Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google Translate tłumaczy głosem

Google Translate tłumaczy głosem

Ringu 14 Stycznia 2011 18:14

0 0

google translateNowa wersja androidowej aplikacji Google Translate pozwala w łatwy sposób tłumaczyć obcojęzyczne frazy wypowiedziane na głos. Wystarczy wypowiedzieć jakiś zwrot do telefonu, aby usłyszeć to samo, tylko w innym języku.

Specjalny tryb konwersacji ułatwi komunikację z osobami, które nie mówią w tym samym języku.






Oczywiście system jest jeszcze w powijakach, ale całość wygląda imponująco. Regionalny akcent, dźwięki otoczenia, czy szybkie mówienie niestety sprawiają duży problem aplikacji.



Program można pobrać z Android Market wpisując w wyszukiwarce Google Translate. Instalacja jest możliwa na urządzeniach z Androidem w wersji 2.1 i wyższej.

Źródło tekstu: Google, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~MRN  2011-01-14 18:11:14  host: apn-95-40-99-35.dynamic.gprs.plus.pl

    Wow, genialna sprawa!!! Już instaluje

  • 1

    2. ~robertnik  2011-01-14 18:25:34  host: 81-219-7-178.adsl.inetia.pl

    "Wow" to jest na Iphonea http://www.youtube.com/watch?v=h2OfQdYrHRs Prawda że nie ma czego porównywać? PS Nie mam Iphona, czegoś z Androidem również i patrzę na to wszystko z zazdrością :d

  • 0

    3.  2011-01-14 18:29:43

    śmieszy ten filmik :D

  • 1

    4. ~MRN  2011-01-14 18:30:49  host: apn-95-40-99-35.dynamic.gprs.plus.pl

    Ten prog z twojego linka to tłumaczy ale tekst pisany. A do androida MÓWISZ a on to tłumaczy i też MÓWI. Teraz gadanie z obcokrajowcem bedzie polegalo na przekazywaniu sobie telefonu z reki do reki!

  • 0

    5. ~robertnik  2011-01-14 18:39:46  host: 81-219-7-178.adsl.inetia.pl

    @4 Zamiast prosić kogoś w Japońskiej restauracji o odczytanie menu do smartfona wygodniej przejrzeć je będzie przez taki translator. Oczywiście oba programy to zbyt wczesne wersja i zwrot "doskonale" wydaje się jeszcze długo nie osiągalne, jednak koncepcja z iOS bardziej mi się podoba. Widzę więcej przykładów wykorzystania takiej aplikacji niż tej od Googla. Co nie zmienia faktu że rozpoznawanie mowy jest szalenie użyteczne, np prowadząc samochód...

  • 2

    6.  2011-01-14 18:48:12

    Ha ha niech najpierw zacznie tłumaczyć dobrze a później niech gada... czasem takie bzdury wypluje te google ze smiech na sali

  • 1

    7. ~...  2011-01-14 19:30:59  host: 188.146.255.211.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Fajna sprawa, można pisać lub dyktować. Najlepsze jest że pod tłumaczeniem widać formę fonetyczną. I można próbować gadać samemu. Nawet po chińsku.

  • 0

    8.  2011-01-14 20:01:34

    Przydałoby się też coś zupełnie odwrotnego - program, który potrafiłby rozpoznawać i poprawiać błędy wymowy. Pozwoliłoby to na oszczędzenie pieniędzy, które wiele osób wydaje na kursy językowe.

  • 1

    9.  2011-01-14 22:09:18

    Takie programy to przyszłość. Mam nadzieje, że projekt będzie stale rozwijany i być może, za kilka/kilkadziesiąt lat staną się podstawą komunikacji w obcym kraju i bez większych problemów będzie można skomunikować się z mieszkańcami używającymi nieznanego nam języka. ;-)

  • 0

    10. ~Dognier  2011-01-15 09:26:21  host: user-46-112-19-117.play-internet.pl

    Mogli by wydać takie coś na iOS :)

  • 0

    11.  2011-01-15 13:41:13

    Wazne ze rozwijaja swoj projekt

  • 0

    12.  2011-01-15 20:23:32

    To po co ja ryłem, żeby biegle gadać w norweskich dialektach ;< teraz byle leniwiec kupi translatora i będzie po problemie. To jest pójście na łatwiznę. Jest to dobre ale pod warunkiem, że mimo wszystko każdy powinien znać przynajmniej 2 języki.

  • 0

    14. ~  2011-01-15 20:42:23  host: z19-16.opera-mini.net

    Eee, zaden automat nie zastapi zywego tlumacza. "Rozpoznawanie mowy" - kazdy native speaker mowi inaczej. I oni chca to rozpoznawac? Hahahahaha. Powiesz "chcesz kapuste?" a obcokrajowiec uslyszy "umyles nogi moczem?" hahaha

  • 0

    15. ~Pest  2011-01-16 00:08:29  host: 87-204-165-158.ujscie.net

    @14 potwierdzam - póki co tak to działa. Zaktualizowałem Google Translate, przetestowałem i się rozczarowałem. Trzeba zdanie (nawet kilkuwyrazowe) powtarzać wiele razy, żeby program w końcu się połapał o co chodzi. Jeszcze sporo pracy do zrobienia - póki co jest to taka wersja 'alpha'.

  • 0

    16. ~  2011-02-25 16:57:25  host: public2821.cdma.centertel.pl

    TWO men who terrified a mum and her four young children when they burst into their home armed with a claw hammer and a bottle, have each been jailed for three years. The woman and her screaming children, aged from four to 10, took refuge in a bathroom as Dominik Modrzewski, 21, and Patryk Gotdowick, 20, ransacked the house in Tredworth. Modrzewski even hit the family dog with a hammer during the burglary, Gloucester Crown Court heard.

Dodaj swoją opinię