Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google chce dostarczać mobilne reklamy mocno kontekstowe

Google chce dostarczać mobilne reklamy mocno kontekstowe

Q! 24 Marca 2012 14:06

0 0

Google złożył w Amerykańskim Urzędzie Patentowym wniosek dotyczący nowego sposobu dostarczania reklam kontekstowych. Ich treść zależna ma być od warunków zewnętrznych i otoczenia, w jakim znajduje się ich odbiorca, użytkownik telefonu.

W proponowanym przez Google rozwiązaniu wszystko zaczyna się od czujników zainstalowanych w telefonie, np. mikrofonu. Ten miałby zbierać informacje na temat warunków zewnętrznych i na ich podstawie dobierać odpowiednie reklamy.

Miałoby to działać następująco. Jeśli rozwiązanie zarejestruje w tle np. odgłosy kibiców, to użytkownikowi dostarczana by była reklama związana ze sportem. Jednak to nie wszystkie możliwości rozwiązania od Google.




System miałby zbierać również informacje pochodzące z innych czujników, np. czujnika temperatury. W momencie wykrycia jej niskiej wartości, użytkownik otrzymywałby reklamę, która zachęcałaby go do zakupu gorącego posiłku w najbliższej restauracji.

We wniosku możemy również przeczytać o możliwości wykorzystania zdjęć wykonanych za pomocą wbudowanego w telefon aparatu. To rozwiązanie miałoby jednak posłużyć do rozpoznawania miejsc i marek znajdujących się w utrwalonym kadrze.

Kiedy takie rozwiązanie trafi na rynek mobilny? Nie wiadomo dokładnie. Obecnie brak jest informacji na temat implementacji proponowanych rozwiązań w produktach Google czy firm trzecich.

Źródło tekstu: USPTO     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    15.  2012-03-24 20:10:55

    Ja mam dosyć reklam ... Nie mam jeszcze telefonu z androidem i po przeczytaniu tej wiadomości pewnie nie kupię. Nokia z Symbianem lub jakiś HTC z Windows Phone wydają się odpowiedniejsze. Z neta w komórce korzystam tylko dla poczty i czasem dla nawigacji. No i nadal nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego Android bez neta to 10% możliwości ... ?

  • 0

    16.  2012-03-24 20:57:38

    żadnego androida, żadnego gmaila (już zlikwidowalem tym, których obsługuje), niestety jest google, ale staram się jak mogę, żeby mieli jak najmniej informacji

  • 0

    17. ~x  2012-03-24 21:36:46  host: user-31-175-51-202.play-internet.pl

    Jeśli będzie wybór czy użytkownik chce tego używać czy nie to ok. Może to być przydatne rozwiązanie bo ludziom mogą podsyłać reklamy, które ich interesują, a nie te, które ich nie interesują. Inwigilacja jest w każdym komputerze np. każdy dysk twardy przechowuje nawet usunięte dane, w telefoni komórkowej też można powiedzieć, że jest inwigilacja bo podróżując po kraju z telefonem firmy komórkowe, służby mogą sprawdzić do jakich nadajników się loguje użytkownik i jaką trasą szedł, jechał, wybieracie kase z bankomatu to bank wie z którego i na jakiej ulicy w jakim mieście i ile zł, płacicie kartą to bank wie gdzie i ile, dostajecie przelew z pracy to bank wie gdzie pracujecie i ile zarabiacie, Urząd Skarbowy co rok wie jakie obywatele mają dochody i z czego bo do wszystkiego jest odpowiedni PIT, rozmowy telefoniczne i sms-y w bazie sieci przechowywane są w Polsce przez 2 lata, dla porównania w Niemczech przez 6 miesięcy, więc argument o inwigilacji dosłownej czy w przenośni na mnie od dawna nie działa. 16 - Przesadzasz, co za różnica czy google ma informacje czy ich nie ma, np. w wyszukiwarce google pewnie przez nią dostaje info czego ludzie szukają w necie ale co z tego skoro takie dane służą głównie celom statystycznym.

  • 0

    18. ~  2012-03-24 21:58:14  host: bxp203.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jednak to nie "wszystko" - powinno być nie "wszystkie"

  • 0

    19. ~  2012-03-24 22:03:51  host: bxp203.neoplus.adsl.tpnet.pl

    trzeci akapit

  • 0

    20. ~tex  2012-03-24 22:52:10  host: 89-79-128-242.dynamic.chello.pl

    jak do tego dojdzie to wyłączam neta w fonie

  • 0

    21. ~xxxxxx  2012-03-24 23:03:11  host: adip89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Panowie spokojnie. Adaway służy pomocą na wszystkie reklamy :)

  • 1

    22.  2012-03-25 10:56:42

    1984

  • 0

    23.  2012-03-25 11:34:59

    @22 gorzej. Tutaj ludzie sami na to zezwalają.

  • 0

    24. ~Woland  2012-03-25 11:43:21  host: 178-37-103-102.adsl.inetia.pl

    W nowej ujednoliconej polityce prywatności google już teraz!!! jest zapis, że telefon może nagrywać głosy z otoczenia w celu lepszej weryfikacji głosu użytkownika. Proszę czytaj regulaminy i szczegółowe informacje licencyjne(informacje można sprawdzić)! Powtarzam po raz kolejny: ANDROID NIGDY NIE BYŁ DARMOWYM SYSTEMEM. W wyniku skomplikowanych działań marketingowych miał być sprzedawany produkt inwigilacyjny, który da firmie gigantyczne korzyści finansowe tworząc gotowy profil każdego użytkownika.

  • 0

    26.  2012-03-25 12:26:36

    @24 wychodzi na to, że najbezpieczniejsze są bada OS, Maemo, MeeGo, Symbian do wersji S60v5 oraz WM 6.5 i niżej. Czyli systemy niszowe lub już porzucone.

  • 0

    27. ~  2012-03-25 13:04:58  host: z41-14.opera-mini.net

    26: A dlaczego Symbian do wersji S60v5? Jak dobrze pamiętam, jest to tak jakby Symbian S60v3 dla telefonów z dotykowym ekranem, tak?

  • 0

    29. ~Paweł Nyczaj  2012-03-25 14:06:28  host: 87-206-133-136.dynamic.chello.pl

    A czy Google ma patent na kilkakrotnie bardziej zagęszczone baterie a jednocześnie szybko się ładujące (słyszałem o pracy nad bateriami ładującymi się w 15 min, nie pamiętam tylko kto nad tym pracuje). Te zapędy do reklamy mocno kontentowej wymuszą noszenie z sobą zewnętrznej baterii wielkości smartfona, bo nie wszędzie da się po prostu podłączyć tel do gniazdka i nie wszędzie będzie to dobrze widziane. Już teraz rozważam zakup takowej baterii a po zaangażowaniu czujników do dopasowania reklamy do danych na temat otoczenia uczyni taki power bank obowiązkowym wyposażeniem.

  • 0

    31.  2012-03-25 15:40:27

    Hehe, a już się przymierzałem do galaxy sIII lub galaxy note, ale jednak trzeba będzie się przeprosić z windą lub odszczekać polemikę z IOS

  • 0

    32.  2012-03-25 18:13:31

    @27 to proste, bo już wyszedł z użycia.

  • 1

    34.  2012-03-25 22:46:12

    33, ciii. On nadal wierzy w bociany, a ty go próbujesz "nawracać"... Komentarz na temat polityki tej żenującej firmy jest raczej zbędny...

  • 0

    36. ~mozzzi  2012-03-26 00:32:16  host: 89-69-58-0.dynamic.chello.pl

    Reklamy sa i beda. Niestety tak wielkie firmy to nie organizacje charytatywne i nie beda nic robic za darmo. Jesli juz mam ogladac reklamy to niech chociaz beda dostosowane do mnie.

  • 0

    37. ~kaz  2012-03-26 08:01:32  host: host-62-141-206-88.swidnica.mm.pl

    Mi to pasi, chcę być śledzony.

  • 0

    38. ~KonsLib  2012-03-26 12:18:58  host: abfh249.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jaki idiotyczny patent mozna jeszcze wymyslic (czytaj na cos oczywistego)?! Mam nadzieje, ze ktos w UE polozy temu tame, bo to oczywista "agresja" ekonomiczna USA

  • 0

    39. ~Lolek  2012-03-26 13:07:34  host: 212.160.172.70

    ŻAŁOSNE .tyle

Dodaj swoją opinię