Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości GPS w telefonie GSM

GPS w telefonie GSM

sirmark 8 Czerwca 2004 21:17

0 0

Firma HEUTHES opracowała aplikację ISOF-GPS umożliwiającą posiadaczom telefonów GSM uzyskanie dokładnej informacji o lokalizacji w terenie właściciela aparatu. Informacja o długości i szerokości geograficznej, określona z dokładnością do 10 m, może być dodatkowo naniesiona na mapę terenu pokazywaną na wyświetlaczu telefonu. Jest to przydatne zarówno w turystyce (wędrówki górskie, narciarstwo, żeglarstwo), jak i w biznesie (lokalizacja floty samochodowej w firmach transportowych).

ISOF-GPS, to początek całego zestawu aplikacji przygotowywanych przez HEUTHES, przeznaczonych dla urządzeń mobilnych obsługujących technologię Bluetooth. Aplikacje są tworzone w technologii Java (J2ME) i komunikują się łączem radiowym Bluetooth z urządzeniami zewnętrznymi. ISOF-GPS składa się z telefonu komórkowego GSM typu Series 60 (np. Nokia 6600, Sony Ericsson P900), współpracującego z dowolnym odbiornikiem GPS wspierającym Bluetooth (np. Fortuna Clip-On Bluetooth GPS Receiver).
HEUTHES oferuje dodatkowo pełną integrację swoich aplikacji mobilnych z systemem ISOF. Przykładem takiej współpracy jest zbierania informacji o pozycji samochodów, nanoszenie ich na mapę dystrybucji towarów i na tej podstawie określenie faktycznego czasu realizacji dostaw. Więcej o aplikacjach mobilnych na stronie www.isof.pl/mobi
.

Źródło tekstu: Heuthes     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-228-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet