Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gruszka: 800 mln zł z asymetrii w kieszeni W3

Gruszka: 800 mln zł z asymetrii w kieszeni W3

WitekT 12 Kwietnia 2013 20:44

16 4

Bardzo się cieszymy, że UOKiK zajął się sprawą, ale jak widać nasi konkurenci nie specjalnie wzięli to sobie do serca. Ciągle wielu klientów płaci drożej do Play i ciągle nasi konkurenci konkretnie na tym zarabiają. Kody aktywacyjne, tylko dla nowych, tylko dla nowej oferty...dlaczego nie można tego włączyć wszystkim i zamknąć ten temat raz na zawsze? Dlaczego? - pyta na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik Play.

Zobacz: UOKiK wszczął postępowanie antymonopolowe ws. wyższych stawek do Play.

Eksperci z firmy doradczej Audytel, na zlecenie P4 postanowił sprawdzić, jakie konkretnie przychody uzyskują konkurencyjni operatorzy. Z jego wyliczeń wynika, że chodzi o prawie 800 mln zł, a kwota ciągle rośnie. Strata klientów została obliczona poprzez odniesienie się do alternatywnego scenariusza (lata 2009-2013), który zakłada powstrzymanie się przez największych operatorów od stosowania zawyżonych cen za połączenia głosowe do Play (dotyczy to również nieuwzględniania połączeń do Play w pakietach minut w abonamencie i w ramach usług obniżających koszty połączeń). W takim scenariuszu operatorzy stosowaliby marże na połączeniach głosowych do Play na poziomie odpowiadającym średniej rynkowej marży połączeń pomiędzy trzema największymi operatorami.




W symulacji przyjęto szereg założeń. Jedno z ważniejszych założeń dotyczyło wskaźnika asymetrii informacyjnej klienta, który uwzględnia procent osób, które nie posiadają wiedzy o wyższych cenach połączeń do Play (takie osoby nie ograniczają liczby połączeń wykonywanych do sieci Play).

Szczegółowe wyliczenia i aktualna kwota znajduje się na stronie dowszystkichrowno.pl.

Czy to precyzyjna kwota? Nie. To nasze bardzo dokładne i konserwatywne szacunki. Nie możemy podać precyzyjnej kwoty bo znają ją tylko nasi konkurenci. Nie łudźmy się, nikt tej kwoty nie poda do publicznej wiadomości i chyba wiecie dlaczego. Ktoś powie, że PLAY zarobił na asymetrii. Oczywiście tak, ale nasi konkurenci odrobili straty z zyskiem i ciągle na tym zarabiają. Kto stracił i traci? Klienci - kończy swój wpis Gruszka.

Źródło tekstu: blogplay.pl     

Dodaj do:

Tagi: centertel | p4 | play | polkomtel | ptc

w sumie: 150
  • 0

    140. ~  2013-04-15 08:15:06  host: v58-08.opera-mini.net

    plus tez wywala playa z zasiegu. Nawet kilka razy dziennie. Kicha totatlna.

  • 0

    141.  2013-04-15 08:44:35

    a wiadomo coś o tych nowych formułach w Play?

  • 0

    142.  2013-04-15 08:48:15

    @140 - mnie nic nie wywala, więc nie narzekajcie ;P

  • 1

    144.  2013-04-15 09:00:45

    @143 - ja bym tego tak nie ujął :/

  • 0

    145.  2013-04-15 09:10:49

    Nowe Formuły w Play, czy już coś wiadomo? O której godzinie ma być spotkanie prasowe?

  • 0

    147. ~Daro  2013-04-15 09:17:12  host: user-31-174-109-44.play-internet.pl

    @143 Pasuje ci płacić do Play 0.80 gr to płać,mi zależy na mniejszej stawce.

  • 0

    148. ~  2013-04-15 09:20:49  host: 212-106-31-212.adsl.inetia.pl

    @147, a gdzie tyle płacisz? Z tej sytuacji jest wyjście a nawet dwa.

  • 1

    149.  2013-04-15 09:31:32

    No właśnie... Co Plejaków obchodzi ile kto płaci dzwoniąc do nich? Jesli dotychczas taki ktoś był klientem innej sieci i przepłacał, przeszedł do Play jak sądzę i pociągnął za sobą tych, którzy nie chcieli do niego płacić jak za zboże i to w dobrych czasach koniunktury. Czemu jednak zajmuj się tymi, którzy płacą po 3 złote, 1,50 albo 80 groszy?

  • 0

    150.  2013-04-15 09:40:19

    Ja nie analizuję cenników wszystkich ofert wszystkich opeatoró, jednak chyba już wszyscy mają oferty płaskie, od całkiem dawna zresztą (Plus wprowadził zmiany zaraz po podpisaniu dwustronnych umów z Play w styczniu. Że jakieś stare nie zostały zmienione? Przecież taryfę można zmienić - zwykle na korzystniejszą, rzadko stare są korzystniejsze przecież (chociaż ja na 2 numerach cały czas mam taryfę sprzed 5 lat - no ale to ja - nie ma się co dziwić)... Bicie piany jest tutaj na rękę tylko Play, bo - wg mnie - odwarca uwagę od tego co zaczęli ostatnio oferować, a jeśłi ktoś zauważy, to ma pretekst "zwalania" tego na zasiedziałą trójke - jakby miało to jakikolwiek związek ;-)

  • 1

    151. ~Calm7  2013-04-15 09:43:49  host: v31-01.opera-mini.net

    Ja bym teraz proponował stawkę z pleja do W3 po 75gr ;-D

  • 0

    152. ~  2013-04-15 09:59:56  host: v58-08.opera-mini.net

    142 wiklew. Jak to robisz?

  • 0

    153. ~czytelnik  2013-04-15 10:06:06  host: adsm215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    T-Mobile - Telefon Domowy (PSTN) koszt połączenia do Play = 0,98 zł z VAT. Ktoś przebije?

  • 0

    154. ~APS  2013-04-15 10:11:19  host: host-89-230-175-168.ostrowmaz.mm.pl

    Po ostatnich doniesieniach o olbrzymich długach i perspektywy zapłaty za nowe częstotliwości 500 mln.,chęci wejścia na giełdę i szukania okazji do sprzedania komukolwiek przez właścicieli -a chętnych brak ! Gruszka zaczyna zachowywać sie jak przegrany polityk...

  • 0

    155. ~opa  2013-04-15 11:07:01  host: apn-46-77-220-206.dynamic.gprs.plus.pl

    może ktoś zapyta Playa ile on zarobił na asymetrii

  • 0

    156.  2013-04-15 11:31:00

    Europa powinna byc raczej wdzieczna Free a nie Play ktory jednak robi kalki pomyslow innych operatorow na swiecie... Free - no limit we Francji + USA, Europie... Darmowe smsy, MMSy, 3GB danych i hot spoty... Za 20 euro lub 15 dla klientow ADSL. Czemu takich cen i pakietow nie wprowadzili? Albo niech zrobia oferte Free 120 minut w kraju + Europa, bezplatne smsy, bezplatne wifi za 9zlotych (2 euro)...Albo jak inni operatorzy we Francji 10 euro za wszystko nielimitowane w kraju plus 300 MB internetu.... Tak samo dzielenie internetu miedzy kartami.... MOze w Polsce sa innowacyjni ale nie przesadzajmy ze Europa na nich patrzy....

  • 0

    157. ~goral2099  2013-04-15 12:33:53  host: 93.154.135.186

    156: Ale nikt nie pisze że są innowacyjni na skalę światową czy europejską. Po porostu "rozbujali" konkurencje w Polsce w pewnym momencie...

  • 0

    158. ~kazimierz79  2013-04-15 12:45:42  host: 178.183.158.185.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Właśnie a może ktoś zrobi licznik ile Play zarobił na asymetrii ??? Play zachowuje się jak pies ogrodnika...przecież to jest jakieś chore - mamy najlepszy zasięg (4 sieci), mamy internet 4G , mamy do wszystkich równo... Przecież to, że do nich jest drożej działa na ich korzyść... Nie chcesz płacić więcej przejdź do Play :-) Aha ściągnijcie sobie więcej celebrytów -macie już 9 mln klientów - niech płacą....:-)

  • 0

    159. ~  2013-04-15 13:12:41  host: adgh48.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #158. A ileś ty nie stracił dzięki Play mając niższe stawki. #139 w abo są w Play stawki 19 gr. To jest zdzieranie? Widać, że w ten piękny ranek naganiacze z W3 się uaktywnili.

  • 0

    160. ~kazimierz79  2013-04-15 23:52:02  host: 178.183.135.15.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    #159 a skąd wiesz w jakiej jestem sieci ??? Ja mam telefon tam gdzie jest dla mnie najtaniej i co 2 lata zmieniam operatora... Teraz jak już zapewne wiesz minuty wliczone w abonament są do wszystkich... W play byłem - ale zasięg masakra przynajmniej u mnie... nigdy jeszcze nie byłem w Plusie!!! A jak Ty uważasz, że Play ma najlepsza ofertę to Twoja sprawa :-)

  • 0

    161. ~AntyGruszka  2013-04-16 02:07:38  host: 89-72-206-53.dynamic.chello.pl

    Moze Audytel policzyć ile na asymetrii zarobili w play od początku działalności. Szkoda, ze do wszystkich PN równo nie było na rynku MBRowym. Gruszki powinny sie czerwienic ze wstydu. Po prostu Kali ukraść krowe ok, Kalemu ukraść krowe nie ok. Wstyd.

Dodaj swoją opinię