Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google I/O 2016 - dwa komunikatory, asystent Google Home

Google I/O 2016 - dwa komunikatory, asystent Google Home

orson_dzi 18 Maja 2016 20:33

2 1

Podczas dzisiejszej konferencji Google zaprezentowało nowe rozwiązania mobilne oraz stworzone z myślą o inteligentnym domu.

Google Assistant, to inteligentny asystent, który rozpoznaje i tłumaczy w czasie rzeczywistym mowę i obrazy. Aplikacja nie tylko przetłumaczy treści i odpowie na pytania, ale również będzie można z nim bezproblemowo nawiązać konwersację. Jeśli dla przykładu spytamy go o godny polecenia film, dostaniemy listę tytułów odpowiadających naszym wymaganiom, wraz z listą kin w okolicy. W innym przypadku, pokazując asystentowi za pomocą kamery rzeźbę możemy zapytać o jej autora. Aplikacja ją rozpozna i zaprezentuje nam wszystkie informacje na temat artysty.

google home Jednym z głównym urządzeń, za które asystent będzie odpowiedzialny jest Google Home. W praktyce jest to elegancki głośnik odtwarzający dźwięki w wysokiej jakości. Można go umieścić w dowolnym pomieszczeniu. Oprócz kontaktowaniu się za jego pomocą z asystentem, będzie on odtwarzać muzykę, alarmy, informować o godzinie, przekazywać zdefiniowane informacje, a także za jego pomocą będzie można kontrolować światła w domu lub temperaturę powietrza.
Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie


Google Allo, to nowy rodzaj komunikatora, który pozwoli na komunikację nie tylko z drugą osobą, ale również botami, czyli zaangażuje w rozmowę asystenta głosowego. Podstawowe funkcje aplikacji nie są niczym nowym, poza możliwością regulacji rozmiaru czcionki w wiadomościach, co będzie mogło ułatwić np. krzyczenie do drugiej osoby. Dodanie ingerencji botów na chwilę obecną będzie bardziej ciekawostką niż użyteczną funkcją. Asystent będzie mógł pomóc nam rozpoznać tytuł filmu na podstawie wysłanych emotikonów (jako przykład na konferencji podany został film Dwanaście małp zilustrowany... dwunastoma małpami), jak również będzie w stanie zasugerować nam entuzjastyczną odpowiedź w momencie, kiedy otrzymamy zdjęcie nowonarodzonego dziecka. W przyszłości ta ingerencja ma pozwolić na korzystanie z algorytmów rozpoznających m.in. obrazy, co może zyskać wiele użytecznych zastosowań.

Dodatkiem uzupełniającym Allo jest Google Duo, czyli wideorozmowy. Aplikacja nie oferuje w zasadzie nic nowego poza możliwością podglądu obrazu z kamery odbiorcy jeszcze przed rozpoczęciem połączenia. Może to być użyteczne w przypadku chęci skontrolowania dziecka lub... partnera?

Źródło tekstu: wł     

w sumie: 8
 • 3

  1.  2016-05-18 20:46:10

  "Asystem", "fil"... Ciekawe, kiedy Google zrobi bota poprawiającego błędy po Orsonie.

 • 0

  2. ~1  2016-05-18 21:13:53  host: n25-02-04.opera-mini.net

  Treść wiadomości @1 w tym przypadku brakuje specjalistow w Google do rozwiazania takiego problemu!!!

 • 0

  3.  2016-05-19 00:20:12

  Czyli zamiast Skype wbudowana aplikacją z funkcją dla gimbazy. Nuda.

 • 0

  4. ~??? 3  2016-05-19 07:48:24  host: n10-07-04.opera-mini.net

  Przecieź to jest dla ciebie odpowiednie - jesteś na wysokim poziomie bo czerwony nick.

 • 0

  5. ~Dope  2016-05-19 08:11:13  host: n27-03-02.opera-mini.net

  Czyli Google siedzi w naszym domu cała dobę i analizuje cały dzień naszej rodziny. Bo przecież nagle miliony potrzebują szpiega w domu, bo puści im playlistę czy za nich wybierze np. restauracje na kolację. Co faktycznie zmieni w naszym życiu ten asystent żeby być w domu pod obserwacją 24/24?! Niech Google, Microsoft, Facebook sobie wsadzą gdzieś takie usługi, szczególnie że brak przepisów chroniących ludzi, obrót danymi.

 • 0

  6. ~cosik  2016-05-19 08:21:37  host: n29-01-09.opera-mini.net

  @5 przeciez nie kupiles dopiero dzisiaj telefonu. Od zawsze masz cooki, zawsze wiedza czy twoje app sa zaktualizowane, wiedza twoje polozenie geograficzne, jaki uzywasz sprzet. A jak chcesz wyslac e-maila to ci odrazu daja info czy zalacznik np video miesci sie w poczcie MB. Jedyna wada to ta, ze Ty nie wiesz co Oni o Tobie wiedza. hi,hi,hi......

 • 0

  7. ~do_autora  2016-05-19 10:01:45  host: h031.nordeabank.pl

  Zdaje się że Autor nie skumał nowej funkcji Duo..... Będziesz widział tego kto dzwoni do ciebie zanim odbierzesz, a nie tego do kogo dzwonisz zanim on odbierze. Dość wyraźna różnica przy tych planach na podglądanie....

 • 0

  8. ~sueshack  2016-05-19 10:52:42  host: 91.199.127.162

  STASI i KGB się mogą schować.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-3-15.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon powyżej 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet