Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google: Wyszukiwanie przez komórkę

Google: Wyszukiwanie przez komórkę

sirmark 8 Października 2004 21:12

0 0

Google wchodzi na rynek telefonów komórkowych. Z najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej będzie można korzystać za pośrednictwem SMS-ów.
Usługa Google SMS ruszy w większości stanów USA. Będzie ona pozwalała na wysłanie zapytania do wyszukiwarki Google za pośrednictwem SMS-a. Będzie tez można skorzystać z Froogle - wyszukiwarki, która porównuje ceny z różnych sklepów. W ten sposób użytkownik może się przekonać, czy nie przepłaca za produkt. Firma nie będzie pobierała dodatkowych opłat za korzystanie z usługi - koszt wysłania SMS-a będzie identyczny jak w przypadku zwykłej wiadomości tekstowej. Google prowadzi rozmowy w sprawie wprowadzenia usługi do oferty sześciu największych sieci komórkowych USA, w tym Cingular Wireless, Verizon Wireless i Sprint. SMS-y wciąż są bardziej popularne w Europie niż w USA. Operatorzy liczą na zwiększenie ruchu w sieci dzięki Google SMS. - W niedalekiej przyszłości może to być bardzo wartościowa usługa - powiedział Keith Waryas z firmy badawczej IDC.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-110-186.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet