Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google szykuje dwa autorskie smartwatche

Google szykuje dwa autorskie smartwatche

LuiN 22 Grudnia 2016 22:37

0 0

Po smartfonach Pixel, Google zapowiedział na początek 2017 roku dwa autorskie smartwatche z Android Wear. Nie będą sprzedawane pod marką Pixel.

Droższy z zegarków zostanie wyposażony w łączność LTE, GPS, pulsometr, dostanie większy ekran i zaoferuje więcej przycisków. Oprócz tego pojawić się ma mniejszy, tańszy model, bez łączności LTE, GPS-u i pulsometru, ale z wymiennymi paskami.

Oba smartwatche będą pierwszymi zegarkami działającymi pod kontrolą Android Wear 2.0, jednak aktualizacji spodziewać mogą się też posiadacze 16 innych modeli dostępnych na rynku.




Jedną z nowości platformy będzie obsługa Android Pay - płatności zbliżeniowych Google'a, które już są dostępne w Polsce. Co ciekawe, będą one działać nawet, gdy zegarek zostanie sparowany z iPhone'em.

W przeciwieństwie do nowej polityki wprowadzonej w następcach Nexusów - smartfonach Pixel, na zegarkach Google'a będzie widoczna marka podwykonawcy.

Źródło tekstu: The Verge,      

Dodaj do:

Tagi: android wear | google

w sumie: 18
  • 0

    1. ~  2016-12-23 08:01:28  host: 168.235.196.63

    wynienne paski...niezwykłe

  • 0

    2. ~Bum cyk  2016-12-23 08:43:15  host: n05-08-04.opera-mini.net

    LTE będzie juź pracować na 600/150 Mb/s. Kupuje!!!

  • 0

    3. ~  2016-12-23 09:09:41  host: 185.137.17.75

    czy komus na androidzie wyskakuje ostatnio jakaś reklama ubera? W nocy zauważyłem, że swieci to *** na cały ekran i nie wygasza sie w ogóle, prawdopodobnie zablokował wyłaczenie telefonu, które mam ustawione na 1 w nocy (czyli bateria out), to samo przy włączeniu rano telefonu. Skanowałem antywirusem i nie wyglada to na wirus. Moze jakiś push sms? Abo jakaś pieprzona reklama z którejś z aplikacji. Tylko której...?

  • 0

    4. ~  2016-12-23 09:14:33  host: 168.235.196.63

    mi żadna reklama nie wyskakuje

  • 0

    5.  2016-12-23 09:49:19

    @3: sprawdź administratorów urządzenia i generalnie przepatrz aplikacje, a potem także ustawienia.

  • 0

    6. ~  2016-12-23 10:00:17  host: 185.137.17.75

    do 5 - tak tylko wiesz, mogę sobie resetowac telefon, co oznacza sciaganie od zera wszystkich aplikacji (co jest bezsensem), a i tak to kompletnie nie rozwiąże problemu przecież. Bo jesli to jakas reklama przechodząca przez aplikację, to i tak bedzie przechodzić. Co do ustawień - a co niby moge zmienić w ustawieniach? przeciez w androidzie niczego nie można samemu zrobić...

  • 0

    7.  2016-12-23 11:54:33

    @6 wchodzisz w ustawienia/aplikacje, po wybraniu konkretnej aplikacji wybierasz uprawniena i odznaczasz powiadomienia push. Jeśli masz dużo aplikacji to mogą pomóc programy antywirusowe lub do czyszczenia systemu np. Cleanmaster, mają one opcje listy aplikacji z takimi uprawnieniami, metodą prób i błędów namierzysz winnego.
    P. S. Niczego nie zmienisz w iPhone lub ipadzie, and ekonomia pozwala na wiele, trzeba tylko wiedzieć jak, a Google nie boli

  • 0

    8. ~  2016-12-23 12:13:18  host: 185.137.17.11

    do 7 - wybacz człowieku, ale ja mam wszystko co możliwe poustawiane tak, by nic nie działało - ale jakbyś nie wiedział w Androidzie NIE MOZNA zablokowac funkcji - tobie moze się tak wydawać, możesz sobie przekręcac i odznaczac, ale i tak aplikacje robią swoje, Nawet tak podstawowej rzeczy jak wifi czy bluetooth nie mozna zablokowac w ustawieniach telefonu. Jedyna mozliwość to odinstalowanie aplikacji. Tyle że po co mi wtedy smartfon? Nie masz pojecia co dzieje się na twoim telefonie, skoro wierzysz, że możesz go kontrolować.

    Przykład? Mam avst batery save, który zamyka aplikacje działające w tle. I co? I za 5 sekund te same aplikacje (lub inne) ponownie pracują.

    Miałem kiedyś win6.1 i tam faktycznie jak nie właczyłem wifi to smartfon nie mógł się połączyć. Koniec i kropka. W androidzie nie - bo to system dla debili pokolenia FB.

    PS.
    Odnoszę wrażenie z układu graficznego, że to własnie swoją droga coś spieprzyli ci od avast i to jesdt ich reklama. Gdyny ktos miał podobny problem i to potwierdził, to byłbym wdzięczny. Wtedy odinstaluje battery saver.

