Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Grupa Midas uruchomiła komercyjnie sieć LTE 800

Grupa Midas uruchomiła komercyjnie sieć LTE 800

orson_dzi 24 Marca 2015 10:59

23 5

Aero2, spółka z Grupy Midas, jako pierwsza w Polsce uruchomiła komercyjną sieć LTE 800. Pierwsza faza budowy zasięgu sieci LTE 800 obejmuje ponad 1000 lokalizacji. Dzięki nowym nadajnikom sieć LTE będąca w użytkowaniu Grupy Midas obejmuje swoim zasięgiem ponad 90% populacji kraju.

Na dzień dzisiejszy sieć telekomunikacyjna, którą zarządza Grupa Midas, składa się z ponad 4170 nadajników LTE1800, ponad 1000 nadajników LTE800 oraz ponad 4900 nadajników działających w technologii HSPA+ 900. W zasięgu technologii LTE znajduje się ponad 90%, a HSPA+ ponad 99% populacji kraju.




Grupa Midas w komunikacie prasowym zaprasza do współpracy wszystkie podmioty zainteresowane wspólną budową sieci LTE 800 i jest gotowa od podjęcia negocjacji, uzgodnienia warunków oraz podpisania odpowiedniej umowy o współpracy z każdym przyszłym dysponentem częstotliwości 800 MHz, na równych i niedyskryminujących warunkach dla wszystkich stron takiej umowy.

Z sieci LTE 800 Midasa będą mogli korzystać klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu.

Źródło tekstu: Midas     

Dodaj do:

Tagi: lte | midas | lte 800 | aero2

w sumie: 96
  • 0

    77.  2015-03-24 20:55:10

    @73 - bo nie ma ani jednej stacji w Poznaniu - działa Kicin (Czerwonak), Oborniki i Komorniki + jeszcze jakieś dwie nieznane poza Poznaniem.

  • 0

    78.  2015-03-24 21:01:23

    @68 od zawsze tak było. Do Orange nie loguje.

  • 0

    79. ~Peppa Pig  2015-03-24 21:19:13  host: user-94-254-209-27.play-internet.pl

    @77 Działa Bolechowo (koło Murowanej Gośliny).

  • 0

    80.  2015-03-24 21:23:28

    @67 LuiN likwidacja prepaida i ARPU wzrasta momentalnie. Operatorzy na złość wysokiemu ARPU wprowadzili RWK czy konto ważne po wieki. Tutaj liczy się każdy grosz np. sprawdzenie stanu konta 4 gr. Na milionach klientów przy wielu sprawdzeniach kasa leci nawet na groszach. Ogólnie większej bazie klientów można wcisnąć więcej usług. Teraz będą sprzedawać mydło i powidło.

  • 0

    81.  2015-03-24 22:45:46

    77: to powinienem mieć bdb sygnał z Komornik ;) Telefon w Plusie z tej wieży koło Auchan czasami potrafił mi się tam na chwilę zalogować do 2100.

  • 0

    82.  2015-03-25 06:08:55

    @77. Na trasie Kościan - Stęszew działa tylko stacja w Zaparcinie, stacje w Kościanie i Stęszewie milczą mimo potwierdzenia ich obecności.

  • 0

    83. ~xs  2015-03-25 08:08:24  host: 83-238-229-91.adsl.inetia.pl

    To faktycznie jest konkret. Plus ostatnio sporo pociągnął technicznie do przodu względem konkurencji. Problem jest jeden - CENY. Poza smartdomem gdzie faktycznie wymiata to jest droższy o jakieś 20% (czyli jakieś 3 piwa przy abo za 40 zł) i ma problem żeby się przebić, bo większość kupuje po taniości.....

  • 0

    84.  2015-03-25 10:04:03

    Mam takie pytanie czy ja to dobrze rozumiem. Na zasięg technologi LTE 90% populacji składają się nadajniki LTE 1800 i LTE 800 ? Tylko jak sprawdzić w jakich lokalizacjach jest ten 1000 LTE 800 ? Mam modem E3272s-153 ale mam problem z konfiguracją takiego topnetinfo ?

    Mając na uwadze że mało jest sprzętu obsługującego LTE 800 to powinno być pusto i szybko na tej częstotliwości ?

  • 0

    85.  2015-03-25 11:12:58

    @84 Dlaczego mało?Praktycznie każdy telefon mający lte ma band 20 czyli właśnie to LTE 800 o którym rozmawiamy.Niektóre modemy z początku działania sieci LTE mają tylko band 3 czyli 1800...np. ZTE MF 821.

  • 0

    86.  2015-03-25 12:30:59

    Gdzie sprawdzić lokalizacje mudasa? Mam lumie z lte800

  • -1

    87. ~Daniel  2015-03-25 14:41:22  host: 088156226235.dynamic-ww-3.vectranet.pl

    No i to jest porządny zasięg. Ciekawe, że Polkomtel wycofał się z licytacji, a i tak ma teraz zdecydowanie najlepiej zbudowaną sieć lte. No ale pewnie dlatego mógł się wycofać z licytacji. Bez strat dla sieci, a z oszczędnościami w portfelu.

  • 0

    88.  2015-03-25 16:48:16

    @79 - podaj CID, LAC i PSC jeśli masz

  • 0

    89.  2015-03-25 16:49:06

    @82 - tak samo podaj CID, LAC i PSC

  • 0

    90. ~MArek  2015-03-25 16:58:45  host: 088156099195.czeladz.vectranet.pl

    Gdzie można sprawdzić aktualny zasięg albo BTSy nowe?

  • 2

    91.  2015-03-25 18:33:08

    @85 kombinuje tak że ludzie na telefonach nie siedzą w LTE bo tam nie ma rozmów głosowych. Po drugie pakiety danych w ofertach głosowych malutkie. Raczej nie zapchają LTE. Modemy będą wybierać częstotliwości LTE po sile sygnału 800 czy 1800 ? Pewnie trzeba będzie organoleptycznie sprawdzić co działa szybciej.

  • 1

    92.  2015-03-25 18:35:19

    @90 zasięg to na stronach operatorów. BTSy tutaj http://tlp.is/2uw

  • 0

    93. ~xy  2015-03-26 00:29:15  host: 37.30.111.99.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Działają prawdopodobnie Kowiesy pow. Skierniewicki przy S8 - chyba, że mi zawiało LTE skądś z daleka, ale nie sądzę, bo zbyt duże odległości wchodzą w grę.

  • 0

    94.  2015-03-27 13:38:06

    Nakło Śląskie gm. Świerklaniec północne obrzeża GOP w budynku 1,25 km od nadajnika: http://tlp.is/5si http://tlp.is/5sj

  • 1

    95. ~rafi1  2015-03-31 02:28:16  host: aerc14.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ktoś z was korzystał już z tego lte800 ? ciekawi mnie czy to ma moc jak gsm 900 i od nadajnika na odległość 5km na full będzie sygnał?

  • 0

    96. ~@rafi1  2015-04-04 11:07:49  host: nat0.ak-com.pl

    5 km- to zależy co jest po drodze, mnie np. działało 5 km od nadajnika, a dodatkowo byłem w środku lasu w samochodzie, zresztą z tego samego nadajnika, z którego korzystał Iperyt (Nakło Śląskie), tyle że w samym Nakle miałem DL 24 Mbps a UL prawie 10 Mbps.

Dodaj swoją opinię