Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google potwierdza koniec serii Nexus

Google potwierdza koniec serii Nexus

orson_dzi 5 Października 2016 15:24

5 1

Google potwierdza, że wraz z początkiem serii Pixel nie będzie już kontynuowana linia Nexus. Zmieni się również zasada sprzedaży i promocji urządzeń.

Smartfony Google od zawsze były produkowane przez różnych producentów - HTC, Samsunga, Motorolę/Lenovo, Huawei i LG. Urządzenia zawsze wykorzystywały w nazwie markę producenta, jak choćby Huawei Nexus 6P, poza wyjątkiem w postaci modelu Google Nexus S i Google Nexus One.

W przypadku serii Pixel, smartfony będą produkowane na zasadzie produktu OEM. Czyli tak jak obecnie producentem jest HTC, ale sprzedażą i dystrybucją zajmuje się Google, promując je swoją marką.
Przy okazji premiery nowej serii Google poinformowało, że nie zobaczymy więcej urządzeń z linii Nexus.

Zobacz: Pixel - Google walczy o rynek smartfonów

Źródło tekstu: Google; wł     

Dodaj do:

Tagi: google | google pixel | nexus

w sumie: 1
  • 0

    1. ~linu  2016-10-10 19:58:47  host: 91a196b50c127.greendata.pl

    Czyli zmienią nazwę z Nexus na Pixel a reszta pozostanie bez zmian?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-27-243.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze