Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google Project Tango, czyli telefon z mapowaniem 3D

Google Project Tango, czyli telefon z mapowaniem 3D

sirmark 21 Lutego 2014 22:31

0 1
google project tango Google przedstawił nowy projekt Tango, czyli prototyp telefonu zawierający zmodyfikowane elementy oraz oprogramowanie, przeznaczony do śledzenia ruchu i tworzenia mapy otoczenia w 3D.



Prototyp wyposażony jest w aparat 4 Mpix, drugi aparat wykrywający ruch, czujnik detekcji głębi oraz dwa procesory obrazu. Czujniki te pozwalają urządzeniu przetworzyć ćwierć miliona pomiarów 3D na sekundę, aktualizując w czasie rzeczywistym pozycję oraz orientację, łącząc te dane w jeden model 3D.

Jak to mogłoby być wykorzystane? Niedowidzący mogliby poruszać się bez pomocy w nieznanych miejscach i pomieszczeniach. Klienci mogliby łatwo wyszukać produkt i zobaczyć gdzie on się znajduje w wielkim sklepie. Dzieci mogłyby bawić się w chowanego ze swoją ulubioną postacią z gry. Mogłyby także konkurować z przyjacielem o terytorium w domu, z własną miniaturową armią. A na ulicach na całym świecie można by ukrywać wirtualne skarby.

Google w ciągu ostatniego roku na projektem współpracował z uniwersytetami, laboratoriami badawczymi i innymi partnerami działającymi w dziewięciu krajach, aby zebrać wszelkie badania w dziedzinie robotyki i wizji. Teraz Google chce udostępnić projekt deweloperom i przekazać 200 zestawów prototypowych dla tych, którzy się zgłoszą z najlepszymi pomysłami.

Zobacz: inne filmy z kategorii Gadżety

Źródło tekstu: Google, wł     

Dodaj do:

Tagi: 3d | google

w sumie: 20
  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    1. ~ADF  2014-02-21 23:11:31  host: host-abn-93-89-195-95.tkk.pl

    Czy ktoś tu z obecnych wie kiedy Google zmieni nazwe na " Cyberdyne Systems "

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    2.  2014-02-21 23:19:05

    A NSA i inne takie będą mogły nas śledzić jeszcze lepiej... :P

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    5. ~Kysus  2014-02-22 07:26:46  host: bco152.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja to widzę inaczej. Google chce wejść w obszary życia człowieka i zebrać z nich dane, gdzie normalnie nikt by się nie zgodził. To wszystko pod przykrywką gadżetów i darmowego zbierania danych. Big Brother w światowym wydaniu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    6. ~Cyz  2014-02-22 09:02:44  host: host50b.b.i24.pl

    Te gadzety to wypisz wymaluj to co kazdy rzad chcialby zeby kazdy obywatel obowiazkowo mial, a ludzie jeszcze klaszcza i pieja z zachwytu

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    7. ~gimzik88  2014-02-22 09:13:10  host: 89-74-170-42.dynamic.chello.pl

    Pamiętam że coś podobnego było pokazane w Batmanie w części z Jokerem. Bruce Wayne stworzył trójwymiarowy model miasta: każdej ulicy, domu pomieszczenia itp. i doskonale wiedział jak i gdzie się poruszać. I tak naprawdę dzisiaj szpiedzy wiedzą gdzie znajdujemy się w przestrzeni 3D bo przecież GPS odczutuje pozycję i wysokość. Teraz będzie to o wiele bardziej dokładniejsze. Ciekawe czy jeśli ta technologia się upowszechni i udoskonali, i ktoś przypadkiem zmapuje swój dom wraz ze wszystkimi sprzętami to ile kradzionych przedmiotów znajdą czujni agenci?? :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9.  2014-02-22 10:36:24

    Moja śp. babcia w młodości oglądała wszystkie filmy w kinie, a później już ją to mało interesowało. Ja mam podobnie z filmami i niwinkami, ale czy to efekt starzenia się, czy też człowiek przejrzał, że szkoda na to czasu, że większość nowości to zwykły chłam, o prywatności nie wspominając ...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10.  2014-02-22 10:37:12

    nowinkami miało być

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    11. ~Lalunia  2014-02-22 11:28:18  host: n09-02-05.opera-mini.net

    Panowie, przecieź juź są app źe z odległości 5mtr. moźna oglądać na nago wybraną osobę (choć jest ubrana). Albo podać info. gdzie jest poszukiwana osoba (narazie płatne). Nie dziwcie się o nowych pomyslach - to jest biznes!!!

