Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google'owi grozi grzywna - ponad 1,06 miliarda euro

Google'owi grozi grzywna - ponad 1,06 miliarda euro

Isand 16 Czerwca 2017 22:56

3 3

google

Google przyzwyczaił się do swojej pozycji monopolisty. Tak twierdzi Komisja Europejska, która dopatrzyła się praktyk monopolistycznych w wielu aspektach działalności firmy.




Komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager jest na końcowym etapie postępowania dotyczącego porównywarki cenowej. Komisja Europejska zarzuciła Google'owi, że wykorzystuje swoją pozycję, by nieuczciwie promować swoje rozwiązania na tym polu. Jak podaje New York Times, grzywna dla amerykańskiej firmy prawdopodobnie przekroczy 1,06 mld euro. Tyle wyniosła kara dla Intela.

Komisja może nakazać także zmianę zachowania na rynku w regionie. Celem tego ma być ułatwienie konkurencji innym podmiotom. To tylko jeden z trzech dużych procesów KE przeciwko Google'owi. Dwa pozostałe dotyczą Androida (i podejrzenia, że Google narzuca producentom telefonów swoje warunki) oraz części jego produktów reklamowych.

Źródło tekstu: marketwatch.com, wł     

Dodaj do:

Tagi: google | unia europejska

w sumie: 20
  • 0

    1. ~Xxx  2017-06-16 23:39:50  host: dct189.neoplus.adsl.tpnet.pl

    O co im k... chodzi... czemu nie zgnile jabco?
    Google stworzylo system... instaluje na nim co chce. Nie broni nikomu dorzucic swoich aplikacji...

  • -1

    2. ~  2017-06-16 23:44:58  host: insecure.network

    Xxx: niestety sprawiasz wrazenie debila.

  • -3

    3. ~  2017-06-16 23:59:37  host: host-81-190-140-245.dynamic.mm.pl

    durza grzywna boje sie jej

  • 0

    4. ~Hotelarz  2017-06-17 00:20:50  host: user-46-112-1-72.play-internet.pl

    Jasne już w to wierze, a Google na protest wyłącza wyszukiwarkę i usługi i cały świat staje w panice i nie da im kary haha

  • -2

    5. ~komp62  2017-06-17 03:42:58  host: cgt121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A niech wywalą wszystkie swoje usługi w ramach protestu, w Microsofcie wystrzelą korki od szampana jak szefowie zobaczą słupki popularności Binga w tym okresie :D

  • 4

    6. ~P.  2017-06-17 07:53:40  host: 95.215.54.38

    @3. Chyba bardziej boisz się słownika, by do niego zajrzeć.

  • 1

    7.  2017-06-17 08:16:53

    A czy Komisja Europejska korzystając ze swej monopolistycznej pozycji nie narzuca wbrew woli rządów i społeczeństw tysiące imigrantów wśród których są ukryci terroryści?! Proponuję ukarać ją właśnie!

  • 0

    8. ~  2017-06-17 10:07:24  host: apn-37-7-213-86.dynamic.gprs.plus.pl

    @7 Piwko dla Ciebie.

  • 3

    9.  2017-06-17 10:24:02

    warto wiedzieć, co się komentuje; problem sotyczy "postępowania dotyczącego porównywarki cenowej", a dokładnie podstawianie bezpośrednio pod wynikiem wyszukiwania produktów droższych, ale kierujących do sklepu google - bo o ile w naszej Cebulandii to jeszcze nie działa dobrze, to w zachodniej EU Google wycięło ruch porównywarkom (takim, jak ceneo), bo łatwiej jest kliknąc i kupić bezpośrednio z wyniku wyszukiwania. I o to się sprawa rozchodzi.

  • -3

    10. ~  2017-06-17 11:04:10  host: public-gprs368224.centertel.pl

    @9 ale z ciebie janusz cebula

  • 1

    11. ~Ośweconygłopotąinnych  2017-06-17 12:01:39  host: 107.167.104.61

    7. Komis Europejska korzysta ze swojej pozycji, która uzyskała dzięki wyborom demokratycznym (tak jak PiS). Szefa KE wybierają, większością kwalifikowaną, wszystkie głowy Państw UE (Rada Europejska), następnie kandydaturę tę zatwierdza demokratycznie wybrany Parlament Europejski, który reprezentuje społeczeństwo.