    Swoja drogą to nie wydaje mi się by cokolwiek pożytecznego robił - jakby ktos miał jakies uwagi na ten temat to bedę wdzięczny.

  • 0

    9. ~  2016-12-23 21:27:40  host: 94.197.120.227.threembb.co.uk

    Po przywroceniu do defaulta Google zapyta czy zainstalowac ci te same apki lub te ktore zaznaczysz i przywroci ich ustawienia. To samo sieciami bezprzewodowymi.

  • 0

    10.  2016-12-24 00:11:47

    @6: chyba mówisz o iOSie? : )

  • 0

    11.  2016-12-24 00:11:57

    (a'propos samodzielności : )

  • 0

    12.  2016-12-24 00:13:50

    @8: masz takie możliwości, ale w ROMie który ingeruje znacznie głębiej w sprzęt. I też nie do końca. Dalej i tak jest to największa dostępna swoboda użytkownika w tych specyficznych czasach.

  • 0

    13.  2016-12-24 00:26:56

    @8: odnoszę wrażenie, że jednak musisz trochę popracować nad swoją wiedzą. Przynajmniej próbujesz.. wiedz, że programy typu battery saver czy nawet antywirus są niepotrzebne. Najważniejsza jest własna orientacja w temacie i szukanie na własną rękę.

    Co do rozbudowanych systemów, przerobiłem Windows Mobile 2003 SE i 6 Pro, Symbiana w paru smakach, Psiona, trochę Palma, trochę BlackBerry.. Androida da się, owszem, ustawić tak że jeżeli wyłączysz WiFi oraz transmisję danych to nie będzie pobierał tychże (danych).. przynajmniej nie dla nas, dla służb to inna sprawa ; )

  • 0

    14. ~  2016-12-24 09:39:14  host: 185.137.17.92

    do 13 no i nadal nie rozumiesz o co chodzi

    czy wifi czy bluetooth samo pobiera dane nie wiem i nie interesuje mnie to (z tegoc o wiem od innych, których ten temat interesuje google i tak 'wymienia' bardzo duże ilosci danych z telefonami bez twojej wiedzy)

    ja mówię o czymś innym w aspekcie żywotnosci baterii, co jest bolaczka kazdego, czyli to czy cos pracuje (nawet minimalnie w tle) czy nie i czy ma się na to wpływ czy nie

    ty twierdzisz, że mozesz nad wszystkim panowac w androidzie - powodzenia w życiu w błogiej niewiedzy

    ja twierdzę, że rózne aplikacje same się włączają i nie mam na to wpływu, pomimo ich blokowania, a jedynym sposobem jest ich odistalowanie (bo jak powszechnie wiadomo nie ma czegos takiego w androidzie jak wyłaczenie aplikacji)

    opieram to własnie na tym co widzę po właczeniu funkcji wyłaczania aplikacji w battery saver avasta - ikony które pokazują się przy wyłaczaniu są jednoznaczne

    od bluetotha, po chrome (którego NIGDY nie uzywam), nawet po słownik francuski, którego także nie uzywam

    wiec ty sobie uważaj że nad wszystkim panujesz, a ja widze jaka jest rzeczywistość

    bo GDYBY była inna, to bateria starczałaby mi na nieco więcej

  • 0

    15.  2016-12-24 15:01:33

    Rozumiem o czym piszesz, ale wiesz, przerobiłem trochę sprzętu i jakoś nie zauważyłem 'magicznych' aktualizacji apek, synchronizacji danych/maili czy innego transferu danych przy wyłączonej transmisji danych, WiFi, BT, bez tetheringu przez kabel etc. Jesteś ewenementem : )
    Pomijam to co robią służby ; mówię o prywatnym użytku.

    Jak mierzysz pobranie danych? Jakie widzisz symptomy realnego ich użycia? Liczniki? Jeśli tak, to jakie? Sprawdzasz to przy wyłączonych wszystkich interfejsach, czy robisz pomiary wybiórczo? Czy opierasz się tylko na jednej apce? : )

    To, że apki się włączają bez większej kontroli użytkownika jest oczywiste. U mnie byly przypadki że "ekran startowy" wisiał jako aktywny (bo proces ciągle działał!) i zużył dużo baterii. Ustawiłem inny timeout (opcje programistyczne - wiesz chociaż jak je włączyć? : ) i po sprawie. Sporo zużywa sama apka Google (tj. wyszukiwanie), bo często sprawdza stan GPSu w sposób ciągły, nie będąc pod dachem nawet. Tu również pomaga ustawienie tejże na inny czas używania GPSu. Jeśli masz minimum wiedzy, monitorujesz to co robią apki i wiesz co dalej zrobić - niekoniecznie tylko zabić procesy. Jeśli masz roota (a najlepiej gotowany rom), masz o wiele większy wpływ na to co się dzieje, bo ingerujesz w sandbox Androida. Zapraszam na np. XDA-developers.

    Nie, nie uważam że można panować nad wszystkim, szczególnie na stocku. Nie rozśmieszaj mnie : )

    Co do wyłączania aplikacji - owszem, jest. Polecam wejść w ustawienia/aplikacje. Może od tego zacznij.

    Jeśli uważasz, że battery saver jest wiarygodnym źródłem danych, to sorry, jesteś laikiem.

    Wiesz po co są w dużej mierze stworzone aplikacje tego typu, szczególnie antywirusy (a nawet niektóre firewalle)?
    Po to, żeby użytkownik wydał swoje pieniądze na coś, co nie jest potrzebne. Są skrajne przypadki że firmy tego typu wypuszczają własne wirusy.
    Jasne - są zagro

  • 0

    16.  2016-12-24 15:11:29

    c.d.
    Jasne - są zagrożenia, przede wszystkim pliki .apk oraz niektóre odnośniki, a także, choć w mniejszych stopniu, apki nawet z GPlay.
    Ale świadomy user będzie wiedział czego unikać, a nawet jak wtopi będzie 1) miał backupy, także apek _Z_ danymi (np. przez Titanium Backup, choć np. Sony oferuje sensowną alternatywę na dzień dobry w systemie ; wcześniej (Andek 4-5) w postaci apki, aktualnie w ustawieniach) ; 2) w większości sytuacji wywali syf, zajrzy do administratorów urządzenia (bo w takim przypadku nie można odinstalować apki), sprawdzi które apki korzystały z danych w ostatnim czasie, jeśli będzie potrzebne rzuci okiem przez sensowny firewall jaki był routing danych użytych przez te apki i wytropi winowajcę. Jest parę innych sposób zresztą.

    Mogę się tak produkować, a ty masz apki których nie używasz i nawet ich nie wyłączysz, to o czym my w ogóle mówimy? : )
    ..Podpowiem.. wejdź w ustawienia -> aplikacje -> konkretną apkę -> usuń dane i ją wyłącz (możesz opcjonalnie wyłączyć notyfikacje). Zależnie od wersji Androida część danych apki poleci, w nowszych Androidach (6) zostanie i będzie to bardziej usunięcie ewentualnych danych (małe ilości) i wyczyszczenie ikony. W przypadku większości firm nie masz żadnej ingerencji w branding operatora, bloatware, czy apki Google'a - ale są chlubne wyjątki i można je wręcz usunąć.

    Poszukaj sobie odpowiedzi na forach, tylko przedstaw temat z jak największą ilością szczegółów.
    Mnie już wystarczy po takim podejściu jakie zaprezentowałeś. Wesołych ; )

  • 0

    17. ~  2016-12-24 17:37:43  host: 185.137.19.142

    no wybacz ale nadal nie rozumiesz podstawowych rzeczy - to że możesz być inzynierem mało mnie interesuje - telefony jak i komputery nie sa robiona DLA WAS, są robione dla zwykłego użytkownika

    jeśli WY nie potraficie czegoś zrobić, to nie zwalajcie na konsumenta, bo to świadczy o wyjątkowo niskim IQ - a infgormatycy to wyjatkowi kretyni czego dowody sa na kazdym kroku

    1) nie nie można w ustawieniach czegoś ustawić tak, by się NIE włączało - jesli tak twierdzisz, to nie masz o tym pojecia kompletnie, ale to kompletnie. Jesli powtarzasz to po raz chyba czwarty, że wystarczy wejśc w ustrawioenia i wyłączyć aplikację, to jesteś po prostu zwykłym trollem. Tobie może się tak wydawać, powtarzam (czytaj ze zrozumieniem), ale to niczego NIE dowodzi.
    2) z ustawień 'inżynierskich' to miałem okazję raz tylko skorzystać, by POPRAWIĆ SPAPRANE przez INŻYNIERÓW ustawienia czułosci mikrofonu. Nie spaprane u mnie, tylko spaprane we wszystkich telefonach. Wiem jak się wchodzi, ale niestety nie bedac inżynierem informatykiem, jak 99% społeczenstwa, mogę polegać jedynie na wskazówkach znawców. Bo tam kompletnie nie wiadomo o co chodzi. Tylko nie pieprz ze to proste. Poza tym jest to 'tajne', bo nigdzie nie wspominane w informacjach dla uzytkownika.
    3) napisałem w miarę wyraźnie - podejrzewam, że battery saver specjalnie niewiele zmienia, nie wiem bo nie mam możliwości to sprawdzić. Niemniej TEN wskazuje działające programy (mogę to pisac w nieskończonośc ale do ciebie NIE dociera). TE WYŁĄCZONE - więc sorry przestań pieprzyć.
    4) może ty jesteś z tych naiwnych, którzy kupuja programy, ja mam darmowe - działaj atak samo skutecznie. Więc cała twoja konstrukcja uzasadnienia jest bezsensowna.

    wydajesz się należeć do tych analfabetów forumowych, którzy nie rozumieją wpisów, albo nie chcą rozumieć, bo mają swoje teoryjki

  • 0

    18.  2017-01-17 08:52:28

    @17: laiku, mogę tak z tobą pisać i pisać, a ty po prostu wiesz lepiej. Jak tu się produkujesz, to daj znać - odpiszę. W innym wypadku nie chce mi się tracić czasu.

Dodaj swoją opinię