez problemu znalazłem informacje o szacunkowych zyskach P4 z asymetrii i bez strachu się nimi posługuje. Tylko gorzej jest, gdy ktoś podaje informacje, które niewiele mają wspólnego z aktualnie dyskutowanym problemem (takie jak zwracanie uwagi, że w post-paid w ramach abonamentu zawyżanie stawki praktycznie już nie występuje, czy też, że tylko 1-2% rozmów wykonywane jest po stawkach poza przyznanymi limitami minut, tak jak uczyniła pani Małgorzata K-D, czy też że nigdy nie zapłacił drożej do Play bo tam nie dzwoni), gdyż wtedy bardzo wyraźne jest iż próbuje odwrócić uwagę od meritum sprawy. Tak samo jest z propozycją zmiany operatora, gdy komuś nie pasują takie praktyki, ale kompletnie ignorując fakt, że komuś w danej sieci może się opłacać "siedzieć" ze względu na tanie rozmowy w sieci (sieć rodzinna) a w stosunku do Play, dzięki m.in. działaniom marketingowym W3 z zawyżaniem cen włącznie, posiadać negatywną opinię. No bo przecież aktualnie zawyżone stawki do Play to jego wina. Czyż nie?

 • -2

  124. ~  2013-04-24 22:39:34  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

  Ok, ja przesadzam? Nie chce mi się już pisać na te Twoje wypociny jak to używasz takiego słownictwa. Jesteś jak Beton :) Jak ściana, wszystko się od Ciebie odbija. Tak czy siak, cokolwiek się napiszę, to zaraz szukasz czegoś innego zbaczając od meritum sprawy. Nie mam zamiaru tracić czas na takie bezsensowne rozmowy. Nie wiem czy pracujesz w Playu, czy jesteś zakochany w tej sieci ale nie masz racji. Nikt nie jest subiektywny do końca ale Tobie obiektywizmu również brakuję. Opanowała banda bo widać po wpisach na forum. Nawet w tym zakrzywiasz fakty czy też rzeczywistość. Choćby Play by Ci pluł w twarz będziesz udawał, ze to deszcz. Całe szczeście, że jest też część społeczeństwa, która nie reaguję na zagrania marketingowe i nie da się omamić. Bywaj.

 • 2

  125. ~  2013-04-24 22:49:58  host: 31-41-144-41.net.kth.pl

  @124. Nie ma to jak zarzucić komuś "zakrzywianie" faktów bez wskazania konkretów. LOL. Lepiej się poczułeś? Do tego to niby ja odchodzę od meritum sprawy, czyli tutaj zawyżania stawek połączeń do Play z pre-paidów W3? ROTFL :O. Ja niemal w każdej wypowiedzi musiałem o tym przypominać, gdyż przeważnie dyskusja schodziła na tematy poboczne a najchętniej stosowane "argumenty" to docinki osobiste bez podawania konkretnych zastrzeżeń, czyli dokładnie jak twoja powyższa wypowiedź. EOT. Ufff...

 • 0

  126. ~  2013-04-24 22:52:55  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

  Pre Paid w W3 ma stała stawkę poza TM. TM to nie całe W3. Już na wstępie dajesz d.upy w wypowiedziach. Reszty nie chce mi się komentować. Gadaj do słupa a słup jak d.upa

 • 0

  127. ~  2013-04-24 23:17:47  host: 31-41-144-41.net.kth.pl

  @126. Czy mógłbyś sprecyzować, o jaką "stałą stawkę" poza TM tobie chodzi oraz dlaczego przedstawiasz oczywisty fakt, że TM to nie całe W3, jakbym gdziekolwiek stwierdził inaczej? Czy jeżeli mam starter TM aktywowany przed 19 marca 2013 roku i po tej dacie nie wysłałem e-maila z błaganiem o włączenie niższej stawki do Play, gdyż nie wiedziałem że istnieje taka możliwość, to również mam płaską stawkę poza TM? Bo odnoszę wrażenie, że próbowałeś się odnieść merytorycznie do mojej wypowiedzi, ale tobie nie wyszło.

 • 0

  128.  2013-04-24 23:23:12

  114 Czyli chodzi Ci o to żebyśmy nie rozmawiali o MTRach, żeby osoby które nie siedzą na Telepolis się nie dowiedziały o co w tym chodzi? Żebyśmy nie rozmawiali o czymś co może komuś innemu pomóc i kogoś uświadomić? I ty mówisz że nie pracujesz u operatora? Twoja teoria służy tylko do tego, żeby łatwiej nadal sprzedawać bajki nieświadomym klientom. Haha, sprzedawczyku.

 • 1

  129. ~  2013-04-24 23:35:36  host: 31-41-144-41.net.kth.pl

  @126 w odniesieniu do 127. Przeczytałem ponownie twój komentarz i dopiero doczytałem, że piszesz pre-paidach W3, a nie jedynie o TM w odniesieniu do równych stawek. Tyle, że nawet wtedy przynajmniej w połowie napisałeś nieprawdę. W Orange należy wysłać SMSa, aby wyrównać stawkę do Play. Co do Plusa to akurat nie mam u kogo potwierdzić informacji o tym, że wyrównali stawki we wszystkich taryfach a nie tylko najnowszej. Cenniki mówią co innego, ale przecież zawsze niższą stawkę mogli wprowadzić w "promocji".

