Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google Play Protect trafia do telefonów z Androidem

Google Play Protect trafia do telefonów z Androidem

msnet 21 Lipca 2017 09:30

7 1

google play protect

Google uruchomił funkcję Play Protect dla wszystkich urządzeń z Androidem z Usługami Google Play w wersji 11 lub nowszej.




Google Play Protect to zunifikowany system zabezpieczeń systemu Android, łączący w sobie weryfikację aplikacji, ochronę przeglądarki oraz system zapobiegania kradzieżom. Funkcje ochronne działają automatycznie, ale możemy je w ograniczonym zakresie dostosować do własnych potrzeb, na przykład wyłączyć regularne sprawdzanie zagrożeń w Ustawienia > Google > Zabezpieczenia > Weryfikacja aplikacji, choć oczywiście tego nie polecamy. W tym miejscu możemy też sprawdzić stan ochrony aplikacji oraz podejrzeć, które z nich zostały ostatnio przeskanowane.

google play protect

Źródło tekstu: android.com, wł     

w sumie: 20
  • -2

    1. ~Pi0trek  2017-07-21 10:31:03  host: user-94-254-225-87.play-internet.pl

    Jak aplikacja może zapobiegać kradzieży? Może zapobiega też zgubieniu telefonu?

  • -3

    2.  2017-07-21 10:37:39

    A na obrazku iPhone 6/6s z zainstalowanym Google Play... wtf?

  • 0

    3.  2017-07-21 10:39:59

    1). A jak sobie wsadzisz jeża w kieszeń, to zapobiegnie kradzieży fonu, czy nie..?
    :-D :-D :-D
    Podpowiem: utrudni, czasem zniechęci.

  • 4

    4.  2017-07-21 10:43:04

    @2, mungo - chyba tylko Ty widzisz tu problem, ponieważ na obrazku jest... Google Pixel :)

  • 1

    5. ~Dżordż  2017-07-21 10:49:40  host: 167-8.weiz.tu.koszalin.pl

    Android 7.0 - wersja Sklepu Play 8.0.26.R-all [PR] 161173660 - wszystko aktualizowane na bieżąco...

    Piszecie "Google Play w wersji 11 lub nowszej" - jaka wobec tego jest najnowsza wersja sklepu i na jakiej wersji Androida działa?

  • 1

    6. ~matyk  2017-07-21 10:53:44  host: app85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie ma tego jeszcze w sklepie. Przynajmniej u mnie nie ma. android 6 huawei y6II

  • -2

    7. ~Pi0trek  2017-07-21 11:06:58  host: user-94-254-225-87.play-internet.pl

    @3

    Zależy w którą kieszeń go wsadze ;-) A tak serio to nadal nie wiem jak apka może w jakikolwiek sposób przed tym chronić czy utrudniać. Złodziej przed kradzieżą nas obczai i jak zobaczy to na ekranie to zrezygnuje? Nie ogarniam

  • 2

    8.  2017-07-21 11:07:08

    @1 ty tak na serio??

  • 2

    9.  2017-07-21 11:07:08

    @5, Dżordż - a kto tu mówi o Sklepie Play? W wiadomości mowa jest o Usługach Google Play, które są potrzebne, aby mógł działać Sklep i wiele innych aplikacji od Google'a. Aby sprawdzić, jaką masz wersję, przejdź do Ustawienia > Aplikacje i odszukaj pozycji Usługi Google Play. U mnie jest to w wersji 11.0.55.

    @6, matyk - tego nie znajdziesz w Sklepie Play przez wyszukiwarkę.

  • -1

    10. ~Kuba  2017-07-21 11:08:28  host: dct233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie dość, że nie ma tego w sklepie to jeszcze piszecie wersji 11, co to jest?

  • -1

    11. ~vornach  2017-07-21 11:11:37  host: ate236.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co za żenada. Google puszcza szkodliwe aplikacje do sklepu, żeby potem je skanować na urządzeniach użytkowników?

  • -1

    12. ~gc  2017-07-21 11:27:05  host: public-gprs353853.centertel.pl

    to tak jak mafia gward okradamy cie z danych i dajemy ci zabezpieczenie...
    co za syf..

  • 0

    13. ~  2017-07-21 11:46:25  host: z42-03.opera-mini.net

    Niech sobie przeskanują własny sklep, to nie będzie potrzeby skanowania telefonów użytkowników.

  • 0

    14. ~matyk  2017-07-21 11:50:25  host: app85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    9 - to gdzie to znajdę ??

  • 0

    15.  2017-07-21 11:56:09

    @14, matyk - to samo Cię znajdzie (a przynajmniej powinno), jeśli tylko dostaniesz aktualizację Usług Google Play do wersji 11 (lub nowszej). Jak sprawdzić wersję tego, opisałem w komentarzu #9. Aby sprawdzić, czy już to masz, wejdź w Ustawienia > Android > Zabezpieczenia > Weryfikacja aplikacji i zobacz, czy wygląda to podobnie do zrzutów ekranu, które umieściłem w wiadomości (zrzuty pochodzą z mojego osobistego telefonu).

  • 0

    16. ~Ted  2017-07-21 14:46:24  host: public-gprs352280.centertel.pl

    Zabezieczenia?

  • 0

    17.  2017-07-21 15:16:15

    7). A łańcuch powstrzyma złodzieja..?
    Tak, czy nie?
    ;-D ;-D ;-D

  • 0

    18. ~ale  2017-07-21 15:19:31  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    No ładnie kolejne gów**o które będzie drenować baterię, i mulić soft.

  • 0

    19. ~Calm7  2017-07-21 21:39:11  host: dpa3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    17) A że jesteś złodziejem, to wiesz coś o tym:-D

  • 0

    20. ~Dżordż  2017-08-02 10:08:12  host: 167-8.weiz.tu.koszalin.pl

    @9, msnet - dzięki :) Faktycznie, moje niedopatrzenie - screen ze sklepu zadziałał podprogowo :)

Dodaj swoją opinię