Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google przeznaczy 300 milionów dolarów na współpracę z mediami

Google przeznaczy 300 milionów dolarów na współpracę z mediami

Isand 21 Marca 2018 15:44

2 0

google

Google postanowił przeznaczyć 300 milionów dolarów na rozwój swojego programu GNI (Google News Initiative). Teraz czytelnicy będą mogli wykupić cyfrową subskrypcję u (niektórych) swoich ulubionych dostawców informacji.

GNI ma łączyć w sobie wszystkie dotychczasowe projekty medialne amerykańskiego koncernu (np. Google News Lab, YouTube Player for Publishers czy działający w Europie Digital News Initiative). Google chce również walczyć z (rzekomymi) fałszywymi informacjami nie tylko poprzez selekcję w wyszukiwarce ale i... uczenie amerykańskich studentów. Tutaj powinno jednak przypomnieć się nam biblijne pytanie, które brzmi "a cóż to jest prawda?"
Działający jako otwarte oprogramowanie projekt "Outline" pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa agencji informacyjnych poprzez np. łatwe postawienie swojego VPN.

A na czym polegała będzie subskrypcja? Środki z naszego konta Google zostaną przekazane wybranemu przez nas portalowi współpracującemu z Google. Należą do nich m.in. "Le Parisien", "Le Figaro", "New York Times", "The Telegraph" czy "The Washington Post". Trzeba dodać, że przy wyszukiwaniu informacji nasze ulubione media wyświetlą się jako pierwsze.

Źródło tekstu: digitaltrends, wł     

Dodaj do:

Tagi: google

w sumie: 2
  • 1

    1. ~  2018-03-21 17:55:07  host: public-gprs400003.centertel.pl

    ...czyli na lapowki.

  • 0

    2. ~Google is the new Nazi  2018-03-22 13:15:59  host: 89-68-126-171.dynamic.chello.pl

    Czyli dalszy ciąg bolszewickiej cenzury przez Google i forsowania opentanej lewackiej narracji. Dziękuję, postoję... a z google to nawet jeśli chodzi o wyszukiwarkę już nie korzystam, ze względu na cenzurę, wystarczy porównać wyniki z google i duckduckgo i człowiek widzi google bierze inspirację z bolszewików i faszystów

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-196-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy Internet LTE jest w stanie zastąpić Internet kablowy?

Test szybkości LTE sieci Plus

 

Zobacz wynik | Opinie (18)

Archiwum Ankiet