 • -1

  130. ~  2013-04-24 23:43:51  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

  @129 Nie wiem czy ta ślepota na Play już Ci działa na myślenie ale temat dotyczy - do wszystkich równo, który rozpoczął Play. Uderza do całego W3. I jak jestem po stronie całego W3. Ale na dzień dzisiejszy tylko TM nie zszedł do 29groszy czyli stałej stawki do wszystkich w tym do Play. Dlatego pisze, że akcja jest nieprawdziwa. Pani Małgorzata stanęła w obronie swojej firmy jak i W3. A Ty jak beton ciągle się upierasz na TM. TM należy do W3 ale nie jest całym W3!!! Kapujesz teraz ?

 • 0

  131. ~  2013-04-24 23:44:50  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

  I gdyby całe W3 usiadło i przedstawiło fakty odnośne "zawyżonych" stawek MTR Play by poległ na całej linii.

 • 2

  132. ~  2013-04-25 00:02:57  host: 31-41-144-41.net.kth.pl

  @130. No brawo, znalazłeś dziurę w całym. Tylko czemu nie odniosłeś się do faktu konieczności wysłania SMS'a w pre-paidach Orange oraz tego, że do przynajmniej połowy marca wszyscy operatorzy z W3 spokojnie pobierali zawyżone opłaty za połączenia do Play pomimo likwidacji asymetrii z początkiem roku. Poza tym jesteś pewny, że abonenci w każdej z sieci W3 nie mają już wyższych stawek do Play, nawet jeżeli tylko po jego przekroczeniu, czyli tak jak napisała pani Małgorzata o 1-2%. Oj nie wydaje mi się. Więc nie zarzucaj komuś pisania nieprawdy, bez wcześniejszego solidnego przemyślenia sprawy.

 • 2

  133. ~  2013-04-25 00:09:57  host: 31-41-144-41.net.kth.pl

  @131. To czemu do tej pory ich nie przedstawiło? Czekam z niecierpliwością. Szczególnie danych o tym, jaki procent użytkowników ofert na kartę już aktywował niższe stawki do Play a jaki dalej płaci wyższe. Oczywiście najlepiej z pominięciem "martwych" kart, czyli takich z których w ostatnich 3 miesiącach nie wykonano żadnego połączenia do Play. Jeżeli przebiło to 20% dzwoniących do Play to należą się gratulacje. Przy tak szeroko zakrojonej akcji promocyjnej to naprawdę byłby świetny wynik. Szczególnie, zachwyca mnie tempo pracy BOA w TM. Reakcja na ponad milion zgłoszeń "chęci" korzystania z niższych stawek do Play w ciągu miesiąca bardzo dobrze by o nich świadczyła.

 • -1

  134. ~  2013-04-25 00:22:51  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

  @132 A co mnie interesuję, że nie korzystają z tego. Ciężko wejść na stronę jakąkolwiek od czasu do czasu związaną z telefokomunikacją? Do kumpla nawet smsa wysłalem, że Orange po 29groszy. Dostałem odpowiedz - Eeee tam, tak do nich nie dzwonię. Ludzie nie czytają regulaminów, a co dopiero promocję. Nie przedstawiła, bo zaproponowała to Gruszcze, który się przestraszył i temat na razie wisi. Ślepy jesteś :)? Na starej umowie na abo masz na pewno większe stawki ale to nie wina operatora, bo gdyby zmienił stawki, wg regulacji klient może zerwać umowę. A co samego TM, w karty się nie mieszam, bo ta sieć mnie nie interesuje - to raz, (nikogo w niej nie mam) a dwa.....pre paid nie mam od ponad 10 lat. A Ty dalej brniesz ? Do wszystkich równo, W3 zarobiło juz miliard a dalej to rośnie. A Play co? nie zarobił? On za darmo wszystko dawał ? Całe Orange w tym kwartale zarobiło 81 mln więc razy 3 (W3) - to 240mln na wszystkim (na tv, na necie, na LTE - Plus itd itp) . Więc gdzie jest prawda ? Prawda jest taka, że Play ściemnia, zaciemnia fakty. Nie mogli mieć stawek 29groszy, bo MTR był asymetryczny, bo W3 pokrywało lwią część połączeń do Playa. Weź najpierw przenieść myślenie w odpowiednie miejsce w głowie a potem się udzielaj.

 • -1

  135. ~  2013-04-25 00:27:29  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

  I nie musisz mi gratulować! Sam sobie gratuluj, że w końcu wiesz o czym ja pisze od miliona postów a Ty jak beton swoje. Najpierw się skup o czym Ty piszesz a potem innych oceniaj. Jesteś monotematyczny w wypowiedziach, z założonymi okularami i cały czas w koło macieja to samo piszesz. Niczym Gruszka ze swoją armią fioletowych. Właśnie wszedłem na blog Playa i dzieci się cieszą, bo promocja i się chwalą, kto wcześniej dostanie bonus - dzisiejszy bonus, który jest nic nie warty nawiasem mówiąc. Jaka sieć tacy ludzie. THE END. Dorośnij w końcu! Narta!

 • 0

  136. ~Namakon  2013-05-08 11:16:37  host: 81.219.84.18

  Panowie panowie... Kto na MTRach zarabiał to nas tak po prawdzie nie powinno interesować - zostały wprowadzone stawki nieproporcjonalne by zasiedziałe w3 nie zadusiło nowego gracza i by zwiększyć konkurencję - swoje zadanie spełniły i znikły. Dyskusja powinna raczej tyczyć się tego dlaczego mimo owego faktu nadal ceny detaliczne nie podlegają zmianie i w3 robi co może by oskubać dzwoniących do p4 :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-5-6.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet