Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Grupa TP kupiła akcje Telefonów Podlaskich

Grupa TP kupiła akcje Telefonów Podlaskich

LuiN 6 Października 2011 16:36

0 0

TP Invest, spółka z Grupy TP, kupiła za 12,0 mln złotych pakiet 34% akcji operatora lokalnego Telefony Podlaskie.

Na aukcji zorganizowanej przez Ministerstwo Skarbu Państwa inwestorzy mogli kupić akcje Telefonów Podlaskich należące do Skarbu Państwa stanowiące 34% kapitału zakładowego spółki. Za 12 mln zł kupiła je TP Invest, która dziś podpisała z Ministerstwem Skarbu Państwa umowę zakupu akcji Telefonów Podlaskich.

Przed transakcją TP Invest była większościowym akcjonariuszem spółki, posiadającym 55% kapitału zakładowego, teraz ma 89% akcji spółki.




Telefony Podlaskie to lokalny operator telekomunikacyjny o dobrej pozycji na lokalnym rynku, który świadczy usługi telefonii stacjonarnej, szerokopasmowego dostępu do Internetu oraz telewizji. Spółka operuje w gminach na terenie Powiatu Sokołów Podlaski: Sokołów Podlaski, Bielany, Ceranów, Jabłonna Lacka, miasto i gmina Kosów Lacki, Repki, Sabnie oraz Sterdyń.

Spółka świadczy usługi na bazie własnej infrastruktury telekomunikacyjnej, na którą składają się m.in. centrale telefoniczne oraz miedziana i światłowodowa sieć teleinformatyczna.

Źródło tekstu: Grupa TP     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~  2011-10-06 19:20:36  host: z29-15.opera-mini.net

    dobra pozycję ten operator zawdzięcza posiadając niemalże monopol na tym obszarze, ceny z kosmosu, może dzisiejszy zakup wpłynie na pewne pozytywne zmiany w cenach

  • 0

    2. ~  2011-10-06 19:26:55  host: adno103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I tak maja farta, moze ceny nie spadna ale przynajmniej nie zostana na lodzie jak Netiowcy z ich infolinią i serwisem.

  • 0

    3. ~  2011-10-06 20:15:12  host: 89-73-45-194.dynamic.chello.pl

    Skrót nazwy się nie zmieni: TP

  • 0

    4.  2011-10-06 20:54:43

    ceny z kosmosu??? łącze do 100Mb na do100Mb za 130 zł kto da taki wysył w takiej cenie ???

  • 0

    5. ~Lukas  2011-10-06 21:37:19  host: aazl125.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gdzie Ty widziales takie lacze od nich?

  • 0

    6.  2011-10-06 22:19:26

    W cenniku jest 100/100 Mbps za 160 zł http://telefonypodlaskiesa.pl/cennik_sokolnet_010911.pdf - umowa na 2 lata. Konkurencja w Sokołowie jest: Metrointernet?

  • 0

    7. ~  2011-10-06 22:27:09  host: z27-06.opera-mini.net

    problem w tym że metro obsługuje tylko sam sokołów na wsi pozostają tylko telefony podlaskie, dodatkowo aby moc założyć internet trzeba też opłacać linie stacjonarna

  • 0

    8. ~supp  2011-10-07 00:40:41  host: riviera.nat.student.pw.edu.pl

    Tylko ciekawe czy ktoś z mieszkańców ma te 100/100 do tego to już trzeba FTTH lub FTTB. A mam duże wątpliwości żeby było ich na to stać.

  • 0

    9. ~klimass  2011-10-07 03:28:32  host: 210.94.41.89

    Moze w cenniku taka opcje masz, ale uwierz mi nikt tego nie ma. Nigdy od nikogo o tym nie slyszalem. Te cale telefony podlaskie to jedna wielka porazna w miescie Sokolow i okolicach. Panie w biurze obslugi nie wiedza kompletnie nic poza tym jak przyjac oplate za rachunek. Kiedys chcialem przeniesc numer stacjonarny do Play i niestety musialem w Play wziac nowy numer bo tego "przeniesc sie nie da" i telefony podlaskie odrzucaly wniosek. W Playu place 3-4 razy mniej. Jeszcze kilka lat temu czlowiek musial po prostu z nich korzystac, bo nie bylo wyjscia. Obecnie w Sokolowie konkurencja jest - MetroInternet i mobile. Jednak poza miastem jest tragedia. Bardziej niz 100/100 za 180zl slyszalem o opcji 1/1 za 100zl, ale to bylo 2-3 lata temu, moze cos sie zmienilo. Jednak poza Sokolowem ludzie sa nadal skazani tylko na telefony podlaskie. Co z tego, ze moga sobie wziac telefon stacjonarny w Erze czy w Playu, jak internet mobilny na tych terenach prawie nie dziala, a ludzie potrzebuja dostepu do internetu? A niestety TP zapowiedzialy, ze samego internetu to im sie nie oplaca trzymac... Nie wspomne juz o regularnych awariach i o tym, ze aby wprowadzic nowe ustawienia sprzetu po awarii z ich winy, pobieraja oplate... Fajnie jakby sie cos zmienilo ale watpie.

  • 0

    10.  2011-10-07 07:51:17

    @9 - było zgłosić do UKE to ich "nie da".

  • 0

    11.  2011-10-07 14:30:06

    @9 Wszytko się da kwestia uświadomienia pani o jej niewiedzy, zawsze żądaj pisemnego uzasadnienia od pani która twierdzi że się nie da... mi raz pani w okienku kazała zapłacić odsetki od tygodniowego spóźnienia za rachunek ;-)

  • 0

    12.  2011-10-08 11:53:00

    @8 - stać. W tym roku już odpalili FTTH na osiedlu domków jednorodzinnych. A plany mają bardzo ambitne ;)

  • 0

    13. ~klimass  2011-10-10 05:47:29  host: 210.94.41.89

    @10,11 - pisalem do UKE w ich sprawie jesli chodzi o internet, ale nie byl on usluga powszechna, nic nie wskuralem. W sprawie przeniesienia numeru zalezalo mi na czasie, gdyz nie chcialem placic za darmo jeszcze miesiac czy dwa. @11 - musialbys z taka Pania pogadac i posluchac, jak to ona nie ma czasu na pisemne i nie bedzie nic wystawiac, jak mowilem zalezalo mi na czasie i nie chcialem spedzic pol dnia w biurze obslugi. Takie malomiejskie klity ciezko zmienic, zawsze sa jakies powiazania z urzedami, nie jest tak prosto. @12 - na jakim osiedli odpalili FTTH? Moze laskawie sprobowaliby zaczac od blokowisk typu Spoldzielcza albo Galczynskiego? Ich plany mnie rozwalaja...

  • 0

    14. ~dome(L)  2011-10-20 00:01:00  host: 83.1.196.41

    100/100 mają jest to co prawda możliwe tylko w blokach przy centrali, czyli w niektórych na gałkach.

Dodaj swoją opinię