Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google I/O: inteligentny głośnik

Google I/O: inteligentny głośnik

msnet 17 Maja 2017 22:45

2 2

google io google home

Głośnik Google Home wzbogaci się o obsługę połączeń głosowych bez użycia rąk oraz kilka innych użytecznych funkcji.
Google Home to wspierany przez cyfrowego asystenta Google Assistant głośnik, który z założenia ma pełnić rolę domowego centrum dowodzenia, łączącego ze sobą mniej lub bardziej inteligentne urządzenia, które mamy w swoim domu. Dzięki wykorzystaniu protokołu Google Cast nie ma znaczenia, kto jest producentem danego urządzenia. Jeśli sprzęt nie obsługuje standardu łączności Google'a, możemy temu zaradzić poprzez podłączenie Chromecasta.

Będący bezpośrednią konkurencją dla Amazona Echo inteligentny głośnik Google'a zyska nowe funkcje. Będzie to między innymi możliwość wykonywania połączeń bez jakiejkolwiek interakcji z naszym telefonem (funkcja ma być dostępna tylko w USA i Kanadzie). Dzięki Proactive Assistance głośnik poinformuje nas o ważnych rzeczach, na przykład podpowie, że powinniśmy wyruszyć w drogę nieco wcześniej z powodu dużego ruchu w okolicy. Interesująca jest też możliwość synchronizacji ze smartfonem, który po wydaniu komendy głosowej otrzyma dane z innych urządzeń.

Źródło tekstu: Google, wł     

Dodaj do:

Tagi: google home | google i/o 2017 | google

w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2017-05-18 10:16:41  host: 159-205-37-153.adsl.inetia.pl

    Kolejny produkt dla lemingow z mikrofonem podlaczonych non stop online do serwerow NSA. Dla mnie to jakis dom wariatow i stawianie na kompletnego imbecyla, ktory wszystko kupi o czym mowia wielkie korproacje.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-228-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet