Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google pracuje nad telefonem z NFC

Google pracuje nad telefonem z NFC

Q! 17 Listopada 2010 11:52

0 0

Eric Schmidt, szef Google, poinformował, że jego firma pracuje nad specjalnym chipem mającym za zadanie obsługę płatności z wykorzystaniem NFC.

Chip obsługujący transakcje bezgotówkowe i wykorzystujący technologię NFC (z ang. Near Field Communication) miałby się pojawić w kolejnym telefonie sygnowanym marką Google. Niestety, podczas jego prezentacji nie została podana ani jego nazwa, ani informacja kto miałby być jego producentem.

Co więcej, podczas prezentacji Schmidt odmówił komentarza na temat drugiego telefonu jego firmy, Nexusa S. Potwierdził jednak, że pojawi się on na rynku w ciągu kilku kolejnych tygodni, pracować będzie pod kontrolą systemu Android 2.3 (Gingerbread) i obsługiwać ma płatności z wykorzystaniem NFC.
Jednak jego działanie będzie nieco odmienne od tego znanego z NFC. Płatność miałaby się odbywać poprzez dotknięcie telefonem specjalnego, fizycznego punktu na terminalu płatniczym. To spora odmiana od działających już systemów płatności bezstykowych. Czy taki model się przyjmie?

Schmidt poinformował również, że Google nie zamierza wchodzić na rynek płatności i mikropłatności. Bardziej skupi się on na tworzeniu i popularyzacji takich rozwiązań, szukając współpracy z działającymi już na tym rynku podmiotami.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-244-248.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet