Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google pomoże Samsungowi zoptymalizować TouchWiza

Google pomoże Samsungowi zoptymalizować TouchWiza

orson_dzi 25 Listopada 2015 19:31

11 1

Jak donosi portal Samsungviet, Google chce pomóc Samsungowi w optymalizacji nakładki TouchWiz dla systemu Android.



Nakładka TouchWiz praktycznie od samego początku istnienia jest krytykowana przez użytkowników za wolne działanie. Pomimo wielu starań i wyraźnej zmianie w wyglądzie i działaniu systemu w modelu Galaxy S6, smartfon nadal miał problemy między innymi z odpowiednim zarządzaniem pamięci RAM.




Google podobno ma mieć dość narzekań na nakładkę najpopularniejszego producenta smartfonów z Androidem i chce pomóc Samsungowi w optymalizacji TouchWiza. Nie byłby to pierwszy raz, kiedy internetowy gigant pomoże w Koreańczykom. Google maczało swoje palce przy interfejsie tabletów Galaxy Tab Pro sprzed dwóch lat.

Jeśli plotki okażą się prawdziwe, owoce pracy Google i Samsunga powinniśmy zobaczyć już na początku 2016 roku przy okazji premiery smartfonu Galaxy S7.

Źródło tekstu: Samsungviet; Sammobile; wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung | google | touchwiz

w sumie: 15
  • -1

    1. ~ola  2015-11-25 20:05:00  host: ip-37-248-255-170.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    no tak.. kup Pan nowe.. to kupione 2mctemu to już w kosz... ZERO wsparcia, bo po co?

  • 1

    2. ~  2015-11-25 20:25:54  host: 212.160.172.87

    skąd wiesz że nie będzie aktualizacji? to ze owoce ich pracy będą "przy okazji premiery s7" to nie znaczy że s6 nie dostanie aktualizacji chyba że masz takie info to podeślij linka :)

  • 1

    3.  2015-11-25 21:01:33

    To jest potwierdzenie, że Samsung się wypalił a jedynym telefonami na który miał pomysł to SGS2 i seria Note. SGS1 to nieudana kopia iPhone'a za którą zresztą się Samsungowi oberwało. SGS3 to designerska mydelniczka. SGS4 to facelifting mydelniczki a byłby to całkiem niezły telefon gdyby nie w pełni śliska obudowa i kiepska nakładka. SGS5 to kiepskie materiały na tylnej klapce, bezsensowna zaślepka portu USB, idiotyczna posrebrzana ramka, jeszcze grubsze ramki boczne niż w poprzedniku i dalej kiepska nakładka. SGS6 - próba pokazania jakości. Na czym się skończyło? Śliskie szkło przez które zrezygnowano z kart mSD (kolejne podejście do iPhone'a i jego wersji pojemnościowych?), wystający na potęgę aparat za który wcześniej nie kto inny jak Samsung ganił Apple i dalej zamulająca nakładka.

  • 0

    4.  2015-11-25 22:02:35

    2: S5 nie dostał tego niby zoptymalizowanego z S6, tak smo S6 nie dostanie tego októrym mówi news...

  • -2

    5. ~Ja±  2015-11-25 22:10:29  host: user-94-254-193-178.play-internet.pl

    at 3. ty czajson nie pitol tu. dobrze wiemy ze jestes opłacany przez konkurencje i dlatego wieszasz psy na samsungu.

  • 0

    6.  2015-11-25 22:26:08

    @5 - nie jestem przez nikogo opłacany. Moje opinie są subiektywne i powstały na podstawie używania telefonów Samsunga. Po tym jak zaczęła mi się ścierać farba z plecków SGS5 a SGS6 okazał się być szklanym badziewiem z wystającym aparatem zrezygnowałem z Samsunga na rzecz Huawei P8 i powiem tylko tyle - SGS7 musiałby się okazać przełomem na miarę conajmniej SGS2 gdy ten miał premierę abym wogóle pomyślał ponownie o Samsungu. No i oczywiście ta nowa nakładka musiałaby mnie przekonać. Ale to dopiero może się okazać około wakacji, bo każdy Samsung po pół roku zamula.

  • -1

    7. ~RAM/AKUMULATOR  2015-11-25 22:34:53  host: user-109-243-127-54.play-internet.pl

    Tak, na S4 cały ten ich piękny Touch Wiz zużywa tyle ramu, że przy transmisji danych w ciagu dnia (LTE/WCDMA) bez czyszczenia ramu bateria po 6 godzinach w trybie czuwania jest na poziomie 10%. A to nie wina bateri, bo jest to już chyba 4 wymieniona oryginalna od Samsunga (gwarancja na samą nową baterię to tylko 6 miesięcy)... Wiadomo co się dzieje po okresie gwarancyjnym... Przez RAM bateria leci jak szalona...

  • 0

    8.  2015-11-25 23:28:54

    Gdyby nie TW wystarczyłoby 512 MB ramu. ;)

  • 0

    9.  2015-11-25 23:40:42

    @8 - korzystałem również z Samsunga z 512MB RAM w telefonie kupionym na zastępczy. Po tygodniu szlag mnie trafił i sprzedałem go ze stratą. O jakimkolwiek korzystaniu z TW można powiedzieć dopiero przy 2 rdzeniach i 768 MB. Poniżej tego to tak jakby wrócić do jakiegoś starego grata z Androidem 2.1 i ze zbyt małą ilością pamięci wbudowanej.

  • 0

    11. ~X  2015-11-26 08:46:30  host: apn-31-1-165-97.dynamic.gprs.plus.pl

    Przez 6lat nie potrafia przeprowadzic skutecznej optymalizacji TW, to nie ma sie co dziwic ze nie potrafia tez zapewnic "umownego" 2letniego wsparcia aktualizacji telefonu czy tabletu.. za to wiedza jak podnosic ceny urzaden i zabierac sloty microSD, cos w galaxy S7 trzeba dodac.. baa bedzie to slot microSD :D

  • 0

    13.  2015-11-26 08:50:41

    Panowie, Samsungów nie używa się nigdy z fabrycznym softem :)
    A jak ktoś się trzęsie nad gwarancją, to są też customy ze stockowym kernelem, które nie nabijają KNOXa.

  • 1

    14.  2015-11-26 09:37:10

    Google i optymalizacja .... dobre :)

  • 0

    15. ~ciekawy  2015-11-26 09:40:42  host: n25-02-04.opera-mini.net

    @13 a co myslisz o Avast ?

  • 0

    16. ~  2015-11-26 14:03:13  host: user-188-33-143-109.play-internet.pl

    Google powinno zakazać producentom i operatorom brandingu softu telefonów (w szczególności nakładek i aplikacji z zablokowaną możliwością deinstalacji).

  • 0

    17.  2015-11-26 15:33:17

    @vonski - to po jaki ch** mi Samsung jak mam przy nim od razu majstrować? Nie jest najwydajniejszy, nie ma najlepszej baterii, daleko mu do jakości w kwestii materiałów. Lepiej poszukać czegoś co dobrze wygląda, ma dobrą baterię i działa jak należy zarówno po wyjęciu z pudełka jak i w momencie sprzedaży po jakimś czasie.

Dodaj swoją opinię