Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gorąco wokół TP

Gorąco wokół TP

WitekT 20 Kwietnia 2005 10:26

0 0

Czy na Telekomunikację Polską posypią się kolejne wielomilionowe kary za łamanie prawa konkurencji? Bardzo prawdopodobne.

Urząd antymonopolowy, który już wielokrotnie karał TP, toczy w jej sprawie kolejne postępowania. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat UOKiK nałożył na TP SA grzywny w łącznej wysokości ponad 32 mln zł. Nawet dla jednej z najbogatszych i najbardziej zyskownych spółek w Polsce te sumy zaczynają być dotkliwe. A wkrótce kary mogą się jeszcze powiększyć.
UOKiK ujawnia, że toczy przeciwko gigantowi kolejne trzy postępowania antymonopolowe. Urząd podejrzewa, że TP oraz jej spółka zależna PTK Centertel zawarły nielegalne porozumienie. Obie firmy kierują do klientów biznesowych wspólną ofertę handlową, która uzależnia przyznanie korzystniejszych niż w cenniku warunków współpracy od podpisania umów zarówno z TP, jak i z Centertelem. Takie działanie ma wyeliminować konkurentów z rynku. TP zarzuca się także, że uzależnia przyznawanie swoim klientom specjalnych rabatów, zakup dla nich central telefonicznych lub finansowanie tych central od korzystania z usług PTK Centertel. Zdaniem konkurentów w ten sposób TP nadużywa swojej pozycji dominującej na rynku telefonii stacjonarnej.

UOKiK podejrzewa także, że TP uniemożliwia innym przedsiębiorcom telekomunikacyjnym transfer ruchu internetowego za pomocą tranzytu zagranicznego. Oprócz powyższych trzech spraw UOKiK prowadzi jeszcze postępowania wyjaśniające (czyli dochodzenia na bardzo wstępnym etapie). Są też przypadki naruszania zbiorowych praw konsumentów. UOKiK sprawdza m.in., czy TP nie utrudnia klientom doładowania z telefonu stacjonarnego kart pre-paid konkurencyjnych operatorów.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~tpsa  2005-04-20 23:57:00  host: bcb53.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tepsa musi odejsc !! jestem ciekawy czy dozyje czasow wktorych niebedzie marki tpsa.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet