Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google Hangouts zastępuje Talk-a

Google Hangouts zastępuje Talk-a

sirmark 16 Maja 2013 02:48

5 6

hangouts Google postanowił odnowić swój komunikator Talk i zapewnić możliwość kontaktu między ludźmi na każdej platformie, bez względu na system operacyjny. Talk-a zastępuje aplikacja Hangouts, która dostępna jest już na smartfony z Androide, iOS oraz dla komputerowej przeglądarki Chrome.

Aplikacja skupiać się ma na rozmowach, a nie na konkretnych kontaktach. Lista kontaktów jest oczywiście dostępna na jedno dotknięcie ekranu i będzie sortowana według tego jak często rozmawia się z konkretnym znajomym.

Rozmowy mogą obejmować zarówno tekst, zdjęcia jak i wideo. Każda rozmowa może zamienić się w spotkanie wideo, w którym może wziąć udział do 10 osób. Wszystkie treści będą przechowywane w chmurze, więc będzie można przejrzeć całą historię, na każdym swoim urządzeniu. Oczywiście historię będzie można wyłączyć, a daną konwersację usunąć.




Prowadząc rozmowy wideo na komputerze będzie można używać efektów wizualnych i dźwiękowych, wspólnie oglądać filmy z YouTube, robić zdjęć itp. Z Hangouts będzie można korzystać także bezpośrednio w Gmailu, w miejscu gdzie wcześniej znajdował się czat.

Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie


Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: android | google | ios

w sumie: 22
  • 1

    3. ~roite  2013-05-16 07:27:37  host: 78.9.102.46

    @W4Ready zrobili, nazywa się (nie zgadniesz!) Google Talk (beta)

  • 0

    4. ~roite  2013-05-16 07:28:38  host: 78.9.102.46

    Ok, już rozumiem co miałeś na myśli. Talka też nie wspierali, nie zmienił się prawie nic przez ładnych kilka lat.

  • 0

    5. ~  2013-05-16 07:40:23  host: 37.228.23.178

    Używa ktoś tego?

  • 0

    6. ~Misiek  2013-05-16 07:44:30  host: 89-72-108-81.dynamic.chello.pl

    Używa. Samej usługi także, z innych komunikatorów. Jest to XMPP, tekstowo działa pod Pidginem od lat.

  • 0

    7.  2013-05-16 08:05:11

    Szkoda, że ten komunikator nie jest doceniony. Wydajność większa od Skype i lekki. Jest xmpp. Używam to @5

  • 0

    8. ~  2013-05-16 08:10:18  host: dkj119.neoplus.adsl.tpnet.pl

    7. Co to znaczy większa wydajność? Więcej wygadam za te samie pieniądze?

  • 0

    9. ~moskwicz2006  2013-05-16 08:34:34  host: 088156051071.olsztyn.vectranet.pl

    aż tego z poziomu komputera to tylko przez google plus sie korzysta? bo jak zainstalowłem i się zalogowałem to się google plus wyświetliło?

  • 0

    10. ~dav  2013-05-16 08:45:57  host: host-52-81.compi.net.pl

    super, darmowe wideokonferencje z kilkoma użytkownikami ! tego nikt nie ma albo ma płatne jak np. Skajp ...

  • -2

    11. ~  2013-05-16 08:47:51  host: 93.154.130.184

    Komunikator w przeglądarce - co za porażka... Kolejny śmieć programistyczny w globalnej sieci...

  • 2

    13. ~  2013-05-16 09:31:20  host: 088156113195.tarnowskiegory.vectranet.pl

    No to moze juz czas najwyższy kupic czwórkę ?

  • 0

    14.  2013-05-16 10:04:10

    @13- piątkę chyba :D

  • 0

    15. ~  2013-05-16 10:24:50  host: 088156113195.tarnowskiegory.vectranet.pl

    Jesli kolega #12 ma wciaz 3GS i tego typu problem to na początek 4 wystarczy:P. Do piątki dojdzie w 2022 roku

  • 0

    17.  2013-05-16 10:55:47

    Pokazuje mi, że mam ten komunikator zainstalowany choć w rzeczywistości w dalszym ciągu mam go jako Talk. Tak ma być?

  • 0

    18. ~gdy  2013-05-16 11:00:04  host: host81-155-12-121.range81-155.btcentralplus.com

    no tak ale bardziej istotne jest nie to czy nazywa sie GTalk czy Hangout, ale czy łączy z numerami/adresami innych aplikacji czy numerami SIP (czyli jest czymś w rodzaju cross-platform czy cross-application), bo dotychczas trzeba było kombinowac pod górke np z gtalk2voip.com

  • 0

    19. ~gdy  2013-05-16 11:00:50  host: host81-155-12-121.range81-155.btcentralplus.com

    @10 - ma FRING

  • 0

    20. ~wewewe  2013-05-16 11:29:54  host: 83-238-235-84.adsl.inetia.pl

    google zaczyna mnie, za przeproszeniem, wku*ć... Hangouts nie zastąpi GTalka, bo głupawe google zachowuje się teraz gorzej niż ograniczony MS czy inne zamknięte komunikatory... gro ludzi zaczęło używać GTalka bo używał XMPP i można było używać dowolnego klienta i komunikować się z różnymi sieciami (federacja)... a teraz google się zamyka... zaraz się okaże, że maile też możemy wysyłać tylko do innych użytkowników @gmail... skrajny debilizm =,=

  • -1

    21. ~tdr  2013-05-16 12:34:14  host: host-89-228-10-14.dynamic.mm.pl

    @20 zawsze możesz kupić sobie iphonea

  • 1

    23.  2013-05-16 14:29:05

    Usunąłem, spełniły się moje obawy Nie działa komunikacja z innymi kontami xmpp jak i z tymi gmailami co nie mają g+ Do tego nie można być niewidocznym I nie ma listy dostępnych, w sumie w ogóle kontaktów, tylko g+ Jak tego nie naprawią jak i zrobią że już w ogóle nie będzie działać po staremu to chyba prędzej na Skype przejdę :/ z plusów, można kopiować treść wiadomości ulepszone grupowe rozmowy wstawianie zdjęć ale za to znacznie więcej popsuli ;/

  • 0

    24.  2013-07-02 11:40:44

    @23 - zgadzam się, dlatego ja wróciłem na razie do starej wersji, mam nadzieję że jej nie wyłączą :(

  • 0

    25. ~vvvv  2014-11-22 20:45:44  host: 93-181-157-106.internetia.net.pl

    Talk najlepszy, z Hangoutem to jeden wielki czeski film, nie wiadomo o co biega, dwie listy ludzi, na jednej jedni dostępni na drugiej ci sami nie dostępni, części nie ma w ogóle nie potrafie tego dziadostwa opanować, nie wiem o co chodzi, wróciłem do starego dobrego TALKa.

Dodaj swoją opinię