Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Grupa TP w oczach swoich pracowników

Grupa TP w oczach swoich pracowników

WitekT 20 Czerwca 2007 15:39

0 0

Telekomunikacja Polska zapytała swoich pracowników o wizję przyszłości firmy, szczególnie w kontekście planowanej na lipiec nowej strategii. W ankiecie wzięło udział 206 osób, a ich odpowiedzi pokazują, jak postrzegają oni swojego pracodawcę.

Przy pytaniach, na które można było udzielić tylko jednej odpowiedzi, wyniki podajemy procentowo. Przy tych, których można było udzielić do 3 odpowiedzi, podajemy liczbę wskazań.

Jako zdanie najlepiej charakteryzujące TP, pracownicy najczęściej wybierali przedsiębiorstwo wymagające zmian (141 odpowiedzi) oraz firmę, przed którą piętrzy się coraz więcej problemów (122). Mało odpowiedzi dostały opcje firma z przejrzystą wizją i kierunkiem rozwoju (7) oraz wypełnia misję społeczną (19), jest jednym z najlepszych pracodawców na rynku (32). Korporacja z ludzką twarzą dostała… 0 odpowiedzi.

Pracownicy uważają, że kluczowe w latach 2008-2010 będą inwestycje w nowe produkty (150 odpowiedzi), poprawa obsługi klienta (137) oraz poprawa wizerunku firmy wśród społeczeństwa (137). Co ciekawe, znacząca optymalizacja kosztów działania otrzymała tylko 30 odpowiedzi.

W kwestii satysfakcji klientów, pracownicy za najważniejsze uznali poprawę obsługi klienta i procedur z tym związanych (178 odpowiedzi) oraz innowacyjność i jakość produktów (123 odpowiedzi). Na kolejnych miejscach znalazły się kompetencje i kultura sprzedawców (98) oraz poprawa systemów IT (90).




W pytaniu o to, co w najbliższych latach będzie miało największy wpływ na Grupę TP, najwięcej odpowiedzi uzyskały regulacje rynku telekomunikacyjnego (137 wskazań). Wyprzedziły działania konkurencji (127) oraz preferencje klientów (116). Najmniej respondentów postawiło na sytuację gospodarczą w Polsce i UE (36).

Zdaniem pracowników, TP powinna skupić się przede wszystkim na działalności medialno-rozrywkowej (142 odpowiedzi) oraz usługach IT (128).

Co ciekawe, prawie 60% ankietowanych wypowiedziało się, że firma powinna rozpocząć działalność poza Polską. Pozostali wybrali opcję, że powinna się skupić na rozwijaniu biznesu w Polsce. Dokładnie połowa uważa, że Grupa TP powinna rozwijać się organicznie, reszta wskazuje na partnerstwa bądź fuzje i przejęcia.

Jako markę, którą ma przed sobą największą przyszłość, bezapelacyjnie wybrano Orange (46% odpowiedzi). Druga w kolejności była TP (30%), a trzecia - neostrada tp (19%). Co ciekawe, na WP postawiło zaledwie 3,3% pytanych, na Ideę 1,5%, zaś na POP-a nie zagłosował nikt.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~ms  2007-06-20 18:11:03  host: aaib75.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~tepsiaczek - była właśnie w intranecie, dobrowolna, niby anonimowa ale trzeba było się zalogować jednak... byłem w tym gronie 206 osób... :)

  • 0

    9. ~ee  2007-06-20 18:19:16  host: gate.krotoszyn.kaskada.net

    "Telekomunikacja Polska zapytała swoich pracowników o wizję przyszłości firmy, szczególnie w kontekście planowanej na lipiec nowej strategii." czyli zwolnień :D

  • 0

    10. ~konsultant  2007-06-20 19:14:20  host: bze62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W ogole dobrze ze ktokolwiek wypelnil ankiety zlaszcza ze w ostatnich m-cach sa problemy z systemiami

  • 0

    11. ~xxx  2007-06-20 19:19:28  host: cvo82.internetdsl.tpnet.pl

    pracuje w Orange i jakos nikt nie smiał wyslać @ o takiej ankiecie w Gtrupie TP pracuje okolo 15000-20000 tys osob wiec 206 jednostek to zaledwie promil:)))))

  • 0

    12.  2007-06-20 19:26:57

    ~XXX Bali się.że jak zrobią ankietę DLA wszystkich pracowników to ocena tego molocha bedzie druzgocąca :]

  • 0

    13.  2007-06-20 19:50:26

    Bali sie ankietowac klientow ;P

  • 0

    14. ~Mrożek  2007-06-20 19:57:40  host: 193.24.200.173

    Dawniej były inne złorzeczenia.... Dziś mówi się: Obyś miał coś do załatwienia w TP.....

  • 0

    15. ~mx2  2007-06-20 20:59:39  host: nat-pr2.aster.pl

    a w Orangutanie nie było ankiety :) bo tam jeszcze gorzej ;-)

  • 0

    16. ~Chrome  2007-06-20 21:25:51  host: 212.160.172.70

    Niedawno była ankieta na temat firm outsourcingowych i to była totalna fabrykacja - np oceń jak bardzo jesteś zadwowolony z premii - jestem zadowolony , bardzo , super - brakowało tylko pytania " a co to wogóle jest premia ?!?!? " więc większość pracowników ją olała doszczętnie :PP

  • 0

    17. ~  2007-06-20 21:29:14  host: 212.160.86.252

    kiko: Jak ci nie pasuje to zmien prace :) Czy to takie trudne ? Nie rozumiem ludzi, ktorzy nie potrafia nic wiecej zrobic poza narzekaniem... No coz z takim podejsciem to pewnie znalesc wogole jaka kolwiek prace cizko bo wszedzie nie dobrze i wogole bee

  • 0

    18. ~  2007-06-20 21:32:41  host: 212.160.86.252

    tepsiaczek: Widze ze niektorzy marudzi zamiast pracowac przegladaja siec... i jeszcze narzekaja... brawo

  • 0

    19. ~jojo  2007-06-20 21:33:29  host: eeg95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak to nadaje się na Pajacyki... ;-)

  • 0

    20. ~Chrome  2007-06-20 21:43:09  host: 212.160.172.70

    Do 17'ki wierz na słowo że jego narzekanie jest jak najbardziej zasadane - jak nie wierzysz to zapraszamy do TP przejrzysz na oczy ;p

  • 0

    21. ~ukenamuniu  2007-06-20 23:07:41  host: nat-go2.aster.pl

    ostatnio wiele na Twardej zmieniło się na lepsze. Jest chyba nowy kucharz. Nie sypie juz tych syfiastych ziół (poprzedni sypał je nawet do polskiego barszczu!)

  • 0

    22. ~Neo  2007-06-20 23:36:46  host: aasf12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja wypełniłem 2 razy po angielsku i po polsku, a była dostępna ze strony głównej tepenet. Same pytania były całkiem ciekawe i wskazywały na to jakie kierunki rozwoju są rozważane

  • 0

    23. ~no  2007-06-20 23:38:29  host: egk51.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pytanie ankietowe do pracowników tp: 1. Czy jesteś zadowolony z pracy w grupie tp. Możliwe odpowiedzi: - TAK bardzo.

  • 0

    24.  2007-06-20 23:47:30

    no: inaczej. ;) 1. Czy jesteś zadowolony z pracy w Grupie TP? Możliwe odpowiedzi: - TAK, bardzo / - TAK, chcę zostać natychmiast zwolniony bez odprawy. :D

  • 0

    25. ~ukenamuniu  2007-06-20 23:55:29  host: nat-go2.aster.pl

    Oczywiście Witku, do wyboru: TAK - pracujesz dalej, NIE - czuj sę zwolniony.

  • 0

    26. ~tepsiak-outsourcing  2007-07-14 12:59:41  host: 212.160.172.70

    Najgorsza firma na rynku! Pracujesz za hu... pieniadze i zarabiasz na tych co stoja tutaj tylko dzieki ukladom. TOTALNY BRAK KOMPETENCJI OSOB NA STANOWISKACH KIEROWNICZYCH. UCIEKAC Z TEJ FIRMY!!! ONA JEST JUZ SKONCZONA, SAMA SIE ZNISZCZY.

  • 0

    27. ~  2008-07-01 20:41:20  host: turtle.wroclaw.tpsa.pl

    "KOCHAM TE FIRME " JEST SUPER!!!!!!!!!!!

Dodaj swoją opinię