Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google - elektronika umieszczona na gałce ocznej

Google - elektronika umieszczona na gałce ocznej

orson_dzi 2 Maja 2016 09:27

1 10

Google opatentowało metodę wstrzykiwania urządzeń elektronicznych bezpośrednio w gałkę oczną człowieka.



Kilka tygodni temu pisaliśmy o patencie Samsunga na inteligentne soczewki do oczu. Przy tej okazji wspomnieliśmy, że Google pracowało nad podobnym rozwiązaniem, ale wydawało się, że prace w tym zakresie zostały wstrzymane.




Zobacz: Samsung - soczewki kontaktowe z rozszerzoną rzeczywistością

Jak się okazuje Google faktycznie porzuciło prace nad soczewkami do oczu idąc w tym zakresie zdecydowanie dalej. Gigant z Mountaint View chce wstrzykiwać do oka ciecz, która krzepnie na gałce ocznej, tworząc przezroczystą błonę otaczającą soczewkę. W niej ma się znajdować szereg miniaturowych urządzeń, w tym masa czujników, nośnik danych, moduły łączności, bateria i elektroniczne soczewki. Cała elektronika ma być zasilana bezprzewodowo przez specjalnie zaprojektowaną antenę. Dzięki zastosowanym modułom łączności wszystko ma bez problemu łączyć się z urządzeniami zewnętrznymi.

Od uzyskania patentu do stworzenia gotowego, komercyjnie dostępnego urządzenia jest jeszcze bardzo daleka droga. Nie mniej jednak, jeśli dwa giganci światowego rynku elektroniki zaczynając obierać podobny kierunek rozwoju, to możemy spodziewać się, że urządzenia montowane bezpośrednio na naszych gałkach ocznych mogą być w przyszłości standardem.

Źródło tekstu: Forbes; wł     

Dodaj do:

Tagi: google

w sumie: 21
  • 2

    2. ~  2016-05-02 09:46:17  host: 79-68-57-173.dynamic.dsl.as9105.com

    1: ciebie opuscil brak podstawowej wiedzy na temat budowy ciala i pradu jaki generujemy.

  • 4

    3. ~jan  2016-05-02 09:51:26  host: 193.201.36.42

    Nie mogę się doczekać przymusowych reklam na gałce ocznej

  • 1

    4. ~gość  2016-05-02 10:00:32  host: public-gprs516752.centertel.pl

    Specjaliści z goglespy już nawet do oka wleźli..

  • 1

    5. ~real  2016-05-02 10:13:02  host: 193.105.35.141

    to juz poszlo ZA DALEKO...
    To jest ingerencja w zywy organizm i to raczej nieodwracalna....

  • 0

    6. ~Adi  2016-05-02 10:41:07  host: user-94-254-242-26.play-internet.pl

    Tak jak mówiłem, za 20-30 lat każdy bezie chipowany w imie terroryzmu

  • 0

    7. ~eg777  2016-05-02 10:42:39  host: 89-65-23-140.dynamic.chello.pl

    Google - największy szpieg świata, niedługo opracuje metodę wstrzykiwania elektroniki do mózgu i w ten sposób zrobi robota z człowieka. A w międzyczasie nadal będzie wmawiać małolatom, że to dla ich dobra - jak to robi przy wszystkich kolejnych wynalazkach.

  • 0

    8. ~me  2016-05-02 10:58:53  host: 115-65.echostar.pl

    2 W takim razie skoro masz taką moc energetyczną w sobie, to podłącz telefon do d... i go naładuj.

  • 2

    9. ~8  2016-05-02 12:36:32  host: n15-10-05.opera-mini.net

    me 8
    Posłuchałem Twojej rady. Podłączylem do d.... 30% szybciej sie ładuje. Inni powinni skorzystać z Twojej rady!!!

  • 1

    10.  2016-05-02 12:44:43

    3: zainstalujesz sobie adblocka i po sprawie. :) Żyjemy w ciekawych czasach.

  • 0

    11.  2016-05-02 12:45:14

    A może raczej eyeblocka...

  • 3

    12.  2016-05-02 12:50:23

    I co pół roku zamiana oka na nowszą wersję i wszystkie te zabiegi i rozczarowania, których doświadczamy przy okazji zakupu elektroniki użytkowej.

  • 0

    13. ~eryk wielki  2016-05-02 13:09:35  host: user-94-254-129-28.play-internet.pl

    " urządzenia montowane bezpośrednio na naszych gałkach ocznych mogą być w przyszłości standardem " moze i stana sie...dla gadżeciaży. ja im moge oddc swoja ...dup... i zeby tam google wszczpilo swoje czujniki.z pewnoscia analitycy , specjalisci i eksperci google beda analizowac ilosci , gęstość i zawartosc kału. oczywiscie dla mojego dobra.

  • 0

    14.  2016-05-02 13:12:53

    Za nic dobrowolnie nie dam się zachipować.

  • 0

    15. ~13  2016-05-02 13:37:32  host: n26-01-10.opera-mini.net

    a moze orson cos poradzi.

  • 0

    16. ~D  2016-05-02 18:02:29  host: public-gprs351557.centertel.pl

    Na na moje oko to juz zjadles chipa i wlasnie masz go w d...

  • 0

    17. ~  2016-05-02 18:16:44  host: 188.146.64.67.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Takie cos w zyciu nie bedzie mozliwe na tak malej powierzchni oko jest zbyt wrazliwe

  • 0

    18. ~bigbros  2016-05-02 20:57:18  host: public-gprs373952.centertel.pl

    Najlepiej niech sobie resztki papki z czaszki wydlubia. Juz nie wiedza ci satanisci co maja wymysliac.

  • 0

    19.  2016-05-03 06:29:55

    Chore.

  • 0

    20. ~Gollum  2016-05-03 16:20:00  host: ewel.jmdi.pl

    Z tak konserwatywnym podejściem do życia jaki tu prezentujecie, nic dziwnego, że nasz kraj tonie w kościółkowej zaściankowości. Czy kiedyś się z tego wyrwiemy?
    Mała podpowiedź: pomyślcie komu coś takiego może się przydać? Może jest ktoś kto na tym może tylko zyskać? Pomyślcie.

  • 1

    21.  2016-05-03 20:45:43

    Będzie można oglądać filmy z zamkniętymi oczami, rewelacja ;-)

Dodaj swoją opinię