Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google uruchomił nowy program wykrywania luk w zabezpieczeniach aplikacji

Google uruchomił nowy program wykrywania luk w zabezpieczeniach aplikacji

msnet 24 Października 2017 18:13

3 1

google play logo

Program typu "bug bounty" przewiduje nagrody dla tych, którzy odkryją problemy w aplikacjach na Androida znalezionych w sklepie Google Play.
Google współpracuje z niezależną platformą HackerOne oraz deweloperami popularnych aplikacji na Androida w celu implementacji programu Google Play Security Reward. Mogą w nim brać udział programiści, którzy są gotowi reagować i naprawiać błędy w odpowiednim czasie oraz zgodzą się postępować zgodnie z wytycznymi dotyczącymi ujawniania informacji HackerOne i przedstawiać szczegółowe raporty. Do nagród obecnie kwalifikują się Alibaba, Dropbox, Duolingo, Headspace, Line, Mail.ru, Snapchat i Tinder, a Google twierdzi, że lista ta będzie się rozwijać wraz z upływem czasu.

Jak podaje serwis HackerOne, znalazca luki w aplikacji zgłasza ten fakt deweloperowi, a następnie razem pracują nad rozwiązaniem problemu, na co mają 90 dni. W kolejnym kroku odkrywca luki prosi o nagrodę z programu i, jeśli zostaną spełnione kryteria firmy Google, otrzymuje 1000 dolarów.

Źródło tekstu: HackerOne, wł     

w sumie: 1
  • -1

    1.  2017-10-25 09:34:26

    Hallo, ludzie. Przecież Android jest tak dziurawy, że to będzie łatwa kasa (easy money) ;). Do roboty! Nie ma chętnych?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-170-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet