Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Google: bez ulgi dla Motoroli Mobility

Google: bez ulgi dla Motoroli Mobility

Q! 9 Listopada 2011 18:52

0 0

Pomimo wykupienia Motoroli Mobility przez Google, firma ta nie ma co liczyć na specjalne traktowanie ze strony swojego nowego właściciela - poinformował Eric Schmidt, prezes firmy z Mountain View.

W połowie sierpnia, za 12,5 mld dolarów, Google przejął komórkowy dział Motoroli. Mówiło się wtedy, że firma komórkowa może zyskać na tym m.in. dostęp do nowych wersji systemu Android wcześniej od innych producentów. Wywołało to obawy tych ostatnich i stworzyło szereg wątpliwości m.in. na temat otwartości Androida.
Teraz Google zapewnia, że przejęcie Motoroli Mobility nie wpłynie w żaden sposób ani na otwartość systemu Android, ani na stosunki biznesowe z nowym nabytkiem. Komórkowy dział Motoroli - według słów Larrego Page'a - ma działać pod skrzydłami Google jako oddzielny podmiot i być traktowany tak samo jak każdy inny partner biznesowy giganta.

Tymi słowami Google jednocześnie uspokoiło konkurentów mobilnej Motoroli oraz wytrąciło argument przeciwników, mówiący o końcu otwartości systemu Android.

Źródło tekstu: Pocket-lint, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • -1

  1. ~zbyszek  2011-11-09 20:00:35  host: acry188.neoplus.adsl.tpnet.pl

  sory, ale to przecież jest oczywiste że Google jawnie nie będzie faworyzować Motki, ale przecież opłaty licencyjne mogą wracać do Motki na rozwój, nikt tego nie będzie przecież wiedział...

 • 0

  2.  2011-11-09 21:18:51

  za androida są opłaty licencyjne? od kiedy?

 • 0

  3.  2011-11-09 21:22:34

  Powinni zrezygnaować z nakładek na system dla telefonów Motoroli i wypuszczać aktualizacje w tym samym terminie co dla Nexusów.

 • 1

  4. ~bliss  2011-11-09 21:25:55  host: public-gprs54914.centertel.pl

  nie są, @1 chrzani głupoty. Tu raczej chodziło o integrację firm, m. in. wykorzystywanie nieujawnionych danych na temat przyszłych wersji andka w fazie projektów hardware motki

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-107-22-2-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.