Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google, Mastercard i Citigroup wspólnie dla mobilnych płatności

Google, Mastercard i Citigroup wspólnie dla mobilnych płatności

Q! 29 Marca 2011 09:07

0 0

Google, Mastercard i Citigroup łączą siły w celu stworzenia wspólnej platformy dla płatności bezstykowych dla telefonów z Androidem. Jak zwykle chodzi m.in. o wpływy z reklam mobilnych.

Z punktu widzenia Google, całe przedsięwzięcie miałoby być pomocne w poszerzeniu swojej oferty jeśli chodzi o reklamy mobilne. W ten sposób sprzedawcy mogliby kierować swoją ofertę (np. poprzez kupony promocyjne) do najbardziej zainteresowanych klientów.

Z kolei dla sprzedawców nowa platforma miałaby pozwolić na kierowanie reklam do klientów znajdujących się najbliżej ich sklepów. Efektem tego miałoby być zachęcenie potencjalnego klienta do zakupów poprzez wstąpienie do ich sklepu.
Jednak w bezstykowych płatnościach jest również drugie dno. Poprzez taką usługę Google będzie mógł również zbierać dodatkowe informacje na temat tego co, gdzie i w jakich ilościach robią zakupy klienci urządzeń mobilnych.

Płatności NFC zostały udostępnione w Androidzie od wersji 2.3 Gingerbread.

Źródło tekstu: SearchEngine Watch blog     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 1

  1. ~  2011-03-29 09:14:30  host: abam32.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Permanentna inwigilacja. Dlatego trzymam się z dala.

 • 0

  2. ~guess_who???  2011-03-29 09:17:43  host: a88-112-35-40.elisa-laajakaista.fi

  Nie platnosci NFC lecz obsluga NFC a do platnosci to jeszcze daleko poza tym API w Androidzie 2.3 pozostawia wiele do zyczenia, w 2.3.3 juz jest o niebo lepiej. Co do prywatnosci... hmmm... jezeli citi zgodzi sie na kolekcjonowanie za ile i gdzie przez google rezygnuje z ich uslug.

 • 0

  3. ~  2011-03-29 10:33:05  host: dva130.internetdsl.tpnet.pl

  Google i tak już wie o nas za dużo. Lubie ich usługi, ale po co dawać powody amerykanom do wszystkowiedzednia o nas.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-140-29.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet