Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google udostępnia Androida 5.1

Google udostępnia Androida 5.1

orson_dzi 10 Marca 2015 09:19

8 0

Google zapowiedziało aktualizację systemu Android do wersji 5.1. Ma być kilka nowości i przede wszystkim lepsze działanie.






Najnowsza odsłona systemu Google'a ma przede wszystkim uporać się z problemami z pamięcią, której w obecnych wersjach potrafi zabraknąć już po kilku dniach. Dodatkowo Android 5.1 przyniesie obsługę HD Voice, możliwość łączenia się z dowolną siecią Wi-Fi prosto z przełączników na belce systemowej, chowanie powiadomień Heads Up bez usuwania ich z listy powiadomień oraz natywną obsługę wielu kart SIM. Do tej pory system był fabrycznie pozbawiony tej funkcji i musiała ona być dodawana przez producentów. Przez to jej wygląd, jak i ogólna funkcjonalność mogły się całkowicie różnić w zależności od modelu i producenta.

Dodatkowo w Androidzie 5.1 pojawi się funkcja Device Protection. Dzięki niej nawet całkowite zrestartowanie ustawień telefonu będzie wymagało zalogowania się do konta Google właściciela. Inaczej korzystanie z urządzenia nie będzie możliwe. Funkcja ma być dostępna wyłącznie w urządzeniach z fabrycznie zainstalowanym Androidem 5.1, za wyjątkiem Nexusa 6 i Nexusa 9.

Źródło tekstu: google; wł     

Dodaj do:

Tagi: google | android 5.1

w sumie: 45
  • 0

    26. ~Staszi  2015-03-10 11:42:37  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Pewnie za rok tylko w części popularnych modeli. Najwięcej tel korzystac z JB...

    Corpo ma gdzieś usera, zwłąszcza tego biedniejszego.

  • -1

    27.  2015-03-10 11:56:42

    @24: dlatego nicka się rejestruje.

  • -2

    28.  2015-03-10 11:58:33

    Jeśli chodzi o Lollipopa to moim zdaniem wersja 5.0.x to jeden wielki niewypał. Mam aktualnie 5.0.1 na swoim One M8. Czekam z niecierpliwością na nową wersję Sunshine 3.0, która umożliwi mi zrobienie S-OFF i powrót do Androida 4.4.4. Do Lollipopa może kiedyś wrócę jak wreszcie poprawią większość błędów.

  • -4

    29. ~Calm7.  2015-03-10 12:00:13  host: n11-01-02.opera-mini.net

    27). Nawet jak się rejestruje, to on ma swoje sposoby by zbliżyć się na 99,99% do oryginału.

  • -5

    30.  2015-03-10 12:04:36

    w 29 widzę minusuje na potęgę. Na zdrowie ! :-D

  • 1

    31.  2015-03-10 12:15:47

    Dobry ruch z tą obsługą wielu kart sim, wreszcie będzie to ujednolicone i może dzięki temu więcej smartfonów z androidem zacznie się pojawiać w opcji dual sim albo i więcej sim.

  • 1

    32.  2015-03-10 13:20:31

    No i po co było wydawać 5.0 jak dopiero ta wersja ma ręce i nogi, taki użytkownik Motoroli G pewnie juz nie dostane tej wersji, choć dla mnie ta wersja powinna być finalna.

  • -1

    33. ~Slavo67  2015-03-10 13:48:34  host: 77-253-212-114.static.ip.netia.com.pl

    A ja juz od dawna korzystam WP 8.1 i nie wracam do androida. Android zaczyna się sie rozrastac do jakiś monstrualnych rozmiarów , dzisiątki pulpitów setki ikon ogólny bałagan i podatność na infekcje zlośliwym softem.

  • 1

    34.  2015-03-10 13:55:06

    Z Androidem tak jak ze starym Windowsem. Nie ma co się podniecać, dopóki nie wypuszczą conajmniej jednego servispacka.

  • 1

    35. ~pawel  2015-03-10 14:05:47  host: host-194-247-0-170.celestynet.pl

    @28 a możesz napisać coś więcej o tych błędach? Ja właśnie zaktualizowałem swoją moto G do 5.0.2 i chyba żadnych błędów nie zauważyłem. Działa tak samo jak na 4.4.4.

