Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google: Streaming gier na Androida

Google: Streaming gier na Androida

LuiN 4 Października 2016 15:48

5 0

Strumieniowanie aplikacji na Androida to jedna z największych nowości, jakie Google zaprezentował na przedwakacyjnej konferencji. Wygląda na to, że usługa jest już wdrażana do sklepu Google'a.

Zamiast pobierać cały program czy grę do pamięci urządzenia, na telefon przesyłane są tylko te elementy, które są niezbędne do uruchomienia określonych miejsc aplikacji czy poziomów gry. Tym sposobem możemy zacząć korzystać z aplikacji natychmiast po naciśnięciu linku na stronie internetowej czy odpowiedniego przycisku w sklepie Google'a.




W pierwszej kolejności z nową usługą spotkamy się w tym ostatnim. Płatne gry i programy będzie można przetestować jeszcze przed ich pobraniem do pamięci urządzenia. W obecnej formule, która jest już dostępna dla wybranych użytkowników, czas strumieniowania aplikacji został ograniczony do 10 minut.

Źródło tekstu: Android Police, wł     

Dodaj do:

Tagi: android

w sumie: 15
  • 0

    1.  2016-10-04 16:41:44

    Czemu właściwie ma to służyć?

  • 4

    2. ~Macieq  2016-10-04 16:47:52  host: 212.160.172.86

    Widocznie w statystykach wyszło że wiele ludzi usuwa apkę w ciągu pierwszych kilkunastu minut - wtedy google zaoszczędzi na obciążeniu łączy bo klient nie pobierze całej apki.

  • 2

    3.  2016-10-04 16:50:07

    @2, Macieq - oraz na operacjach bankowych - zwrotach $$ gdy aplikacja się nie podoba. Ale to też sposób na to, by aplikacje włączać szybciej, bez zaśmiecania pamięci telefonu.

  • -1

    4.  2016-10-04 17:47:45

    wszystko ładnie, ale jak nie będziemy mieli neta to taka gra nie odpali się wcale, więc jak zawsze są plusy i minusy takiego rozwiązania.

  • 0

    5.  2016-10-04 22:17:24

    @3. Dlaczego ten sposób ładowania aplikacji miałby być szybszy ? Ładować fragmenty można również z wbudowanej pamięci. Ciągłe strumieniowanie ma odciążyć łącza ? Chyba niekumaty jestem.

  • -1

    6.  2016-10-05 00:01:25

    A czy w tym strumieniowaniu nie chodzi o to, żeby bardziej wymagające odbywało się na serwerach Google?

  • 1

    7.  2016-10-05 08:48:20

    Widzę, że nie za bardzo wiadomo do końca o co chodzi...więc MUSI chodzić o pieniądze. Aplikacje zainstalowane na urządzeniu pozwalają na korzystanie z nich off-line, przez co nie muszą aktualizować reklam. Poza tym strumieniując uzależnia się dodatkowo userów, w każdej chwili można im pokazać środkowy palec jeśli nie spełnią określonych wymogów.

  • 1

    8.  2016-10-05 08:53:07

    @7 jak korzystasz z nawigacji żeby przejechać z Warszawy do Poznania to ściągasz mapę całego świata ? Oszczędność zasobów ogromna razy parę miliardów użytkowników.

  • 1

    9.  2016-10-05 08:58:33

    TomekO - na przejechanie z Warszawy do Poznania to raczej nawigacja potrzebna nie jest... Pomijam sytuację gdy ktoś gminnymi drogami lubi jeździć ;-)
    Nawigacja potrzebna jest do poruszania się po Warszawie albo Poznaniu (zależnie od tego które miasto nie jest miastem "rodzinnym") ;-)
    Ja przynajmniej tak użytkuję nawigację. Bo generalnie wnerwia mnie to urządzenie ;-)

  • 1

    10.  2016-10-05 09:12:30

    @9 "precyzyjnie" zrozumiałeś sens przekazu ;) Potrzebna jest zawsze. Nawigacja online analizuje ruch i jak wykryje korek zmieni trasę omijając go.

  • 0

    11.  2016-10-05 09:49:27

    TomekO - korki? To chyba tylko na bramkach na superszybkich trasach oznaczonych u nas jako "A"? A korki w mieście - to jak mówiłem w obcym i tak nawigatora używam. Ale off-line'owego. Jakoś problemów z korkami nie miałem, oprócz tych związanych z bramkami na autostradach - dlatego od pierwszej takiej przygody omijam autostrady dopóki nie zlikwidują bramek. Na pozostałych nie miałem większych problemów z korkami.

  • 1

    12.  2016-10-05 10:12:14

    Miejscowości turystyczne w sezonie np. Władysławowo czy Zakopane. Na 15 km można zaoszczędzić godzinę jak nie więcej. Jak jest korek na bramkach to można pojechać inną trasą, zjechać wcześniejszym zjazdem itp. W mieście też ładnie omija korki. Ja mam Naviexperta od 7 lat i sobie chwalę.

  • 1

    13.  2016-10-05 16:08:17

    @8 Nawigacja akurat przydaje się najbardziej aktualna, więc dostęp on-line jest lepszy. Ale oszczędności zasobów tu nie ma, sądzę że codzienne strumieniowanie navi pożera ich więcej niż jedno ściagnięcie mapy Polski.

  • -1

    14. ~Jarek mik  2016-10-06 02:49:29  host: 91-234-8-214.gesanet.net

    Myślałem że pisują tu mądrzejsi ludzie.....
    Jaka "głęboka" debata o korzystaniu z apek poprzez streaming.
    Ciemniaki jedne, dzięki strumieniowaniu zagracie na komórce lub tablecie w Wiedźmina 3 na przykład.
    Co za brak wyobraźni!!!!

  • 1

    15.  2016-10-06 10:33:08

    @14 Czyli odciążenie nie łączy, tylko procesorów urządzeń mobilnych. Aplikacje będą uruchamiane na serwerach, a na kliencie odbywać będzie się tylko sterowanie i wyświetlanie obrazu ? Dobrze żeś taki mądry i tak fachowo nam to wytłumaczyłeś.

Dodaj swoją opinię