Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google: ten się śmieje...

Google: ten się śmieje...

LuiN 16 Kwietnia 2010 18:02

0 0

google nexus Przez pierwsze 2,5 miesiąca Google sprzedał zaledwie 135 tys. sztuk swoich smartfonów Nexus One. Sprzedaż wreszcie jednak ruszyła.

Od samego początku na sklep aplikacjami Google'a patrzono sceptycznie i to samo spotkało pierwszy smartfon Google'a - model Nexus One, szczególnie po aferze z nietypowym ekranem. Jak się okazało wiele do życzenia pozostawia zarówno kolorystyka, jak i rozdzielczość ekranu.




Choć większość serwisów spisało Nexus One na straty, wielkość sprzedaży urządzenia stale rośnie. Google nie podaje dokładnych wyników, ale określa sprzedaż Nexus-a jako przynoszącą profity.

Obecnie aktywowanych jest dziennie ponad 60 tys. sztuk telefonów z Androidem różnych producentów - czyli ponad 1,8 mln sztuk miesięcznie. Podobnym przyspieszeniem pochwalić może się ostatnio Android Market, który od początku roku podwoił liczbę dostępnych aplikacji (obecnie ponad 42 tys.).

Źródło tekstu: engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • -1

    5.  2010-04-16 20:18:01

    czy HTC Desire i Nexus One to to samo??

  • 0

    6.  2010-04-16 20:32:09

    4 - eksport do Twittera leci w chwili publikacji newsa. Potem była poprawka.

  • 0

    7. ~bojan  2010-04-16 20:53:21  host: sdferwer21.net.autocom.pl

    @5 - praktycznie tak, desire ma dodatkowo sense ui i odrobinę zmodyfikowaną obudowę, nie pamiętam, czy coś jeszcze, ale w ogólności to to samo

  • 0

    8. ~xxx  2010-04-16 20:56:13  host: 178-36-46-210.adsl.inetia.pl

    135k urządzeń w prawie 3 miesiące nazywać sukcesem. LOL Przykładowo Motorola Droid tylko w USA miała lepszą sprzedaż przez pierwszy weekend niż N1 ma pewnie i do dziś.

  • 0

    9. ~zenq  2010-04-16 22:02:35  host: 109.243.115.135

    na desire sie co drugi ślini i czeka az sie w play pojawi, a na nexusa to nagonka bo ekran inny niz wszystkie;p

  • 0

    10. ~bre  2010-04-16 22:09:42  host: acfb244.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "Nie mieszajmy myślowo dwóch systemów".. to z misia tu pasuje ;-) w newsie pomieszano wzrost sprzedazy telefonu Nexus One ktory jest bardzo kiepski ze wzrostem ilosci WSZYSTKICH modeli z androidem ktory osiaga ogromny sukces i juz w usa przebil iphona.

  • 0

    11. ~  2010-04-16 22:52:38  host: public3568.cdma.centertel.pl

    w czym android jest taki dobry że tak dobrze się sprzedaje?

  • 0

    12.  2010-04-16 22:54:51

    Nie ma ograniczeń jak telefon Apple, ludzie nie są głupi i wybierają wolność;)

  • 0

    13. ~xperia  2010-04-16 23:43:04  host: rc.ists.pl

    Panowie wie ktoś kiedy Xperia X10 wchodzi do promocji Ery??

  • 0

    15. ~A  2010-04-17 08:46:52  host: 86-52-n1.aster.pl

    @13 - SE XPERIA X10 wchodzi do Ery w najblizszym tygodniu, HTC Desire dopiero w polowie maja - tymczasem soft ma zbyt wiele bledow...

  • 0

    16. ~facet  2010-04-17 12:07:45  host: sub223-100.elpos.net

    czy na androida jest core player i playery wideo obsługujące divx'a z polskimi napisami? Bo jak nie to nadal symbian lepszy...

  • 1

    17. ~rappy  2010-04-18 12:57:46  host: acx122.internetdsl.tpnet.pl

    divxa nie ma. Android jest systemem do internetu, przypomnij mi, jak wyglądają funkcje internetowe na symbianie?

  • 0

    18. ~bre  2010-04-18 13:08:11  host: acfn241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Yxflash pod Androida podobno radzi divx/xvid przynajmniej w google tak pisza ;-)

  • 0

    19. ~Mystenes  2010-04-18 13:43:36  host: w3cache.dialog.net.pl

    nie podobno, ale sobie radzi. a od filmów to jest telewizor ludzie a nie komóra

  • 0

    20. ~aaa  2010-04-18 15:20:48  host: pppoe-a-191.interblock.pl

    Samsung i5700 ma sprzętową obsługę DivX

  • 0

    21. ~pisul  2010-04-18 21:19:44  host: kwiatkowskiego.res.pl

    omnia hd ma 2 playerki do divixow juz wgrane w tym jeden z polskimi napisami.

  • 1

    22.  2010-04-19 11:51:38

    Google nie powiedzialo jeszcze ostatniego slowa, ale takiego dobrego marketingu jak Aplle to oni nie maja :)

  • 0

    23. ~Arturro  2010-04-19 13:31:43  host: ip-194-242-23-98.isp4u.pl

    Jakoś wolę jednak Samsunga i7500...

  • 0

    24. ~  2010-04-23 17:07:30  host: f96-029.opera-mini.net

    Co jest powodem, że android zdobywa aż tak rosnącą popularność? Niby w sobote czym android jest lepszy od windows mobile, symbian, apple, czy linuxa? ktoś tu napisał, że zapewnia wolność, czyli co? Jak to rozumieć? Przecież linux też jest otwartym systemem, więc co? Czy to nie jest aby tylko moda, lub ślepy i instynktowny owczy pęd? PANTG

  • 0