Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google nie nadąża z produkcją Nexusa 7

Google nie nadąża z produkcją Nexusa 7

Q! 23 Lipca 2012 09:08

0 0

asus nexus 7Google nie nadąża z produkcją 16 GB wersji swojego pierwszego tabletu, Nexusa 7. Obecnie ta wersja urządzenia jest niedostępna.



Google Nexus 7 dostępny jest w dwóch wersjach - z pamięcią wewnętrzną o wielkości 8 GB (jego cena to 199 dolarów) oraz 16 GB (249 dolarów). Ta druga obecnie jest niedostępna w sklepie Google Play.




Według informacji zbliżonych do źródła, Google nie doszacował popytu na wersję z 16 GB pamięci wewnętrznej - informuje serwis Android Authority. Z drugiej strony, popyt na wersję 8 GB pozostaje relatywnie niewielki.

Google Nexus 7 oferuje m.in. ekran o przekątnej 7 cali, układ Tegra 3, procesor 1,3 GHz oraz 1 GB pamięci operacyjnej. Szerzej o urządzeniu pisaliśmy w tej wiadomości.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Android Authority, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    3. ~  2012-07-23 12:09:41  host: user-164-126-148-183.play-internet.pl

    A kiedy u nas,?

  • 0

    4. ~  2012-07-23 12:23:50  host: z04-05.opera-mini.net

    GT 2 3G fajniejszy

  • 0

    5. ~  2012-07-23 13:21:47  host: 92.40.253.10.threembb.co.uk

    Jak nie ma slotu na microsd i w sumie niewielka różnica w cenie, to co tu się dziwić...

  • 0

    6. ~msq2  2012-07-23 13:24:23  host: agib224.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @5 dla polakow z minimalna krajowa (lub należączych do najważniejszej grupy naszego społeczeństwa, bezrobotnych) 50$ jest dużą różnicą

  • 0

    7.  2012-07-23 13:30:56

    Jak by w u nas kosztował 250 dolców brał bym w ciemno :)

  • 0

    8. ~Johny11  2012-07-23 14:22:39  host: ip-37-209-133-71.free.aero2.net.pl

    Tylko u nas w ogóle go nie będzie albo będzie za ponad 1000 PLN (VAT i cło), co już się nie opłaca.

  • 0

    9.  2012-07-23 14:46:27

    Ale Ubaw :) Twórca Androida, którego niby największą przewagą nad iOS jest support dla kart SD wypuszcza urządzenie, które nie ma takiego slotu i urządzenie to okazuje się hitem sprzedaży. Spadłem z krzesła i tarzam się ze śmiechu na podłodze :)

  • 0

    10. ~...  2012-07-23 14:55:25  host: 89.204.137.247

    @9 Bywają i więksi popaprancy. Nie tylko rezugnuja ze slotu Sd dla oszczędności, ale są gotowi wydać każde pieniądze, żeby go nie posiadać. Wiem to od dawna, ale nigdy nawet się nie uśmiechnąłem myśląc o takich przypadkach.

  • 0

    11.  2012-07-23 15:00:11

    @10 nie kumasz. Tu nie chodzi o oszczędność na slocie. Google sprzedaje Nexusa poniżej kosztów. To oznacza, że musi zarabiać na zawartości ze sklepu. Jak zarabiać na zawartości jak większość (wg danych 81%) zwyczajnie kradnie - przegrywając sobie nawzajem co się da nie kupując nic ze sklepu. Pozbawienie urządzenia SD częściowo eliminuje ten proceder. Android zamieni się w iOS prędzej czy później. Tylko na zamkniętych systemach się da zarabiać. Zarabianie na reklamach Googlowi nie wychodzi to stara się zarabiać na sklepie.

  • 0

    12. ~...  2012-07-23 15:05:44  host: 89.204.137.247

    @11 Chyba potrzebujesz korepetycji z rozumienia języka pisanego, ale pozwól, że takowych Tobie udzielać nie będę. pzdr

  • 0

    13.  2012-07-23 15:20:17

    @12 już dorobił sobie ideologię która wskazuje na wspaniałość Apple. To ciężki przypadek. Kiedyś myślałem, że to cwany koleś jaja sobie robi, ale kiedy swoje własne artykuły jako dowód w dyskusji przedstawiłem, podpisane tym samym nickiem a on nawet tego nie zauważył uznałem, że jednak nie udaje i taki jest na prawdę.

  • 0

    14.  2012-07-23 15:23:09

    @9 jak największą? 0_o o czym ty bredzisz? a poza tym system obsługuje karty SD, to wyłącznie zależy od producenta czy będzie miał slot czy nie. A druga sprawa to to, że tablet nexus, jak wszystkie urządzenia z linii nexus jest modelem pokazowym. Ma pokazać jak działa system i ma być pomocą dla developerów, Google gdyby traktował go jako normalny model, konkurencje dla innych tabletów to by już od samego początku wybrał by inny model produkcji i sprzedaży. A przewag nad iOS jest hohoh i jeszcze więcej :] więc lepiej wstań bo wilka dostaniesz. Ale nie ma co ci o nich mówić bo jeszcze ekran twojego iPhona pęknie z przeładowania :D

  • 0

    15.  2012-07-23 17:59:56

    @14 chłopie... fanboj z Ciebie Androida zawzięty. To oczywiste, że Nexus 7 jest bezpośrednią odpowiedzią na Kindle Fire. To proste jak budowa cepa. Podobna strategia cenowa itd. Jaki model pokazowy??? Dla jakich developerów??? Dla devów powinien mieć wszystko co fabryka dała i jeszcze więcej aby tworzyli wszelkiego rodzaju aplikacje, nie uważasz? Google tworzy ekosystem w szybkim tempie bo widzą, że mimo większej sprzedaży urządzeń na androidzie Apple zarabia wielokrotnie więcej i ma o wiele większy udział w rynku ze swoim sklepem niż ten cały Google Play, który się przepoczwarza żeby każdym możliwym sposobem zwiększyć udział w rynku. Myślisz, że iOS nie może obsługiwać kart SD i wszystkich dupereli jakie ma Android? Oczywiście, że może. Jaki to problem dla Apple technicznie to zrobić? Żaden. To decyzje strategiczne. Dzięki ukróceniu do minimum piractwa i lewizny ekosystem Apple jest tak niewiarygodnie silny i zyski całego rynku sklepów, aplikacji itd w 81% przypadają na Apple. Google nie jest głupie i wyciąga wnioski.

  • 0

    16.  2012-07-23 19:41:46

    @15 lol, kindle fire też nie miał podbić świata, bo JEGO USŁUGI SĄ DOSTĘPNE TYLKO W USA. Po prostu to jest pierwszy tablet googla(tak samo było z pierwszym nexusem), google gdyby chciało perfidnie samemu podbić rynek, samemu by produkowało urządzenia i robiło by to na większą skalę... A twoja lewizna w iOS jest dosyć znana i rośnie w siłe mimo applowskich ograniczeń :D duża część użytkowników robi jailbrak'a, sporo ludzi narzeka na ogranczenia iOS(szkoda miejsca na listę). Poza tym poczytaj sobie: http://en.wikipedia.org/wiki/Google_Nexus nexus miał pokazać "czystego androida" miał pokazać jak wygląda system, miał być flagowym. Google tworzy ekosystem? oczywista oczywistość co w tym dziwnego? tak się rozwija system, a twój iOS ciągle stoi i z trudem Apple pozwala sobie na jakiekolwiek dodatki do niego bo z wersji na wersie robi się bardziej skomplikowany i niedopracowany. a texty o udziału w rynku to sobie schowaj do kieszeni, android nawet w USA jest bardziej znany. PS fanem Androida nie jestem :] bo widzisz, w przeciwieństwie do ciebie lubię różne rzeczy z różnych platform, nie uznaje kultu jednostek mam xperie z androidem ale nie oświadczam wszędzie, pod każdym newsem o tym(jak ty), gów.no mnie obchodzi to jaka firma to zrobiła i jak zarabia liczy się dla mnie samo urządzenie które mi pasuje i jak większość ludzi mam głęboko gdzieś co inni myślą o tym czy o tamtym a zwłaszcza gdy ględzą w taki sposób jak ty. masz swoje zdanie to zostaw je dla siebie.

Dodaj swoją opinię