Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google Nexus 5 zaprezentowany

Google Nexus 5 zaprezentowany

sirmark 31 Października 2013 21:48

7 3

lg nexus 5 Google zaprezentował telefon Nexus 5, opracowany we współpracy z firmą LG. Jest to pierwszy smartfon, który dostępny będzie z nową wersją systemu Android 4.4 KitKat.

Urządzenie o wymiarach 137,84 x 69,17 x 8,59 mm i masie 130g, wyposażone zostało w wyświetlacz IPS Full HD o przekątnej 5 cali (faktyczna przekątna 4,95 cala) i rozdzielczości 1080 x 1920 pix. 16 GB lub 32 GB pamięci wewnętrznej, 2 GB pamięci RAM, procesor Qualcomm Snapdragon 800 z czterema rdzeniami Krait, pracujący z częstotliwością 2,26 GHz oraz procesor graficzny Adreno 330.

Nowy Nexus wyposażony został w aparat o matrycy 8 Mpix wraz stabilizatorem optycznym firmy LG Innotek, flesz LED oraz przednią kamerkę 1,3 Mpix. Dostępne są także moduły Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, GPS oraz NFC Szybką łączność zapewni standard LTE (kategorii 3) wraz z HSPA+ (DL: do 42Mb/s)

Nexus 5 to pierwszy na świecie smartfon z systemem Android 4.4 KitKat, co umożliwia swobodne korzystanie z najnowszych rozwiązań firmy Google.




Smartfon Nexus 5 dostępny jest już poprzez sklep Google Play w USA, Kanadzie, Francji, Niemczech, Włoszech Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Australii, Korei i Japonii. Oferowane będą wersje czarna oraz biała, a zakup nie będzie wymagać zawarcia umowy z operatorem. Wersja z pamięcią 16 GB dostępna jest w cenie 349 dolarów, natomiast z pamięcią 32 GB w cenie 399 dolarów.
Do sprzedaży tradycyjnej w Europie, Ameryce Środkowej/Południowej, Azji, WNP oraz na Bliskim Wschodzie trafi w połowie listopada.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu LG Nexus 5 w katalogu.

Źródło tekstu: LG     

Dodaj do:

Tagi: google | lg

w sumie: 43
  • 0

    24. ~Tomi  2013-11-01 21:42:45  host: h82-143-187-185-static.e-wro.net.pl

    do 23...nie wiem jakie masz doświadczenia z LG ale ja osobiście przez ostatni rok korzystałem z L9 i moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Jako przykład byłem z ojcem w miejscu z praktycznie zerowym zasięgiem. Telefon łapał sieć tylko jak leżał chwilę w jednym miejcu....imój tata ma Samsunga Galaxy S2 ja Lg L9... Jego bez zasięgu do mnie nawet kilka osób się dodzwoniło. Obydwa aparat w jednej sieci AT&T... Nie ma reguły każdy model jest inny i inaczej skonstruowany. Dla mnie najlepszy zasięg WiFi i GSM zawsze łapie Nokia....

  • 0

    26. ~Cpr  2013-11-02 11:15:38  host: euo116.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gdyby jeszcze LG tego nie robił to byłoby fajnie.

  • 0

    27. ~  2013-11-02 12:01:11  host: 82.113.74.132

    Fajny

  • 0

    28. ~  2013-11-02 13:45:44  host: agsb-5d87f4f8.pool.mediaWays.net

    Taniocha

  • 0

    29. ~dave  2013-11-02 15:19:00  host: 212.59.237.158

    350$? Coś za tanio chyba

  • 0

    30. ~jax  2013-11-02 17:32:34  host: 92.40.249.177.threembb.co.uk

    czekam az sie pojawii w trojce

  • 0

    31. ~antylg  2013-11-02 17:43:22  host: 89-74-79-18.dynamic.chello.pl

    Lg to jest żenada dwa telefony lg l5 oraz lg -l7 restarty to norma plus znikającą lista kontaktow ...NIGDY WIECEJ LG!!!

  • 0

    32. ~Neon  2013-11-02 21:36:38  host: pD95820E5.dip0.t-ipconnect.de

    U mnie w Saturnie jest za 399 Euro wersja 16GB, poczekam z kupnem telefonu bo chciałem już kupować N4, ale widać że warto będzie poczekać.

  • 0

    33.  2013-11-02 21:48:51

    @31 nie porównuj niskiej półki z flagowcami, powiem Ci tylko, że w l9 nie ma problemów o których piszesz. To tak jakby oskarżać galaxy s4 albo note 3 bo avila jest do kitu. Ja chyba kupię tego nexusa

  • 0

    34. ~darase  2013-11-03 07:38:40  host: z14-02.opera-mini.net

    Mam pytanie a gdzie slot na karty microsd? Brak slotu dyskfalifikuje taki telefon. :(

  • 0

    35.  2013-11-03 07:56:44

    Jeżeli rzeczywiście nie dadzą 4.4 dla Galaxy Nexusa to będzie to czytelny sygnał dla posiadaczy N4 - mamy Was w *** i co nam zrobicie? Ja zrobie to że nie kupię N5.

  • 0

    36.  2013-11-03 08:15:18

    No i z N4 trzeba szybko uciekać bo cena pójdzie ostro w dół wobec braku wizji dalszych aktualizacji systemu

  • 0

    37.  2013-11-03 08:33:37

    jednak trzeba kupić iPhone'a bo chyba lepiej się męczyć z ułomnościami systemu niż brakiem aktualizacji. Rozumiem że tel działa prawie tak samo bez aktualizacji ale Nexusy z założenia miały być telefonami wspieranymi dłużej niż inne. 18 m-cy to za mało

  • 0

    38. ~T.  2013-11-03 09:24:29  host: 213-17-201-42.ip.netia.com.pl

    @37 pamiętaj, że lepsze jest wrogiem dobrego. Po aktualizacji na iOS 7 miałem kilka(naście) połączeń (pracuje w BOK) od niezadowolonych klientów którym po aktualizacji część rzeczy przestała działać. Oczywiście winnym jest operator :) Mam andka 4.0.4 na telefonie i nie odczuwam potrzeby aktualizacji bo wszystko działa sprawnie.

  • 0

    39. ~HD  2013-11-03 10:07:30  host: 89-71-32-107.dynamic.chello.pl

    A w naszym pięknym kraju 700$

  • 0

    40. ~  2013-11-03 14:36:59  host: aed48.neoplus.adsl.tpnet.pl

    37, tyle że na androidowcu "ktoś" prawdopodobnie nowy system wypuści, jeśli producent się nie będzie kwapił. Na iOS, jeśli stwierdzisz, że nowy system jest do bani, nie zrobisz właściwie już nic.

  • 0

    41. ~  2013-11-03 17:01:59  host: static-ip-77-89-104-178.promax.media.pl

    Ten nowy Nexus jest na kartę nano-sim czy micro-sim?

  • 0

    42.  2013-11-03 17:13:36

    microSIM

  • 0

    43. ~  2013-11-04 01:32:24  host: n07-09-04.opera-mini.net

    dobrze wiedzieć że dla googla 16 gb kosztuje 150 zł. W Aplu za to samo płacisz trzy razy tyle.

  • 0

    44. ~santoryn  2013-11-26 20:12:26  host: ahi39.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a te 349 $ to jest z wliczonym taxem ( podatkiem ) czy trzeba sobie doliczyc przy zakupie ? nie ma slotu na zadne karty pamieci ?

Dodaj swoją opinię