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    12. ~Trolololo  2014-02-22 11:37:28  host: 81.219.84.18

    11. Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawię ze swojej naiwności co do aplikacji rzekomo rozbierających ludzi:)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14. ~Lalunia  2014-02-22 12:15:33  host: n10-10-06.opera-mini.net

    No tak kolego. Ta wypowiedź pozwala mi na ograniczenie się i nie podawanie nazwy apps i gdzie ją moźna kupić - domyślam, źe nie masz takiego telefonu!!!

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    15. ~@14  2014-02-22 14:41:39  host: 81.219.84.18

    Gdzie te wszystkie zdjęcia nagich gwiazd robione przez paparazzi takimi fajnymi apkami? :( A tak serio, taki podwójny układ pozwala na stworzenie różnego rodzaju "metrówek" bez potrzeby wpisywania w aplikację na jakiej wysokości jest telefon etc. Wystarczy wycelować tel w jakiś obiekt i już wiemy jak daleko się znajduje.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16. ~Lalunia  2014-02-22 15:19:54  host: n10-01-01.opera-mini.net

    Otóź to kolego.Zdarza się b.często pobierać apps i jak coś nie pasuje, to podają Twój typ telf. źe się nie nadaje - odrazu wiedzą co uźywasz. Albo mylnie podajesz swoją lokalizację - to poprawnie Cię skorygują!!! A jak oglądasz foto, to wiedzą jakim aparatem było robione. Źyczę sukcesów.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    17.  2014-02-22 20:45:00

    Z kolegami w chowanego bawiliśmy się inaczej, jestem zwolennikiem nowych rozwiązań, ale tutaj GOOGLE poszło stanowczo zbyt szeroko, za parę lat dzieci w "wojnę" będą się bawiły z ostrą amunicją?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18. ~Lalunia  2014-02-23 10:49:11  host: n11-04-07.opera-mini.net

    Masz kolego rację. Jest tylko jeden problem: skąd brać dzieci, jeśli u nas zostaną zalegalizowane małźeństwa homoseksualne! Niektóre państwa juź takie prawo egzekwują! Pozostają dzieci z probówki. Moźe tu jest odpowiedź???

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19.  2014-02-23 12:16:52

    @16 Tobie chodzi o meta dane ze zdjęć, przecież od Windowsa Visty można je edytować i usuwać z poziomu okna folderu. Domyślnie geotagging w telefonach jest wyłączony (Android, nie wiem jak jest w WP i iOS), a przy instalacji aplikacji na Androida masz podany zakres jej uprawnień. Jeśli apka do pierdzenia, chce dostępu do kontaktów, internetu, wiadomości i GPS, to "wiedz, że coś się dzieje". Co do wynalazku Google, to mam mieszane uczucia, z jednej strony to duży postęp w robotyce, a z drugiej spore zagrożenie dla prywatności, już teraz aplkacja Google Goggles pozwala na sporą inwigilację.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20. ~Lalunia  2014-02-23 12:44:45  host: n05-05-03.opera-mini.net

    I tu masz rację. Tylko Androida moźna w buty włóźyć jak się nie zalogujesz w Google. Bez logowania będziesz miał moźliwości operacyjne np. Nokii 3100.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21.  2014-02-23 14:59:02

    Jedyne czego trzeba od Google, to market, Gmail i mapy (by inne apki działały). Zresztą ja się coraz bardziej przymierzam do Cyanogenmoda.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22. ~  2014-02-23 15:09:04  host: user-94-254-134-9.play-internet.pl

    @20 mylisz się, nawet bez usług google, jest to dużo bardziej j elastyczny system od IOS. Dalej można wgrywać wszystkie apki przez kompa lub www bezpośrednio w fonie. Dalej można instalować inne klienty poczty i konfigurować pocztę poza gmail, dalej masz pełny dostęp do flasha, wszystkich stron, dostęp do ściągania muzy z sieci itd. Generalnie w ogóle nie trzeba się logować do google i masz do wszystkiego dostęp, jak z usługami google. Po prostu z usługami google jest to wygodniejsze.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    23.  2014-02-23 15:35:37

    @21 - W ramach nowych doświadczeń i w celu sprawdzenia tego "hallo" dotyczącego cyanogenmod wrzuciłem sobie wersję 10,2 na swojego SGSII, po paru dniach wrzuciłem cyanogenmod 11, a parę dni później wróciłem do fabrycznego softu który chodzi lepiej i stabilniej niż te modyfikowane, mają parę ciekawych rzeczy typu profile itp, ale fabryczny soft jest dla mnie lepszy.