Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gra Game Dev Tycoon utraciła 77% pozytywnych ocen w Google Play

Gra Game Dev Tycoon utraciła 77% pozytywnych ocen w Google Play

msnet 15 Lutego 2018 09:54

5 1

game dev tycoon

Zrobisz aplikację, która spodoba się użytkownikom? Uważaj, bo Google może automatycznie usunąć pozytywne oceny, gdy będzie ich za dużo w krótkim czasie.

Greenheart Games, deweloper Game Dev Tycoon podał na swoim blogu, że ze sklepu Google Play zniknęło 77% pozytywnych ocen tej gry.

Według założyciela firmy Patricka Kluga, Game Dev Tycoon w ciągu pierwszych sześciu dni zgromadził 2 tysiące ocen z piącioma gwiazdkami. Szybko jednak ten sam człowiek zauważył, że liczba ta zmniejszyła się o 25%. Teraz jest ich nieco ponad 800, chociaż według dewelopera powinno być ponad 3000.
game dev tycoon

Greenheart Games skontaktował się w tej sprawie z firmą Google. W odpowiedzi gigant wyszukiwarkowy napisał, że usunięcie ocen było celowym działaniem, zgodnym z zasadami dotyczącymi komentarzy i ocen. Przedstawiciel Google'a podkreślił, że trzykrotnie sprawdzono, czy decyzja została podjęta zgodnie z polityką firmy.

Ostatecznie Klug zrzucił winę na algorytm działający w Google Play, który przy identyfikacji fałszywych recenzji traktuje jednakowo bezpłatne tytuły i gry premium. Game Dev Tycoon kosztuje 23,99 zł i ma średnią ocenę 4,9 (z 859 ocen). Klug powiedział, że Greenheart Games nie zachęca do recenzji gry ani nie publikuje opinii swoich pracowników i przyjaciół.

Źródło tekstu: Greenheart Games, wł     

w sumie: 1

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet