Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gorące Telefony 2017 - wyniki głosowania Czytelników

Gorące Telefony 2017 - wyniki głosowania Czytelników

msnet 16 Stycznia 2018 22:20

6 2

gorace2

Czytelnicy TELEPOLIS.PL wybrali najgorętszy smartfon 2017 roku. Tegoroczny zwycięzca zebrał prawie 25% głosów.

Gdy chodzi o dwa pierwsze miejsca, Czytelnicy TELEPOLIS.PL byli zgodni z werdyktem redakcji, ale już na trzecią pozycję wytypowali iPhone'a X. Najnowszy smartfon Apple'a w rankingu redakcji zajął przedostatnie miejsce. Najmniejszym zainteresowaniem cieszyła się Motorola Moto Z2 Play - również i przez TELEPOLIS.PL umieszczona na 10. pozycji. Naszą ankietę odwiedziliście ponad 3700 razy, pozostawiając w niej 904 głosy.




Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki ankiety. W nawiasie podaliśmy miejsca w rankingu redakcji.
Telefon Głosy Czytelników Miejsce
Samsung Galaxy S8 24,56% 1 (1)
Huawei Mate 10 Pro 18,69% 2 (2)
Apple iPhone X 12,39% 3 (9)
LG V30 10,29% 4 (3)
Samsung Galaxy Note8 9,85% 5 (5)
HTC U11 7,74% 6 (7)
Sony Xperia XZ1 Compact 6,97% 7 (6)
LG G6 4,87% 8 (8)
Apple iPhone 8 2,43% 9 (4)
Motorola Moto Z2 Play 2,21% 10 (10)

Tworząc ranking pod uwagę wzięliśmy jedynie te urządzenia, które są dostępne na polskim rynku poprzez oficjalne ścieżki dystrybucji, a ich premiera odbyła się w 2017 roku. Nie było przy tym żadnych ograniczeń pod względem marki czy ceny urządzenia. Jeśli jakiś smartfon naszym zdaniem dużo namieszał na rynku - pojawił się w rankingu.

W felietonie 10 najgorętszych telefonów 2017 roku znajdziecie zarówno typy redakcji TELEPOLIS.PL, wraz z uzasadnieniem naszych nominacji, jak i krótki przegląd wydarzeń na smartfonowym rynku.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: gorące telefony | telepolis.pl

w sumie: 23
  • 1

    4. ~MQ  2018-01-17 08:43:58  host: 62.29.248.132

    Dziwi mnie tak wysoka lokata Mate 10 Pro. W dłoni jak zabawka (użyte materiały z niską wagą), interface stockowy jest po prostu paskudny i pstrokaty, rozdzielczość niższa niż w Mate 10 (bez Pro) a tak poza tym to cholernie drogi chińczyk... jak wspierają swoje urządzenia to już udowodnili, najlepszy przykład sprzed kilku dni - brak aktualizacji dla Honora 8. Sztuczna inteligencja to bardziej szum niż użyteczny feature, co pokazały testy. Jedyne co podoba się mi i nad czym z resztą piały media to ten pasek na linii aparatu, ale żeby za to tak go windować np. ponad Note 8 czy iPhone X? Aparatów lepszych nie ma, baterię ma wielką a SOTem dupy nie urywa... to chyba najlepszy przykład, że warto mocno inwestować w marketing bo inaczej nie mogę sobie tego wytłumaczyć ;)

  • 0

    5. ~Liwiusz  2018-01-17 09:27:08  host: user-94-254-133-102.play-internet.pl

    Które z nich mają wymienną baterię? (innych nie ma sensu brać pod uwagę).

  • 0

    6. ~  2018-01-17 10:20:53  host: rev82.gisz.net.pl

    Liwisuz - żaden, takich z wymienną nie robią już praktycznie od dobrych kilku lat

  • 0

    7. ~Liwiusz  2018-01-17 10:43:25  host: user-94-254-133-102.play-internet.pl

    Czyli ranking do rzyci. Nie stać mnie kupować jednorazowych telefonów za 3000.

  • 0

    8. ~  2018-01-17 12:46:53  host: staticline-31-182-146-8.toya.net.pl

    Jest dokładnie tak,jak napisał Liwiusz!

  • 0

    9. ~TyN  2018-01-17 13:03:52  host: 194.181.88.158

    Co wy z tymi bateriami? W każdym telefonie da się wymienić baterie...trzeba tylko umiejętnie plecki zdjąć i pod nimi jest bateria.
    Jak ktoś nie umie i się boi to może oddać do serwisu i mu wymienią tyle razy ile razy będzie taka potrzeba.
    Telefony nie są jednorazowe!

  • 0

    10. ~gość  2018-01-17 13:05:58  host: public-gprs184193.centertel.pl

    Dokładnie, nie ma telefonów z niewymienną baterią. Są tylko telefony w których robi się to w serwisie.

  • 0

    11.  2018-01-17 13:24:42

    Patrząc na ranking redakcji to chyba nie maja pojęcia o telefonach :-)...

  • 0

    12.  2018-01-17 14:10:43

    @11, tk925 - z każdego z nich korzystaliśmy, mamy prawo do własnego zdania. Z chęcią jednak zobaczymy Twoją listę.

  • 0

    13.  2018-01-17 15:14:15

    mam wrazenie, ze samsungi i iphone maja juz wszyscy

  • 0

    14. ~tomunia  2018-01-17 15:16:01  host: 05470a0b.skybroadband.com

    Moja kochana moto Z2 Play na ostatnim miejscu:) pewnie dlatego że najtańsza ale za to mogę sobie wyjąć w pracy nie martwiąc się że ja zniszczę. Niestety moim zadanie taki ranking powinien zawierać telefony w określonym przedziale cenowym no bo jak mój telefon za tysiąc za 1400 (nowy na ebayu) ma się równać z iPhone X za 5 tysięcy?

  • 0

    15.  2018-01-17 16:09:05

    12@ LuIN z chęcią ? Na pewno nie byłaby taka dziwaczna jak Wasza :-)

  • 0

    16.  2018-01-17 16:16:17

    LuIN a jak już chcesz to pierwsza trójka kolejność przypadkowa Pixel 2Xl IPhone X Note 8

  • 0

    17. ~  2018-01-17 17:19:13  host: rev82.gisz.net.pl

    Liwiusz - to powodzenia w kupowaniu telefonu za kilka lat

  • 0

    18. ~asdasd  2018-01-17 17:44:12  host: 83.175.157.137.bialan.pl

    dlaczego p9 lite jest w zestawieniu a jak się klika to v30 wchodzi ?:DDDDDDDDD

  • 1

    19.  2018-01-17 19:33:52

    @16, tk925 - to mówisz, że piksele miały polską premierę w 2017 roku? Bardzo ciekawe.

  • 0

    20. ~  2018-01-17 21:42:27  host: staticline-31-182-146-8.toya.net.pl

    @ 9. ~TyN: Jeśli producent zaleca żeby wymianę baterii wykonywać w serwisie, to oznacza, że nie jest to czynność trywialna i prawdopodobnie można przy tym uszkodzić telefon. Oczywistsza, że jeśli ktoś nie ma na co wydawać pieniędzy, to może płacić 150 zł za sama usługę wymianę baterii, ale dla mnie to jest następna bezczelna sztuczka producentów, mająca na celu wyciągnięcie maksymalnej ilości kasy od klienta.
    Jeśli klienci niczym lemingi godzą się na takie praktyki i kupują telefony z niewymiennymi bateriami, to za kilka lat pojawią się telefony, w których baterii nie da się wymienić nawet w serwisie.
    Przykładem takich praktyk są dla mnie akumulatorowe maszynki do golenia marki Braun, w których dawniej nie dawało się wymienić akumulatora, ale przy rozładowanym akumulatorze można było golić się po podłączeniu przewodu zasilającego do sieci, a teraz producent posunął się do tego, że podczas ładowania akumulatora już nie można się golić! Albo ładujemy, albo golimy!

  • 0

    21. ~tomk925  2018-01-18 09:15:09  host: 188.146.227.93.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @19 LuIN czy Ty tak na poważnie czy będziesz kota ogonem odwracał, bo jesteś z tego portalu ? Wiadomo że oficjalnie ich w polskiej dystrybucji nie ma, a premiera była w zagranicy 2017, wymieniłem razem z nim swoje najlepsze na 2017 ogólnie telefony, a nie jak w tym waszym dziwnym rankingu haha :-)

  • 0

    22.  2018-01-22 10:22:29

    @21, tomk925 - to może dodajmy jeszcze telefony azjatyckie, jak np. specjalne wersje na rynek japoński? Albo modele, które wejdą na rynek w marcu. To jest ranking na 2017 rok i tyle.

  • 0

    23. ~Noo  2018-01-22 11:57:03  host: user-94-254-162-30.play-internet.pl

    Głosowałem ma Mate - marzenie tel

Dodaj swoją opinię