Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości GPS śledzi rowery

GPS śledzi rowery

sirmark 11 Marca 2004 09:55

0 0

W Holandii liczba rowerów przekracza liczbę mieszkańców, ale niestety jednoślady cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród użytkowników, ale także wśród złodziei.

Policjanci z Amsterdamu zaproponowali ciekawą metodę walki z plagą kradzieży tych pojazdów. Na ulicach nominalnej stolicy Holandii pojawią się "rowery pułapki", wyposażone w ukryty nadajnik GPS. W trakcie kampanii, której początek zaplanowano na wiosnę, holenderska policja pozostawi w "gorących" punktach Amsterdamu rowery z nadajnikami GPS, a następnie będzie monitorować ich lokalizację z radiowozów.
Jak podaje holenderska policja, kradzieże rowerów to jeden z najpoważniejszych problemów, z jakimi się zmaga. W samym tylko Amsterdamie rocznie ginie od 80 do 150 tys. jednośladów. Wykorzystując Globalny System Pozycjonowania policjanci z Amsterdamu chcą odkryć miejsca, gdzie rowery są przechowywane zanim trafią one ponownie do sklepów.

Na internetowej stronie zwalczającej kradzieże rowerów w Amsterdamie można przeczytać, że 40% złodziei to profesjonaliści, zaś kolejne 30% to narkomani, którzy w ten sposób zarabiają na narkotyki. Reszta to tzw. złodzieje impulsywni - np. studenci, czy osoby pod wpływem alkoholu - którzy kradną rower pod wpływem chwili, np. aby dostać się do domu.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-216-155.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet