Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google odpiera oskarżenia Oracle w sprawie patentów

Google odpiera oskarżenia Oracle w sprawie patentów

Q! 8 Października 2010 07:22

0 0

Google nie zgadza się z zarzutami postawionymi przez Oracle w sprawie bezprawnego wykorzystywania w systemie Android m.in. rozwiązań środowiska Java. Twierdzi, że zarzuty Oracle są bezpodstawne.

W sierpniu Oracle oskarżył Google m.in. o bezprawne wykorzystywanie niektórych elementów środowiska Java w swoim systemie Android. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości. W odpowiedzi Google przygotował krótki poradnik edukacyjny dla Oracle.

Można w nim znaleźć historię środowiska Java, w tym rozdział poświęcony faktom i zawierający szczegółową jego historię, proces jego powstawania, decyzję Sun-a, jego twórcy, o uwolnieniu części kodu źródłowego oraz głosów Oracle w sprawie jego pełnego uwolnienia.
W związku z tym Google twierdzi, że zarzuty Oracle są bezpodstawne. Co więcej, według niego zapisy licencyjne dotyczące wykorzystywania rozwiązań środowiska Java w urządzeniach przenośnych są nieprecyzyjne, tak więc nie ma podstaw do ich egzekwowania.

Odpowiadając na zarzuty Oracle i przedstawiając swoją argumentację Google jednocześnie zwrócił się do kalifornijskiego sądu o oddalenie złożonego w sierpniu pozwu.

Źródło tekstu: Red Write Web, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~foks  2010-10-08 11:41:52  host: 213.134.165.30

  od razu przypomina sie sentencja: sukces ma tysiac ojcow. porazka jest sierota. w cudowny sposob android w ostatnim czasie zaczal naruszac patenty MS, Oracle. pewnie Apple tez juz pozew zlozylo. jeszcze tylko na Nokie czekac.

 • 1

  2. ~alter gugiel  2010-10-08 12:53:20  host: 87-205-85-11.adsl.inetia.pl

  a może sukces google nie jednym przekrętem stoi? Ale podobno monopolista zawsze ma racje;) choć może jednak gugiel to tylko oligopolista?

 • 0

  3. ~  2010-10-09 19:58:37  host: t22-15.opera-mini.net

  Wielcy operatorzy europejscy telefoni kom. zastanawiają się nad uruchomieniu własnego systemu operacjnego.Chiny mają własny Android,źeby być niezaleźnym od monopolisty, duźa ingerencja

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-170-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet