Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google przejęło komórki Motoroli

Google przejęło komórki Motoroli

WitekT 15 Sierpnia 2011 14:15

0 0
Google przejęło firmę Motorola Mobility, amerykańskiego producenta telefonów komórkowych. Transakcja jest warta 12,5 mld dolarów i musi jeszcze uzyskać zgodę odpowiednich organów.

12,5 mld dolarów, czyli 40 dolarów za akcję, to 63% powyżej aktualnej wyceny firmy. Motorola Mobility będzie działała jako oddzielna firma, a Google liczy, że przejęcie pozwoli wzmocnić ekosystem Androida.


Źródło tekstu: Motorola, wł     

Dodaj do:
w sumie: 66
  • -1

    56. ~gogo  2011-08-16 12:29:20  host: 212.160.172.70

    Google Go Go Go Go!!!

  • -1

    57. ~wuja po po  2011-08-16 13:54:41  host: 212.160.172.70

    Sami znawcy od 7 boleści na tym forum, może skoro chwalicie sie swoją mega ogrooooomną wiedzą to pozakładajcie sami takie firmy?! nie da sie tego waszego bełkotu czytać....

  • -1

    58. ~razin  2011-08-16 14:24:35  host: 89-79-101-107.dynamic.chello.pl

    Ciekawe kiedy wyjdzie Moto-Googl

  • -1

    59. ~Ktuś  2011-08-16 15:40:07  host: 212.160.172.70

    Tak sobie myślę nieśmiało... Defy-Nexus? :)

  • 0

    60. ~Th0mas  2011-08-16 16:02:18  host: public2586.xdsl.centertel.pl

    W sumie to było logiczne posunięcie. Bo jeśli faktycznie Microsoft przejmie Nokię to Google byłoby daleko w tyle. Przez to posunięcie liczę także na update Androida dla starszych Motek jak Flipout.

  • 1

    62.  2011-08-16 18:45:43

    A Google wszystko za darmo daje... Nic tylko popierać takie posunięcia!

  • 0

    63. ~Th0mas  2011-08-16 19:42:00  host: public2586.xdsl.centertel.pl

    @wlo tylko Ci się wydaje, że wszystko za darmo daje. Za co kupili Motorolę? Za słowa podziękowania za "darmowe rzeczy"?

  • 2

    65.  2011-08-16 20:16:48

    ~Valmaris - WSZYSCY mówią, że najlepszy... ja tylko powtarzam ;-) Symbian? Przestarzałe G... Co innego jest? iOS? Tylko w jedym telefonie i w żadnym innym... więc nie jest do porównywania nawet... Chyba jednak WSZYSCY mają rację? ;-) A generalnie to sobię cały czas kpię - może od niedawna tu jesteś a ja też dawno aktywnie nie pisałem ;-)

  • 2

    66.  2011-08-16 20:18:36

    Sam używam symbiana i osobiście uważam że android nie spełnia moich oczekiwań... Nie rozumiem tego systemu - może głupi jestem... Trudno ;-) Niech inteligentniwjsi korzystają - nie każdy musi - statystykę ktoś musi robić ;-)

  • 1

    67.  2011-08-16 22:46:30

    Szkoda motki, dla mnie to kultowa firma - wystarczy obejrzeć jakiś film amerykański i już się tam plącze. Np. Tożsamość Bourne i moto V50 - klapka a bardziej wytrzymała niż niejeden klasyczny, mi się sprawowała dużo lepiej niż 3310.

  • 1

    68. ~Gecon  2011-08-16 23:24:20  host: ip-89-29-24-182.customer.poda.cz

    A jednak się zaczyna prawdziwa wojna. Apple ma sprzęt i system, Google ma Motorolę i system, Nokia z MS coś tam słabo jednak działają, reszta niestety słono zapłaci za Androida lub coś swojego wymyśli. To nie koniec kupowania, w kolejce ustawiają się kolejni, Google sprytnie wykiwało konkurencję, jestem pewny, że Samsung, HTC i RIM już niedługo popadną w kłopoty i na kolanach będą szukać pomocy w MS.

  • 0

    69. ~roger  2011-08-17 00:12:00  host: dsx164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja tam wolę niezawodną javaTM, przynajmniej nie infekuje wirusów jak symbiany i iOS oraz nie mam problemów z MS

  • 1

    70. ~ZICO  2011-08-17 08:41:53  host: public-gprs111934.centertel.pl

    #68: Zapamiętaj jedną podstawową zasadę: W biznesie nie ma słowa "nigdy" i "na pewno". Poza tym Samsung to nie tylko komórki tak więc padać na kolana od razu nie musi.

  • 2

    71. ~;)  2011-08-17 11:01:11  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Wczoraj rano. Larry Page (CEO Google Corp.) zgubil telefon. Mówi wiec do asystenki: kup mi motorole. Mija kilka godzin, asystenka odzywa się do szefa: motorola kupiona!. Larry: który model???. Asystenka: model?!?

  • 0

    72.  2011-08-17 16:28:10

    A propos producentów... Strony Nokii - wszystkie (no może nie wszystkie - forum nokia nie) dzisiaj nie działają... Teraz dopiero przywrócili europejską do życia.

  • 0

    73.  2011-08-17 16:37:56

    Szanowna Redakcja by napisała że.. HTC chce zablokować sprzedaż produktów Apple :) konkurencja o tym od dwóch godzin ma newsa..

  • 0

    74. ~SRQ  2011-08-17 19:49:00  host: 178-37-80-40.adsl.inetia.pl

    @67 Tożsamość Bournea to Motorola Z8. V50 żadko bywało w filmach co innego metalowe V60i - wykonany z bardzo twardych stopów - wielokrotnie przejechałem po nim samochodem i nic! Wcześniej w TV non stpo był startac a później V3 - trzeba przyznać, że motorola dawniej miała fenomenalny product placement.

  • 0

    75. ~a_lex  2011-08-18 08:47:59  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    No nie wiem, znalazłem w necie to Z8 i całkiem niepodobna do tego filmowego telefonu. Czy to zresztą byłoby możliwe, skoro Tożsamość Bourne'a z Mattem Damonem powstała w 2002r ? Może Z8 występowało w jakiejś kolejnej części.

  • 0

    76. ~świstak  2011-08-21 09:32:41  host: individual-236-20.maxnet.biz

    Android istotnie jest najlepszy. W szpiegowaniu.

  • 0

    77. ~realista  2011-08-22 01:31:56  host: 87-205-148-106.adsl.inetia.pl

    szkoda Motoroli:( Valmaris #64, dziękuję za kubeł zimnej wody dla techłoptasiów - rzeczywiście tu masa wykształciuchów układa porządek świata:-P a GOOGLe to nie wujek, a raczej BigBrother i kto jeszcze wierzy "w darmo" - trzeba być nieźle ślepym sknerom, żeby podniecać się tym monopolem administracji usa i kolesi;)

Dodaj swoją opinię