Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google Pay - nowy, lepszy sposób płatności

Google Pay - nowy, lepszy sposób płatności

msnet 20 Lutego 2018 18:07

5 2

googlepay wide

Proste, szybkie płatności, łatwy dostęp do nagród i ofert, jedno miejsce na zakupy, realizację bonów i wszystkie karty płatnicze - to daje Google Pay, który zaczął wchodzić do sklepu Google Play.

Firma Google przygotowała nową aplikację do obsługi płatności mobilnych o nazwie Google Pay, która - jak twierdzi gigant z Mountain View - jest efektem prac nad daniem użytkownikom na całym świecie narzędzia do dokonywania wszystkich transakcji w bezpieczniejszy i łatwiejszy sposób. Nowa aplikacja, która trafiła do sklepu Google Play i jest powoli udostępniana na kolejnych rynkach, to tylko część tego, co Google przygotował. Obecnie trwają prace nad uruchomieniem usługi Google Pay we wszystkich produktach Google'a, tak aby płacenie za pomocą zapisanych na Koncie Google kart było możliwe zarówno w Sklepie Play, jak i przeglądarce Chrome oraz innych programach firmy.

Usługę Google Pay powinniśmy wkrótce zobaczyć także na stronach internetowych sklepów, w aplikacjach innych firm oraz w sklepach stacjonarnych i lokalach w każdej części świata - tak przynajmniej obiecuje wyszukiwarkowy gigant. Google Pay już teraz działa w aplikacji Airbnb, a w ciągu najbliższych tygodni trafi do programu iTaxi.

Ekran główny w Google Pay pozwala na łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych informacji wtedy, kiedy są potrzebne. Możemy sprawdzić swoje ostatnie zakupy, znaleźć najbliższe sklepy, odkrywać nagrody i zapoznawać się z pomocnymi wskazówkami.

gpay

Zakładka "Karty" zawiera wszystko, czego możemy potrzebować do płatności. Tutaj znajdziemy swoje karty kredytowe i debetowe, programy lojalnościowe, oferty, a także wszystkie karty podarunkowe, które dostaliśmy na przykład na urodziny.




gpay

Google obiecuje, że Google Pay dysponuje silnymi zabezpieczeniami, które dobrze chronią nasze konto i dane osobowe przed atakami. Innymi słowy - nie martwcie się, jesteście z nami bezpieczni - uspokaja firma z Mountain View.

Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie


Dla tych z was, którzy od dawna są fanami Android Pay, mamy dobrą wiadomość: nie musicie się martwić - funkcje, które tak lubicie, nie znikną. Nadal będziecie mogli korzystać ze wszystkich korzyści i zabezpieczeń od Waszych banków, a do tego z zapewnianej przez nas dodatkowej ochrony (pamiętajcie: Google Pay nie podaje Waszego numeru karty przy płatności). A jeśli chodzi o wszystkie formularze do płatności online, których wypełnianie zajmuje tyle czasu, po przejściu do koszyka możecie po prostu wybrać Google Pay i zapłacić paroma dotknięciami ekranu.

Zobacz: W miejsce Android Pay pojawi się Google Pay

Czy używasz aplikacji Android Pay do płatności mobilnych?

Tak, często
29.68%
Tak, ale sporadycznie
9.19%
Nie, ale zamierzam z tego skorzystać w przyszłości
7.42%
Nie, używam innej aplikacji (w komentarzu podaj jakiej)
10.95%
Nie używam telefonu do płacenia
42.76%

Wszystkich głosujących: 283


Źródło tekstu: Google     

Dodaj do:

Tagi: google pay | google wallet | google

w sumie: 23
  • 0

    5.  2018-02-20 18:59:22

    @4, Andrzej24 - chociażby płatnościami zbliżeniowymi. To rozwinięcie Android Pay.

  • 0

    6. ~greg  2018-02-20 19:04:02  host: host5-81-134-89.range5-81.btcentralplus.com

    android pay, przypieta karta kredytowa, angielska. Płatnośc w Media Markt za ok 1800. przykładam telefon i transakcja aakceptowana. BEZ PINU !!!