  • 0

    36.  2015-03-10 15:12:38

    21@ Wiem że nie jest obowiązkowa lecz brak możliwości wprowadzenia hasła wi-fi przy zablokowanym systemie a wymogiem odblokowania jest zalogowanie się na kongo google przez internet jest dziwnym zagraniem. Tu w artykule pisze, że reset urządzenia będzie możliwe tylko po zalogowaniu na konto google. A jeśli nie będę się mógł zalogować to co? Sprzęt do kosza czy do serwisu. Już nie raz musiałem resetować sprzęt bo się albo zawiesił albo świrował tak że nie dało się nic kliknąć.

  • 0

    37.  2015-03-10 16:46:16

    mylisz 2 kompletnie różne rzeczy artykuł odnosi się do użycia ustawień fabrycznych(do tego będzie wymagane zalogowanie ale tylko i wyłącznie w androidzie 5,1) a nie zwykłego reseta.

  • 0

    38. ~dav  2015-03-10 17:04:15  host: host-52-67.compi.net.pl

    Jeszcze nie ma 5.1 na Nexusa 5. Nie mogę sie już doczekać, bo już Android 5.0.1 wymiata, a najnowszy ma być jeszcze szybszy i leszy...

  • 0

    39.  2015-03-10 18:05:37

    @35: na 5.0.2 w swojej moto nie masz już tych bugów, które ja mam na 5.0.1 w HTC. Choćby większe zużycie baterii w porównaniu z 4.4.4, problemy z książką tel. w przypadku numerów bez +48, itd. Poczytaj fora M8, znajdziesz sporo opisów bugów w 5.0.1.

  • 0

    40.  2015-03-10 18:07:19

    @38: jak nie ma na Nexusa 5 jak jest? http://tlp.is/5n0
    Masz pełny obraz do wgrania przez fastboota. A jak nie umiesz wgrać to czekaj na OTA, która tradycyjnie będzie za kilka dni/tygodni.

  • 0

    41. ~pawel  2015-03-10 18:54:12  host: host-194-247-0-170.celestynet.pl

    @39 dzięki za odpowiedź. U mnie spis kontaktów działa jak najbardziej ok. Co do baterii, mam wrażenie, że telefon działa nawet dłużej na jednym ładowaniu. Denerwują mnie tylko dwie rzeczy. Wyłączenie telefonu nie wyłącza ostatnio otwartych aplikacji i mam z góry narzuconą ilość ekranów (5). Nie mogę dodawać ani usuwać. Poza tym telefonik śmiga bardzo dobrze.

  • 0

    42. ~3er  2015-03-10 23:51:08  host: public-gprs514996.centertel.pl

    Ten niewypał 5.x to niech sobie Google wdraża u siebie. To co fajnego w KK zostało skasowane, bo G znowu wie lepiej. Tryb cichy po co. Przecież są wibracje. Nawet jabłko ma fizyczny klawisz cisza. Opcje dźwięku pod klawiszem zasilania usuniemy. Lepiej zmusić gościa do odblokowania przesunięcia palcem i kliknięcia. Ticker tez niepotrzebny. Wszędzie zróbmy białe tło. Notyfikacji na ekranie blokady pokazują aplikacje ale nie od kogo wiadomość przyszła. Gdyby to się chociaż ustawić dało. Po miesiącu z lolipop wróciłem do KK i to juz ostatni Android.

  • 0

    43. ~Nicki  2015-03-11 10:56:25  host: 95.141.27.41

    Fajnie byłoby gdyby tańsze modele, choćby myPhone Fun 3 dostały też aktualizację. Ale to chyba na razie pobożne życzenia.

  • 0

    44. ~Mniodek  2015-03-11 11:28:07  host: 213-17-245-18.static.ip.netia.com.pl

    Panie Redachtórze, po polsku nie mówi się "za wyjątkiem", ale "z wyjątkiem". Proszę nie kopiować nowomowy urzędniczej...

  • 0

    45. ~wi  2015-03-17 13:20:58  host: xdsl.185.c80.petrotel.pl

    do40... wgrywanie przez jakieś dziwne 'fastsruty'... czy GG nie może dać plik systemu gdzie w ustawieniach by się wybierało zainstaluj system z pliku i OK, proste.... ps. nie każdy zna się na jakiś bootloaderach, 'fastsrutach', wipe'ach itp. bzdurach. W LG jakoś wystarczy podłączyć fona pod komputer i przez stronę www bez problemu zainstalować soft, można.... można.

Dodaj swoją opinię