Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google patentuje dotykową powierzchnię na plecach smartfonu

Google patentuje dotykową powierzchnię na plecach smartfonu

msnet 27 Czerwca 2017 19:01

4 2

google logo

Firma Google otrzymała patent na rozwiązanie, które mogłoby dodać do przyszłych smartfonów powierzchnię dotykową na tylnym panelu.

Opatentowana właśnie funkcja może dodać do przyszłych smartfonów z serii Pixel lub do urządzeń innych producentów, jeśli Google zdecyduje się na sprzedaż licencji na opracowane przez siebie rozwiązanie, ciekawy sposób obsługi, nie wymagający dotykania ekranu. Byłoby korzystne, aby mieć lepszą powierzchnię dotykową, która oferuje dodatkowe tryby pracy - możemy przeczytać we wniosku patentowym.

google patent




google patent

Do czego taki touchpad mógłby być wykorzystany? Na przykład do sterowania głośnością muzyki, nawigowanie po stronach internetowych, przeglądanie kolejnych zdjęć, uruchamianie aplikacji po narysowaniu spersonalizowanego gestu i wiele innych czynności, które wykonujemy na ekranach naszych urządzeń.

Wniosek patentowy został złożony prawie rok temu, natomiast sam patent został przyznany firmie Google w ubiegłym tygodniu. Czy opatentowane rozwiązanie trafi do rzeczywistych urządzeń, tego jak na razie nie wiadomo.

Źródło tekstu: Patently Mobile, wł     
Źródło zdjęć: Patently Mobile

Dodaj do:

Tagi: patenty | google

w sumie: 15
  • 0

    1. ~MOCARZ  2017-06-27 19:50:24  host: a04-07-03.opera-mini.net

    Dziwne ale może być lub się przydać.

  • 0

    2.  2017-06-27 19:55:22

    A Sony nie było pierwsze z takim rozwiązaniem przypadkiem? ;)

  • 0

    3.  2017-06-27 20:44:04

    na co to komu. moze niech jeszcze caly telefon bedzie dotykowy?

  • 1

    4. ~:)  2017-06-27 20:56:30  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    @3
    Rozwiązanie z htc u 11 (nie jest to żadna krypto-reklama) w kontekście ,,ściskania telefonu", celem uruchomienia aplikacji - również wydaje mi się[rozwiązanie]bez sensu i ,,na co to komu" .
    Z drugiej strony, dopóki nie miałem w swoim telefonie czytnika linii papilarnych - uważałem to za zbędny gadżet, teraz moje podejście zmieniło się o 180 stopni.
    Może i ,,cały dotykowy telefon" będzie czymś oczywistym i przydatnym za x czasu ? :)

  • 0

    5. ~:)  2017-06-27 20:57:28  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    Edit:
    Powróciłem do tel bez czytnika (przyczyna nie jest istotna), i naprawdę odczuwam jego brak :)

  • 0

    6. ~Ciekawy  2017-06-27 21:44:53  host: user-94-254-130-198.play-internet.pl

    @4 a można wyłaczyć czytnik? Mnie on tylko drażni, bo nam kłopoty z dotykaniem

  • 0

    7. ~Sk.  2017-06-27 21:46:24  host: d193-205.icpnet.pl

    Patentować powinno się konkretne urządzenie a nie takie luźne pomysły - paranoja!

  • 0

    8. ~  2017-06-27 23:52:24  host: 188.166.40.140

    jak mozna opatentowac cos na wzór myszki dotykowej? no ale w usa mozna - skoro mozna opatentowac nawet kolor - szczyt debilizmu

  • 0

    9. ~tiger93  2017-06-27 23:56:51  host: bdm143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale to już było ...

    Black View A6 miał touch pad na tylnej klapce.

    http://tlp.is/dzn

  • 0

    10. ~Calm7  2017-06-28 08:01:46  host: a24-06-12.opera-mini.net

    Google patentuje dotykową powierzchnię na plecach smartfonu?
    Niech se Google to na jajach opatentuje:-D

  • 1

    11.  2017-06-28 08:28:55

    niech jeszcze stworzą telefon co lewituje bo już nie będzie wiadomo jak go trzymać aby przez przypadek coś nie włączyć

  • 0

    12. ~Zoom  2017-06-28 08:37:47  host: 107.167.104.61

    Teraz nowości to będą patenty na przynależność do organizacji. Nie włączysz telefonu jak będziesz we wrogiej organizacji ( żeby cie nie "zacharapcili")

  • 1

    13. ~  2017-06-28 09:11:25  host: 185.137.17.56

    ja bym opatentował taki z bateria, która wytrzymuje cały dzień

  • 0

    14.  2017-06-28 09:29:19

    13). a może nie dopuszczać na rynek smartfonów, które nie wytrzymują np. 12 godzin pracy?
    :-)

  • 0

    15.  2017-06-28 10:29:05

    strach bedzie z telefonu korzystać, żeby nie uruchomić jakiegoś badziewia. Nie mówiąc o wytrzymałości telefonu, który ma obie strony dotykowe.

Dodaj swoją opinię