  • 0

    7. ~greg  2018-02-20 19:06:02  host: host5-81-134-89.range5-81.btcentralplus.com

    android pay - ALDI - płatność 10 pln - przykładam telefon - transakcja zaakceptowona - wymagany PODPIS na wydruku! A jak go sprzedawca ma zweryfikować?

  • 0

    8. ~t  2018-02-20 19:13:50  host: public-gprs401584.centertel.pl

    Do płatności w sieci do , tylko Blik i MasterPass .

  • 0

    9.  2018-02-20 19:22:55

    Orientujecie się czy są sztywne plany wprowadzenia ApplePay w Polsce?

  • 0

    10.  2018-02-20 19:26:30

    @5: LuiN, na czym polega rozwinięcie względem Android Pay? Wydaje mi się, że to wszystko już tam było.

  • 0

    11.  2018-02-20 19:30:29

    @9: nie ma

  • 0

    12. ~a-go  2018-02-20 19:54:38  host: 89-74-42-228.dynamic.chello.pl

    @greg To nie Google ustalają zasady, a banki których karty masz podpięte.

  • 0

    13. ~  2018-02-20 20:03:08  host: 90.254.163.180

    6. Greg nie klam. Android Pay dziala tylko do £30. Teoretycznie powyzej £30 powinien zapytac o PIN ale odrzuca transkacje. W takim np Tesco w kasie samoobslugowej powyzej £30 w ogole znika opcja platnosci zblizeniowej (robi sie nieaktywna). Co do Aldiego to tak sie sklada, ze tez robie tam od czasu do czasu zakupy i nigdy nie pytali mnie o podpis.

  • 0

    14. ~Gutek  2018-02-20 20:33:33  host: apn-31-0-47-133.dynamic.gprs.plus.pl

    Tylko IKO, wspierajmy polskie rozwiązania,a nie wszędobylskiego Googla.

  • -1

    15. ~eg777  2018-02-20 23:15:29  host: 89-64-61-164.dynamic.chello.pl

    Android to, android tamto. Łatwiej, szybciej, wygodniej. Wszystko dla twojej wygody. Następny, nie odległy etap - to czip od googla do głowy. Potem zostaniesz robotem.

  • 0

    16.  2018-02-21 00:11:35

    @13 Nie kłamie. Mam kartę MetroBank i jeszcze nigdy nie spytał się o PIN. Nawet przy transakcjach za kilkaset zł. Jedyne o co pyta powyżej 50zł to czy przeliczyć po kursie dostawcy terminala, który oczywiście jest złodziejski :)

  • 0

    17. ~greg  2018-02-21 01:23:43  host: host5-81-134-89.range5-81.btcentralplus.com

    Nie kłamię, bo po co?
    od kilku miesięcy terminal nie zapytał mnie o PIN. Na wydruku jest napis: Transakacja potwierdzona urządzeniem ( a nie pinem)

  • 0

    18. ~  2018-02-21 01:30:02  host: host5-81-134-89.range5-81.btcentralplus.com

    @16 Uwaga na sklepy Neonet - tam nie pyta terminal w ogole o walutę. Płacąc android pay z kartą uk zapłaciłem po złodziejskim kursie banku. Co wg mnie jest nie legalne bo walutą w Polsce jest PLN.

  • 0

    19.  2018-02-21 09:00:37

    Albo mi się wydaje, albo właśnie po aktualizacji Android Pay do tego całego Google Pay przestały mi działać płatności w telefonie.
    mBank, MasterCard, S7 z Androidem 6.0.

  • 0

    20. ~rew  2018-02-21 09:52:21  host: user-94-254-229-61.play-internet.pl

    kasssaaaaa wszędzie pomoc w wydaniu kasssyyyyyy !!!!!

  • 0

    21. ~  2018-02-21 09:55:02  host: 77.111.244.57

    do 17 - czyli jak zgibisz telefon czy ci go ukradna, to masz przechlapane?

  • 0

    22.  2018-02-21 11:06:22

    Gdzie jest apple pay ja się pytam!

  • 0

    23.  2018-02-21 11:09:42

    @22, septum - jakiś czas temu była plotka, że mBank testuje już usługę.

  • 0

    24.  2018-02-21 11:33:00

    @21 Musisz mieć zabezpieczony telefon (PIN, odcisk) żeby używać Google Pay. I GPay nie działa na zablokowanym telefonie.

Dodaj swoją opinię