Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google Phone wreszcie oficjalnie

Google Phone wreszcie oficjalnie

Q! 5 Stycznia 2010 22:32

0 0

Serwis Engadget otrzymał, jako jeden z pierwszych, testową wersję pierwszego telefonu sygnowanego marką Google - Google Nexus One. I według redaktorów ze wspomnianego wortalu - wrażenia z jego użytkowania są jak najbardziej pozytywne, chociaż nie brakuje również elementów, nad którymi producent powinien jeszcze trochę popracować.

google nexus google nexus google nexus google nexus

Google Nexus One to, tak naprawdę, dzieło firmy HTC sygnowane marką Google. Posiada ono ekran AMOLED o przekątnej aż 3,7 cali i rozdzielczości WVGA (480 x 800 pikseli). Za jego pracę odpowiada procesor Snapdragon firmy Qualcomm, taktowany zegarem częstotliwości 1 GHz, który wspomagany jest pamięcią operacyjną o wielkości 512 MB. Wszystko to pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 2.1.

Wbudowany aparat fotograficzny pozwala na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 5 Mpix, posiada funkcję autofokus oraz diodę LED służącą do doświetlania wykonywanych zdjęć. Przechowywać je można w pamięci urządzenia o wielkości 512 MB lub na karcie pamięci microSD o pojemności do 16 GB. Według redaktorów, jakość wykonywanych urządzeniem zdjęć niczym szczególnym się nie wyróżnia, jednak jest na przyzwoitym poziomie.




Wyglądowi samego urządzenia również nie można nic zarzucić, jednak nie jest on nadzwyczajny, wprowadzający nową jakość w tej dziedzinie. Jest ono bardzo cienkie (11,5 mm), niewiele cieńsze od iPhone'a, i wygodnie leży w dłoni. Jednak w porównaniu z nim - Nexus One nie wypada już tak dobrze. Co prawda menu działa bardzo płynnie, jednak ma mu brakować trochę do tego, co możemy obserwować w urządzeniu z logiem nadgryzionego jabłka. Zabrakło tutaj również funkcji multi touch, która obecna jest w systemie Android od wersji 2.0.

Kiedy Google Nexus One pojawi się na rynku? Wciąż jeszcze oficjalnie nie wiadomo, jednak według niektórych informacji może to nastąpić już w pierwszym kwartale.



Źródło tekstu: engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~  2010-01-05 22:40:12  host: 188.33.75.79

    sprawdziłem i wyglada na to ze bedzie w Polsce dostępny.

  • 0

    5.  2010-01-05 22:47:24

    Z ciekawostek: wydawanie poleceń głosem co jest związane z stałym podłączeniem do sieci do serwerów Google do analizy głosu; wbudowane Google Earth; nie można korzystać z Nexusa jako modem podpięty do komputera, (czemu?);

  • 0

    6. ~a  2010-01-05 23:22:06  host: aapc106.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czyli wychodzi na to że dopiero trzecia wersja systemu będzie nadawała się do użytku przez szersze grono użytkowników. zupełnie jak okienkowy system pewnej firmy z redmont ;)

  • 0

    7. ~denis  2010-01-05 23:24:03  host: 94.254.142.58

    pod względem specyfikacji przypomina z grubsza Omnie2. Ciekawe, czy przebije ją pod względem ceny i funkcjonalności.

  • 0

    8. ~xyz  2010-01-05 23:39:16  host: aazx176.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z tego co słyszałem to w USA ma wprowadzić go T-mobile, więc pewnie w późniejszym czasie wprowadzi go Era

  • 0

    9. ~bzdura  2010-01-06 00:01:30  host: 188.146.191.155.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    afere ludzie z tego robia ze GOOGLE zrobilo telefon :) toc to kolejny htc.

  • 0

    10. ~ktos  2010-01-06 00:18:39  host: v12-09.opera-mini.net

    i tak samsung s8000 jest lepszy :p

  • 0

    11.  2010-01-06 00:56:59

    Vodafone -> Plus. W koncu w Plusie pojawi się jakiś terminal internetowy z funkcją telefonu.

  • 0

    12. ~TheRemiRed  2010-01-06 02:04:55  host: 62.152.156.59.dsl.dynamic.eranet.pl

    jakby nie było, to ilością RAM-u i prockiem bije na głowę konkurencję hehe, a miałem zamiar kupić N900, chyba się rozmyślę.... choć po tym, to szkoda mi Nokii...

  • 0

    13. ~Gnd  2010-01-06 05:13:43  host: v03-05.opera-mini.net

    @9 - fetek spać nie możesz? Dla ciebie tylko LG sie teraz liczy?

  • 0

    14. ~ddd  2010-01-06 06:16:30  host: adlr162.neoplus.adsl.tpnet.pl

    telefonik miażdży po prostu ! http://www.gm1channel.com/passion/?lang=pl&hl=pl_PL#

  • 0

    15. ~  2010-01-06 06:20:21  host: adlr162.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tu juz cala stronka o nim: http://www.nexusoneblog.com/

  • 0

    16.  2010-01-06 07:25:52

    To nie jest Google Phone co wyraznie podkreslono na konferencji. Po drugie Nexus to mocna specyfikacja uzupelniajaca Motorole Droid/Milestone w wersji bezklawiaturowej. Poprostu Google wylozylo kase na projekt by promowac Androida i tylko po to. Czy bedzie sukces? Mysle ze specyfikacja jest mocna a system coraz lepszy i w ciagu roku widac progress nie to co pudrowanie WM, tak ze nawet menu start nie mozna ustawic po swojemu.

  • 0

    17. ~gnd  2010-01-06 08:07:48  host: v09-04.opera-mini.net

    Wszystko super,tylko dlaczego telefony z androidem to takie duże klocki? Za duże jak dla mnie.

  • 0

    18.  2010-01-06 08:30:54

    Duze ? A Tattoo widzial? a Sciphone N19? Telefony z Androidem sa duze bo maja duze wyswietlacze. HTC Tattoo ma maly to i sam nie jest wielki

  • 0

    19. ~Qwerty  2010-01-06 10:09:43  host: ip-94-42-6-133.multimo.pl

    W Stanach Nexus dostepny w wersji bez simlocka za 529 USD. Kupilem tydzien temu N900 i mam nadzieje ze rowniez bede zadowolony, chociaz troche zaluje. Ale jak rozwina Meamo to tez moge bedzie gites.

  • 0

    20. ~zzz  2010-01-06 17:11:17  host: adlk25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ten telefon ma zaledwie 11.5mm grubosci, wiec jak wielkie?! Inaczej nie da sie zejsc z rozmiarem bo musialby byc automatycznie mniejszy ekran. A AMOLED 3,7" wcale niechcialbym zeby bylo mniejszy ;) Wielki to jest N900 - ze 3 takie Nexusy One zlozyc do kupy i wyjdzie objetosciowo wlasnie N900 :))

  • 0

    21. ~rappy  2010-01-06 19:03:30  host: acx122.internetdsl.tpnet.pl

    Jak to zabrakło multitoucha? Na filmiku przecież go widać :/

  • 0

    22.  2010-01-07 06:09:29

    Można w WM jak najbardziej ułożyć własne menu start, tylko trzeba się odrobinę postarać i nie jest to łopatologiczne po prostu... Oczywiście 6.5 nie różni się tak bardzo od 6.1, 6.0 czy nawet 5.0 (ostatni duży krok M$ wykonał z okazji przejścia z 03 na 5.0, in minus zreszta IMHO), ale z drugiej strony czy Apple wprowadza w każdym sofcie rewolucje ? AppStore był duża zmiana, ale co poza tym ? Łatanie luk... Zatem przestań się czepiać tego systemu jakby cie zgwalcil czy zrobił coś złego :P Sa systemy lepsze i gorsze, ale ja osobiście wierze w WM 7. I g mnie obchodzi kiedy wyjdzie, M$ ma za dużo kasy i nie odpuści swojego dziecka w tym zakresie. Czas na rewolucje, a nie na ewolucję (szczególnie, ze zbyt powolna). Jeśli zrobią zły produkt, albo spóźnia się z nim na tyle, ze nie będzie wystarczająco dobry do wymagań rynku - co najmniej tyle, bo na dobra sprawę powinien być lepszy i oferować innowacje - to będzie tylko i wyłącznie ich problem. Skądinąd jako ze są znani raczej z wykupuwania pomysłów, a nie oryginalnosci, to nie spodziewam się przełomu. No - ale zobaczymy jak to będzie. W międzyczasie tak czy owak dziwi mnie to twoje ciagle zajadle plucie jadem. Idź może na sztuki walki i pozbadz się tego, bo abstrahujac od posiadanej wiedzy, strasznie trollujesz, szczególnie z poziomu opery mini...

  • 0

    23. ~S  2010-01-10 16:36:27  host: staticline12745.toya.net.pl

    ja mam HTC Magic i uważam, że Nexus jest najlepszą jak dotąd wersją HTC.

Dodaj swoją opinię