Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google chce filtrować niechciane połączenia

Google chce filtrować niechciane połączenia

orson_dzi 26 Lipca 2016 09:31

5 0

Google chce testowo umożliwić posiadaczom Nexusów blokowanie i oznaczenia niechcianych połączeń.



Funkcja blokowania połączeń z możliwością umieszczenia ich na tzw. czarnej liście, to oczywiście żadna nowość w smartfonach. Google chce jednak pójść krok dalej i przetestować zupełnie nowe rozwiązanie.




Po zablokowaniu niechcianego połączenia będzie można je specjalnie oznaczyć i opisać. Tak oznaczony numer zostanie wysłany do specjalnie stworzonej bazy danych. W momencie, kiedy zadzwoni do innego użytkownika ten od razu będzie mógł zobaczyć ostrzeżenie innej osoby, jak np. Pokaz garnków - nie odbierać!.

Funkcja będzie dostępna dla smartfonów z linii Nexus i Android One.

Źródło tekstu: Google; wł     

Dodaj do:

Tagi: google | spam

w sumie: 22
  • 3

    3. ~koks  2016-07-26 09:43:15  host: host-89-229-21-146.torun.mm.pl

    Ta nowa ustawa na pewno w jakimś stopniu zmniejszy ilość telefonów reklamowych ze względu na konieczność rejestracji kart, ale w jakim stopniu to zobaczymy...

  • -2

    4.  2016-07-26 09:52:47

    koks, niby w jaki sposób ograniczy?

  • -2

    5. ~  2016-07-26 09:55:09  host: 212.7.192.148

    Ustawa powstała tylko w celach inwigilacyjnych i propagandowych.
    Telemarketerzy w większości korzystają z telefonii VOIP, numerów zastrzeżonych, numerów zagranicznych, poza tym co to za problem zarejestrować 100 albo 500 prepaidów ?

  • 0

    6.  2016-07-26 09:56:27

    fakt faktem że że takowa aplikacja, wspomniana przez @2 jest już od dawna dostępna więc google wynajduje koło jeszcze raz.
    ale to nic ajpl wymyśli to za rok i jeszcze opatentuje.

  • 0

    7. ~k  2016-07-26 10:14:20  host: z06-01-06.opera-mini.net

    Chyba chodzi o Nexusy i Android One (nie Nexus One)

  • 0

    8.  2016-07-26 10:26:33

    @7 Masz rację, poprawione.

  • 2

    9.  2016-07-26 10:47:25

    przydałoby mi się coś takiego dla iOS - kilka razy w tygodniu dzwonią do mnie jakieś biura maklerskie czy ubezpieczeniowe

  • 2

    10. ~kamilzus  2016-07-26 11:10:00  host: 109241131235.warszawa.vectranet.pl

    Czekam od lat na takie blokowanie, ale oferowane przez Operatorów gdzie konkretny nr nawet nie zostanie wpuszczony na telefon.

  • 2

    11. ~  2016-07-26 11:22:10  host: user-94-254-226-57.play-internet.pl

    numery telemarketerów zmieniają się (ja wpisuję wszystkie, żeby wiedzieć kto dzwoni), to po pierwsze

    po drugie - juz widze jak złosliwie ktoś wpisuje na czarną listę bogu ducha winne osoby czyu instytucje - to już było kiedyś z IP mailami, itd... takie bazy danych nie maja sensu

  • 1

    12. ~Misiek  2016-07-26 11:36:30  host: 212.180.178.206

    @2 najpierw ACR (odrzucanie połączeń z zablokowaną prezentacją), a potem dopiero cięcie po numerach. Da się wszystkich tych śmieciarzy równo wyciąć.

  • 0

    13. ~~~  2016-07-26 12:07:42  host: acrb211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Znowu coś wysyłać do baz danych. Hahaha inwigilacja ewoluuje.

  • 0

    14. ~  2016-07-26 13:22:58  host: 188.146.186.72.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @5: Całkowita racja.
    90% niechcianych połączeń odbieram z numerów VoIP (zazwyczaj kierunkowy z Poznania albo Zielonej Góry).

  • 0

    15. ~  2016-07-26 13:25:04  host: host-176-221-123-5.dynamic.mm.pl

    @10, zapomnij. Znasz kraj, gdzie coś takiego jest możliwe?

  • 0

    16.  2016-07-26 14:13:18

    Google zadziwia mnie nieustannie gdyż wprowadzają funkcję która u innych Była kilka lat temu ....szacun. Tylko się zapytam ...czy w Google pracują sami bezmyślni?

  • 0

    17.  2016-07-26 14:32:50

    Pytanie.
    Która z apek korzysta z najszerszej bazy numerów? Używam "nieznany numer" (wraz z wykupioną za parę złotych funkcją 'pełnej' identyfikacji), ale może wspomniane "odebrać telefon" ma większą bazę..?
    Dajcie znać!

  • -1

    18. ~_  2016-07-26 14:59:03  host: 89.174.81.114

    @2 weź kolego zważaj na słowa, nazywasz ludzi marketingowym śmieciem, bo dzwonią do Ciebie z nową ofertą? Proponuje przy podpisywaniu umowy zapoznać się dokładniej z jej treścią, a nie cieszyć się jak dziecko na nowy telefon i nie patrząc co się podpisuje, bo przepełnia Cię chęć rozpakowania pudełka !!!. Śmieci to masz w koszu pod zlewem w kuchni. pozdr

  • 0

    19. ~~  2016-07-26 15:10:13  host: acrb211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @18 I warto dodać, że przed podpisaniem umowy, konsultant jasno i wyrażnie pyta się, czy się zgadzasz na zgody marketingowe. Więc każdy wybiera. A nie potem jak @2 złości się na innych, a powinien na samego siebie, że jest głupi.

  • 0

    20.  2016-07-26 15:13:42

    Właśnie chciałem napisać, że jest coś takiego w Play jak strona www wizytówka głosowa, gdzie można było dodawać numery do czarnej listy, tak, że dodany numer nie mógł w ogóle się połączyć, a tu widzę informację, że ją wyłączają z dniam 22.08.2016. Mam nadzieję, że coś uruchomią w ten deseń, bo to była beta. Korzystałem i sobie chwaliłem w końcu nagabywacze dzwonili tylko raz.

  • 0

    21. ~_  2016-07-26 15:21:33  host: 89.174.81.114

    @ 19 - nie pozwolę nazywać się śmieciem, osobie, która nie potrafi czytać lub słuchać ze zrozumieniem. Zgoda na kontakt jest dobrowolna, często jednak ma ona wpływ na wysokość abonamentu, dlatego takie nerwusy zgadzają sie na to, bo żal im 5zł.

  • 1

    22. ~bongo  2016-07-26 16:03:40  host: 212.160.172.86

    W CM security jest taka opcja pod pozycją ID dzwoniącego, można opisać numer i opublikować, wpisać numer i sprawdzić opis, zablokować numer i co najważniejsze zablokować wszystkie numery zaczynające się od określonych cyfr (eliminuje całe callcentery spamujące, którym zmieniają się końcówki numerów). Poza tym jak jest włączony internet i zadzwoni nieznany numer to go od razu sprawdzi w bazie i napisze czy to spam czy nie.

Dodaj swoją opinię