Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google I/O: Google Lens

Google I/O: Google Lens

msnet 17 Maja 2017 21:40

3 3

google io google lens

Rozpoczęła się tegoroczna konferencja deweloperska Google I/O. Szef Google'a, Sundar Pichai, zaprezentował Google Lens.
Na wstępie nie mogło zabraknąć ogólnych statystyk. CEO Google'a pochwalił się, że z systemu Android korzysta już ponad 2 miliardy ludzi na całym świecie, 800 milionów użytkowników ma Dysk Google, a ponad pół miliarda osób używa google'owych Zdjęć.

Pierwszą nowością zaprezentowaną podczas Google I/O 2017 była aplikacja Google Lens. To kieszonkowa implementacja algorytmów rozpoznawania obrazów, w tym również tekstów, którą można wykorzystać na wiele ciekawych sposobów. Wystarczy na przykład zeskanować naklejkę na routerze, by połączyć się z siecią Wi-Fi. Dzięki powiązaniu aplikacji z wyszukiwarką Google, kierując obiektyw aparatu na jakiś obiekt, uzyskamy od razu informacje o nim, czy to będzie nazwa fotografowanej rośliny, menu restauracji, przed którą stoimy, czy też opinie o sklepie, który właśnie zamierzamy odwiedzić.

Źródło tekstu: Google, wł     

Dodaj do:

Tagi: google | google i/o 2017 | google lens

w sumie: 1
  • 0

    1. ~Belezebub z CP  2017-05-18 12:55:39  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    Czyli, że to takie AR? Czy jest jakaś różnica? Przecież Google uruchomił coś podobnego już kilka lat temu, tyle że się chyba nie przyjęło - przynajmniej w Polsce.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-128-172.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet