Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google I/O: Google Lens

Google I/O: Google Lens

msnet 17 Maja 2017 21:40

3 3

google io google lens

Rozpoczęła się tegoroczna konferencja deweloperska Google I/O. Szef Google'a, Sundar Pichai, zaprezentował Google Lens.
Na wstępie nie mogło zabraknąć ogólnych statystyk. CEO Google'a pochwalił się, że z systemu Android korzysta już ponad 2 miliardy ludzi na całym świecie, 800 milionów użytkowników ma Dysk Google, a ponad pół miliarda osób używa google'owych Zdjęć.

Pierwszą nowością zaprezentowaną podczas Google I/O 2017 była aplikacja Google Lens. To kieszonkowa implementacja algorytmów rozpoznawania obrazów, w tym również tekstów, którą można wykorzystać na wiele ciekawych sposobów. Wystarczy na przykład zeskanować naklejkę na routerze, by połączyć się z siecią Wi-Fi. Dzięki powiązaniu aplikacji z wyszukiwarką Google, kierując obiektyw aparatu na jakiś obiekt, uzyskamy od razu informacje o nim, czy to będzie nazwa fotografowanej rośliny, menu restauracji, przed którą stoimy, czy też opinie o sklepie, który właśnie zamierzamy odwiedzić.

Źródło tekstu: Google, wł     

Dodaj do:

Tagi: google | google i/o 2017 | google lens

w sumie: 1
  • 0

    1. ~Belezebub z CP  2017-05-18 12:55:39  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    Czyli, że to takie AR? Czy jest jakaś różnica? Przecież Google uruchomił coś podobnego już kilka lat temu, tyle że się chyba nie przyjęło - przynajmniej w Polsce.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-216-155.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet