Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google Voice Search w języku polskim

Google Voice Search w języku polskim

LuiN 15 Września 2010 18:53

0 0

Funkcja wyszukiwania głosowego - Google Voice Search od dziś dostępna jest w języku polskim.



Wyszukiwanie głosowe Google'a umożliwia użytkownikom przeszukiwanie sieci za pomocą słów wypowiadanych bezpośrednio do mikrofonu telefonu. Funkcja od dziś dostępna jest w języku polskim w urządzeniach korzystających z platformy Android oraz aparatów typu iPhone.

Wyszukiwanie głosowe oparto na technologii rozpoznawania mowy Google. Wypowiadane słowa są przetwarzane na tekst, na podstawie którego przeprowadzane jest wyszukiwanie w Google, zupełnie tak samo jak w przypadku słów wpisywanych do pola wyszukiwarki.




W przypadku urządzeń z systemem operacyjnym Android funkcja wyszukiwania głosowego została dalece zintegrowana z obsługą telefonu, co znacznie ułatwia i skraca czas wyszukiwania.

Docelowo Google chciałby udostępnić funkcję Google Voice Search we wszystkich językach. Dodanie każdego nowego języka i dialektu poprzedza jednak szereg drobiazgowych i pracochłonnych czynności.

Na początkowym etapie specjaliści Google tygodniami pracują bezpośrednio z autochtonami korzystającymi z danego języka czy dialektu na codzień. Zebrane wypowiedzi służą następnie do stworzenia niepowtarzalnego, specyficznego modelu, na którym opiera się działanie usługi w danym języku.

Osoby uczestniczące w projekcie proszone są o wielokrotne odczytywanie popularnych zapytań w swoim rodzimym języku w zróżnicowanych warunkach akustycznych, np. w restauracji, przy ruchliwej ulicy czy we wnętrzu auta. Ponadto dla każdego języka tworzony jest słownik zawierający ponad milion rozpoznawalnych słów.

Źródło tekstu: Google     

Dodaj do:
w sumie: 42
  • 0

    26. ~Andrzej  2010-09-16 07:12:49  host: t11-09.opera-mini.net

    Fajna lnformacja skorzystali urzytkownicy Symbiana i Androida

  • 0

    27. ~ewqaewqa  2010-09-16 08:32:00  host: apn-95-41-27-146.dynamic.gprs.plus.pl

    Działa:) I to nawet nieźle. Nie będę musiała się już ograniczać, bardzo ułatwia to szybkie wyszukiwanie.

  • 0

    28. ~malciak  2010-09-16 10:51:25  host: user-109-243-223-22.play-internet.pl

    Na galaxy S z Play-a nie działa. Aplikacja dostępna tylko dla US.

  • 0

    29. ~SGS  2010-09-16 10:52:47  host: dxr170.internetdsl.tpnet.pl

    Na Samsung Galaxy S nie działa - Era

  • 0

    30. ~  2010-09-16 10:57:01  host: apn-95-41-27-146.dynamic.gprs.plus.pl

    malciak aplikacja? Nazywa się "Wyszukiwanie głosowe" i działa niezależnie od kraju, dodana po prostu została obsługa języka polskiego. Voice Actions, bardziej rozbudowana działa tylko pod 2.2 i faktycznie nie uruchomi się na polskim telefonie normalnie

  • 0

    31. ~T  2010-09-16 13:13:16  host: czv250.internetdsl.tpnet.pl

    Jak ja na to czekalem! Wreszcie mogę dyktowac sms-y. Działa na Galaxy Spica. Dzię-ku-je-my!

  • 0

    32. ~balicus  2010-09-17 08:08:50  host: 83.2.207.31

    http://www.google.pl/intl/pl_ALL/mobile/google-mobile-app/

  • 0

    33. ~balicus  2010-09-17 08:24:28  host: 83.2.207.31

    ja jakos nie mgoe znaleźć tego w noki 5530, nie szukam polskiej wersji lecz angielska bo jest dostepna na s60

  • 0

    34. ~malciak  2010-09-18 17:47:07  host: pad038.multi-play.net.pl

    30 - Dzięki, znalazłem w markecie. Do głowy by mi nie przyszło.

  • 0

    35. ~ehhh  2010-09-23 08:25:56  host: staticline56198.toya.net.pl

    k...a gdzie tego szukac? w markecie pod "voice search" nic nie ma, telefon HTC Magic 2.1 z Orange, ma ktos jakis pomysl?

  • 0

    36.  2011-01-19 15:30:58

    jest już aktualizacja do Voice Search-u: szybsza działalność szukania i nie będzie już tyle błędów jak przedtem po prostu dokładniejsza będzie funkcja bom możemy ze własnym głosem kalibrować ten program.

  • 0

    37. ~Tekken  2011-01-20 10:49:06  host: dsl5402914d.pool.t-online.hu

    Ta aplikacja jest płatna czy nie? I można ją znaleźć w Android Markecie? Jak działa dokładnie??

  • 0

    38.  2011-01-21 15:41:02

    oczywiście jest darmowa ta aplikacja, przecież motto Google'a jest "wszystko za free" - więc Google jest największym przeciwnikiem Microsoftu.

  • 0

    39.  2011-01-24 13:06:31

    znajdziesz go na Android Markecie, trzeba tylko wyszukać pozycję"voice search"

  • 0

    40.  2011-01-27 12:57:39

    hej! skąd się wzięło, że z tą aplikacją można pisać smsy?? gdzie ma o tym informacji? słyszałem już, że istnieją takie programy, ale to nie google voice search... ale jak wyszukiwarka świetnie działa! muszę przyznać, że nie bym spodziewała...

  • 0

    41.  2011-01-27 14:17:47

    nom, ja też mogę potwierdzić, że Google Voice Search nie do pisania głosem smsów, niestety. Ale jak pimki napisała, istnieją akurat aplikacje takie: np. Handcent, albo Speak 'n Send. : P I jak nazwa programu pokazuje, to Voice Search, czyli wyszukiwanie głosowe. : P Trzeba trochę ogarniać.

  • 0

    42.  2011-01-28 15:01:07

    To śmieszne, bo na innej strony pisano że z pomocą aplikacji Google Voice search da się pisać SMS-ów..więc teraz już nie wiem co jest prawdą..

  • 0

    43.  2011-01-31 13:28:56

    ja znalazłem takie wideo, które pokazuje jak google voice search działa w praktyce a tam pokazują że da się pisać wiadomości z pomocą GVS, ale mi się nie udało na razie... chyba to zależy także od modelu telefonu

  • 0

    44. ~lochere  2011-01-31 15:08:56  host: jr2uldfolv.adsl.datanet.hu

    http://vimeo.com/15049123 to wideo myłeś na myśli? no tak, pokazuje, ale to jakaś może motorola? na mojej Xperii jednak nie ma tam takiego ikonka mikrofonu. :| Mam SE Xperię X8, wersja zaktualizowana na 2.1. Więc nie wiem, czemu nie działa, bu : < Ktoś może ma jakiś pomysł albo miał podobny problem?? z góry dziękuję za odpowiedź! pzdr

  • 0

    45.  2011-02-01 13:31:28

    tak,tak, to wideo miałam na myśli. trudno, ale udało mis się znaleźć rozwiązanie na ten problem: najpierw musisz mieć "smart keyboard", co możesz także pobrać z android market.W ustawieniach wyszukujesz "ustawienia lokalne" i tekst,gdzie zaznaczamy pole obok &#8222;Smart Keyboard&#8221;,a potem wybierzesz:wprowadzenie głosowe. Tak działa, powodzenia:)

Dodaj swoją opinię