Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google: Samsung Galaxy S4 z czystym Androidem

Google: Samsung Galaxy S4 z czystym Androidem

sirmark 15 Maja 2013 21:08

3 0
Podczas konferencji Google I/O w San Francisco poinformowano, że udostępniony zostanie Samsung Galaxy S4 w wersji "Google Edition", czyli z czystym Androidem.

samsung s4 ge samsung s4 ge samsung s4 ge

Zapowiedziany model posiadać będzie najnowszą, czystą wersję systemu Android tzn. bez dodatków i nakładek. Otrzyma także aktualizacje tak, jak inne modele Nexus. Telefon posiada specyfikację Galaxy S4, wraz z LTE zgodnym z sieciami AT&T i T-Mobile, oraz odblokowany bootloader.

Telefon dostępny będzie od 26 czerwca w Google Play U.S. w cenie 649 dolarów za wersję z pamięcią 16GB.



Źródło tekstu: Google, wł     

Dodaj do:

Tagi: google

w sumie: 20
  • 3

    1.  2013-05-15 21:37:56

    tak powinno być w każdym telefonie, użytkownik powinien mieć możliwość wyboru co sobie zainstaluje... android ma bardzo dużo zbędnych aplikacji, które "atakują" człowieka już podczas pierwszego uruchomienia...

  • 1

    2. ~  2013-05-15 21:43:33  host: user-94-254-147-117.play-internet.pl

    A jak wygląda czysty android? Łatwiej go obsługiwać?

  • 2

    3.  2013-05-15 21:55:00

    Pomysł jak najbardziej ok, ale powinna być również możliwość doinstalowania (darmowego) nakładki systemowej. "Goły" Android wielu ludziom może się po prostu nie podobać.

  • 0

    4. ~ALojzy  2013-05-15 22:15:23  host: elink119-2-66.szeptel.net.pl

    @2 Moim zdaniem ładny, choć prosty i momentami ascetyczny. Bez zbędnych fajerwerków i wodotrysków, za to szybki i stabilny. Poszukaj filmików np o najnowszym nexusie od LG- tam masz czyściutkiego androida.

  • 3

    5.  2013-05-15 22:20:14

    Można? Można. Tylko, że się nie chce, bo darmowa aktualizacja jest niepraktyczna finansowo niż aktualizacja przez kupno urządzenia.

  • 2

    6.  2013-05-15 22:26:46

    Orange i tak zbranduje :D

  • 0

    7. ~  2013-05-15 22:46:12  host: v56-14.opera-mini.net

    @3 gratuluje!!!!!! :D A tak poważnie, jak chcesz z nakladka, to kup już teraz zwykłego. Po za tym, jak ma bootloader odblokowany, to sobie wgrywasz co chcesz bez utraty gwarancji. Jakby ludzie czytali i komentowali tylko jak rozumieją, świat byłby mniej irytujący

  • 0

    8. ~wiek  2013-05-15 22:51:45  host: host-89-229-158-213.plock.mm.pl

    Rozczarowany. .. czekalem na Nexus 5 i pewnie poczekam do jesieni szkoda? a bylaby to super riposta na sgs4? szkoda

  • 0

    9.  2013-05-15 23:25:25

    @7 A co w przypadku gdy chcę Sense UI? MIUI? Czy jakąkolwiek inną, niesamsungowską nakładkę, ale w Samsungu? Uważam że w każdym urządzeniu powinien być "goły" Andriod a nakładka do wyboru, a nie narzucana z góry. Wtedy producenci aby zachęcić do stosowania ich nakładek musieliby jakoś początkującego użytkownika poinstruować jak takową zainstalować (nie każdy się na tym zna, serio). Nie mam więc pojęcia o co się czepiasz.

  • 0

    10. ~pib84  2013-05-15 23:40:56  host: 031011212221.warszawa.vectranet.pl

    I super zamiast tworzyć kolejne Nexus'y może lepiej jest wziąć topowe smatrphone'y i wypuścić je z czystym androidem - wujek Google wie co robi znacznie oszczędzając na badaniach nad rozwojem hardweare.