    Więc w którym momencie, według Ciebie, KE działa "wbrew woli rządów i społeczeństw"? Jeśli chodzi Ci o mniejszość, to PiS robi dokładnie to samo - działa jedynie w interesie osób, które go wybrały.

  • 2

    12. ~  2017-06-17 12:30:53  host: 162.243.68.212

    Skądś kasę muszą brać na ciapaków. Tym razem od Google'a.

  • 1

    13. ~QQQ  2017-06-17 12:44:52  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    Mogli by dać Google'owi równo 1 miliard kary a tą końcówkę 0,06 miliarda dać nam - czytelnikom Telepolis.

  • 0

    14. ~Belezebub z CP  2017-06-17 13:07:14  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    @13 Świetna rada Wujku!

  • -1

    15.  2017-06-17 13:14:51

    @7 Twoi rodzice i dziadkowie głosowali za wejściem do UE więc im podziękuj ;)
    A tak na serio to dwie różne kwestie. Co do uchodźców to przecież arabska wiosna to bajeczka, a to jak mocno angażują się bezpośrednio Stany Zjednoczone pokazuje, że są oni współodpowiedzialni. Przecież w Syrii jest "zły" dyktator, ale przed "rewolucją" dało się tam pojechać i nawet pozwiedzać. A teraz ? Państwo kompletnie zrujnowane, podobnie jak Irak i Libia. Więc to nie zła Unia zmusza do przyjmowania...trzeba patrzeć na początek problemu.
    Ale tego Krowin nie powie, słyszałeś, że Krowin czy inny cudak i idol małej grupki młodzieży powiedział coś złego o Putinie (też zaangażowanym w konflikty na Bliskim Wschodzie) ? A o USA w kontekście ich działalności wojskowej i gospodarczej poza USA ? Tak mówił Obama i jego program opieki zdrowotnej jest zły. Ale czy gani obecnie Trumpa za jego ofensywne plany wojskowe i gospodarcze ? A do tego imigranci z Afryki...niestety nie pomożemy dziesiątkom czy setkom milionów i trzeba szczelnie strzec zewnętrznych granic UE. Bo takie przyjmowanie ludzi w ich krajach nic nie zmieni, dalej będą mieli bardzo wysoki przyrost i co...każdy urodzony za 5, 10 czy 20 lat do Unii ? Powiem jeszcze jedno...Przywódca Niemiec najbogatszego kraju w Europie, jednego z gigantów światowych był na podsłuchu USA...
    A co do Google to na pewnych polach przesadza, ale czy nie robi tego Microsoft, Apple, Facebook ? I tutaj ponownie bajki Korwina - rynek sam się wyreguluje. To skąd zmowy cenowe, bo państwa przeszkadza ? Ano właśnie nic nie robi czasami, a producenci ustalają sztywne ceny i brak walki bo klient czy pójdzie do firmy A, B, C czy D i tak zapłaci tyle samo.

  • 0

    16. ~sueshack  2017-06-17 20:38:12  host: 89-74-136-125.dynamic.chello.pl

    @7 Zapytaj Ukraińców, jak fajnie jest poza tą straszną Unią. Jakoś tak się składa, że to oni przyjeżdżają do nas do roboty, a nie na odwrót - a w 1990 startowaliśmy z podobnego poziomu.

  • 0

    17. ~gość  2017-06-17 20:53:52  host: public-gprs215736.centertel.pl

    @16 A Polacy wyjeżdżają z tej cudownej Polski w UE do innych państw UE do pracy za godziwe pieniądze więc powstały niedobór będzie uzupełniany pracownikami ze wschodu.

  • 0

    18. ~Sueshack  2017-06-17 21:49:18  host: 89-74-136-125.dynamic.chello.pl

    @17 Ja wiem, że teraz słabo uczą historii w szkołach, ale wiedze nt. tego, co się działo u nas i na zachodzie miedzy 1945 a 1990r można sobie uzupełnić w Wikipedii.

  • 0

    19. ~gość  2017-06-17 22:20:58  host: public-gprs215736.centertel.pl