  • 0

    11. ~  2013-05-16 00:23:57  host: avb101.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na s3 jest cyanogenmod wiec nieoficjalnie mozna miec czystego androida na telefonach z seri galaxy

  • 1

    12.  2013-05-16 02:00:08

    Bardzo dobra wiadomość. Teraz nie będzie kombinowania z 'gotowaniem' czystego Androida (no, minimalnie go będą musieli dostosować), będzie bezpośrednio od producenta, wystarczy prawie że tylko wgrać. A roota już można spokojnie zrobić na zwykłym S4, tylko chyba Triangle Away jeszcze nie ma.. Z innej beczki: ten czysty S4 będzie miał dostępność głównie (tylko?) w Stanach. Coś za coś. Jeszcze jedna rzecz - ta wersja najpewniej będzie miała SnapDragona 600. Ciekawe, jak z kompatybilnością ROMu z Exynosem... : p

  • 0

    13. ~Ja  2013-05-16 07:41:14  host: 80.50.142.34

    Ponoć SIV sprzedaje się rewelacyjnie w pierwsze 5dni 4mln sztuk. Przypasował ludziom kolejny plastik.

  • 1

    14. ~rcicho  2013-05-16 08:51:09  host: static-ip-77-89-104-178.promax.media.pl

    ad9. Jak chcesz Sense Ul to musisz kupić cos z HTC bo to ich nakłada dodawana tylko i wyłacznie do modeli produkowanych przez tą własnie firmę. Na gołym Androidzie i tak możesz zainstalować przerózne nakładki (lauchery) dostępne masowo w Google Play. Nie wiem o co robisz problem. Goły Android jest najlepszy.

  • 0

    15.  2013-05-16 13:05:10

    @SHIBBY. Przyznaję, źle Cię zrozumiałem. Jednak w odpowiedzi na Twoją rozwiniętą teorię. Smartphony od różnych producentów nie różnią się specjalnie podzespołami, a jak nawet, to nie ma to takiego znaczenia jak oprogramowanie i optymalizacja tego oprogramowania. Gdybyś na każdym mógł zainstalować nakładkę HTC, to czy kupiłbyś HTC za kilkaset zł więcej niż Huawei, czy jakiegoś chińczyka? Oczywiście o tych samych parametrach sprzętowych, bo to przecież nie problem by wtedy był. (oczywiście w moich dywagacjach pomijam wpływ marketingu i owce podążające za marką)

  • 0

    16.  2013-05-16 13:14:50

    @14 Goły jest wesoły ;) Na Xperii S miałem CMD 10.1 i super szybki był, do tego więcej opcji i nie zawieszał się jak firmowy od SONY. Tylko trochę mi czasem przeszkadzała ta surowość, tzn. softy od SONY, HTC, czy Samsunga są jakoś tak bardziej wizualnie atrakcyjne. Mówię przeszkadzała, bo tel. jest w naprawie i raczej do niego, po czym sprzedaję. Nigdy więcej telefonu od SONY!

  • 0

    17. ~And  2013-05-16 13:21:35  host: biafw1.szeptel.net.pl

    @12 Triangle Away jest i działa (ta sama wersja co i na s3).

  • 0

    18. ~  2013-05-16 13:25:30  host: static-ip-77-89-104-178.promax.media.pl

    ad 16. Softy firmowe potrafią zamulić telefon. Mam jednak Galaxy S2 z z firmowym 4.1.2 i chodzi to bardzo dobrze, żadnej zwiechy nie uświadczyłem, telefon nie zamula. Mam też Motorolke RAZRi na Atomie 2460 i to dopiero zapieprza szybciej niż SGS3 czy iPhone4 (sprawdzałem). Niesamowicie sprawny system. No ale Moto teraz w rękach Google co widać i czuć.

  • 0

    19.  2013-05-16 13:29:54

    @18. Narzeczona ma Glaxy Tab II 7.0 i też szybkość jak mój Nexus 7, przy dwóch rdzeniach. Wszystko śmiga aż miło. Co do pozostałych to się nie wypowiadam bo nie wiem. Sony Xperia S mi się potrafiła przymulać przy wejściu w odebrane SMS, czy odbieraniu, odrzucaniu połączeń (strasznie długo myślała, nawet po 10 sekundach odbierała połączenie). Podobne lagi mam teraz na zastępczym Wildfire, ale tam jest 500 MHz bez akceleracji 3D, a nie 2 x 1500 plus Adreno 220.

  • 0

    20. ~rcicho  2013-05-16 13:47:20  host: static-ip-77-89-104-178.promax.media.pl

    ad 19. Miałem niedawno i uzytkowałem przez 8 miesiecy Xperia ARC S i mulił strasznie. Nawet go odblokowałem zrootowałem i po wywalałem śmieci i nic to nie dało. SGS2 czy RAZRi to już wyższa półka.

Dodaj swoją opinię