Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Goclever TAB R973 z Jelly Bean

Goclever TAB R973 z Jelly Bean

LuiN 17 Września 2012 20:59

0 0

Do polskich sklepów trafił właśnie tablet firmy Goclever TAB R973. Podstawowymi atutami urządzenia są: najnowszy Android 4.1 Jelly Bean, dwurdzeniowy procesor RockChip RK3066, czterordzeniowa karta graficzna oraz 9,7-calowy ekran IPS.

goclever tab r973 goclever tab r973 goclever tab r973

Pojemnościowy ekran charakteryzuje się rozdzielczością 1024 x 768 pikseli, podświetleniem LED oraz współczynnikiem proporcji 4:3. Matryca IPS (In-Plane Switchnig) zapewnia doskonały, bardzo wyraźny obraz i wyjątkowo szerokie kąty widzenia (sięgające 178 stopni).

Tablet ma też sprawdzić się jako platforma do gier - szybki, dwurdzeniowy procesor RockChip RK3066 1,6GHz (Cortex A9) oraz czterordzeniowy układ graficzny Mali 400MP zapewniają płynne działanie nawet najbardziej wymagających gier. W urządzeniu zastosowano najnowszy system operacyjny z serii Google Android - 4.1 (Jelly Bean).




TAB R973 wyposażony jest w moduł Wi-Fi, port microUSB (umożliwiający podłączenie m.in. zewnętrznego modemu 3G), wyjście miniHDMI (za pośrednictwem którego można podłączyć do tabletu np. telewizor), 16 GB wbudowanej pamięci (z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD o kolejne 32 GB), przednią kamerę 0,3 Mpix, wbudowany głośnik, gniazdo słuchawek oraz czujnik położenia.

Wymiary tabletu wynoszą 243 x 188 x 12 mm, zaś masa 650 gramów. Zastosowana w modelu TAB R973 bateria charakteryzuje się pojemnością 8000 mAh i pozwala na nawet 8 godzin nieprzerwanej pracy.

Cenę urządzenia, które jest już dostępne na polskim rynku, ustalono na 759 zł. Najnowszy produkt Goclever objęty jest 24-miesięczną gwarancją (z tego 12 miesięcy w systemie door-to-door).

Źródło tekstu: Goclever     

Dodaj do:

Tagi: goclever

w sumie: 28
  • 0

    10. ~sucker killah  2012-09-18 08:57:48  host: public-gprs590527.centertel.pl

    To jakiś żart? Jakiś wsiawy goclever w tej cenie co kindle fire i nexus7??? Kto to kupuje? Setki jakichś chińskich tabletów a 70% rynku to opad, pewnie jakieś 25% to kindle i nexus, zostaje 5% na setki "wynalazków" typu goclever - żenada

  • 0

    11. ~sucker killa  2012-09-18 08:59:51  host: public-gprs590527.centertel.pl

    opad = ipad

  • 0

    12.  2012-09-18 09:09:51

    @10 juz zobaczysz w Polsce nexusa w okolicach 750zl :) wersja z 16GB bedzie kosztowac 199 funtow (w USA 250 dolarow, pewnie bez podatku stanowego) co daje "polska" cene na poziomie ok. 1200zl

  • 0

    13. ~ABP  2012-09-18 09:20:13  host: aabc18.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kolejny tablet bez GPS. Ciekawe ile można na nim zaoszczędzić, że w tak wielu tabletach go nie ma.

  • 0

    14. ~ADAM  2012-09-18 09:32:22  host: www2.euron.pl

    Mam od pół roku A73 (który jest bardzo mocno eksploatowany) a tego R973 testowałem jeden dzień (w ostatnią niedzielę). Sprzęcik bardzo fajny, bardzo czytelny wyświetlacz, gry szybciutko, aczkolwiek kilka miało problemy (chyba niekompatybilne J.B. 4.1) na baterii wytrzymał 5 godzin zabawy (A73 max. 1,5-2 godziny). Obraz po HDMI na TV bardzo ładny choć długo się namęczyłem żeby mój panasonic go wyświetlał. Co ciekawe moja dość stara plazma mając matryce też 1024 x 768 chyba nie interpolowała obrazu z tableu tylko wyświetlała 1 do 1 (pixel-to-pixel). Inminus - nadal słaba kamerka, odczuwa się to nawet przy skaypie. Ogólna ocena 5 minus.

  • 0

    15. ~ADAM  2012-09-18 09:38:06  host: www2.euron.pl

    I taka ciekawostka co do producenta. Mój A73 zaliczył kiedyś glebę a dokładnie został niechcący dość mocno wyrzucony na chodnik i potem asfalt. Wszystko inne by się rozsypało na kawałki a A73 przeżył ma tylko mocno porysowany tył (aluminium) i lekko ekran ("dachował" z pięć razy upadając). Żadnych innych uszkodzeń! Jak na chińczyka to dla mnie niesamowita niespodzianka. :)

  • 0

    16. ~  2012-09-18 09:43:13  host: adqg72.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @10 warto dodać że na ww sprzęt jest gwarancja, a to dużo. Owszem można sobie taniej zamówić podobnego chińczyka ale co dalej?!

  • 0

    17. ~terence  2012-09-18 10:05:30  host: 212.160.172.70

    @15 znanym problemem A73 są odklejajace sie ekrany i bad piksele wystarczy poczytać na forach więc wykonanie jak u taniego chińczyka czyli jak trafisz

  • 0

    18. ~Bronko  2012-09-18 10:30:52  host: public-gprs458915.centertel.pl

    Kolejny tablet bez Bluetooth'a i GPS. Bez GPS jeszcze by uszło bo po Bluetooth'u można by GPS'a przypiąć. Ciekawe ile można na tym zaoszczędzić, że w tabletach go nie ma.

  • 0

    19. ~  2012-09-18 10:32:23  host: acxg132.neoplus.adsl.tpnet.pl

    18, wydlub apostrof z klawiatury, bo i tak nie wiesz, kiedy sie go uzywa.

  • 0

    20. ~klusek  2012-09-18 10:58:47  host: 193.238.64.60

    fajnie fajnie, a moj samsung 8.9 nadal nie dostal andka 4.0. chyba nastepnym razem kupie jakiegos chinola :-)

  • 0

    21. ~  2012-09-18 11:44:13  host: gaja.tpnet.pl

    Cyt.: "TAB R973 wyposażony jest [...] 16 GB wbudowanej pamięci..." - marketoidy wymyśliły następną sztuczkę mająca na celu ogłupienie potencjalnego klienta. Obecnie nie podają wielkości pamięci RAM, a zamiast tego podają wielkość pamięci masowej, nie zaznaczając jaki to typ pamięci. W efekcie mniej zorientowany czytelnik mający komputer z 2 lub 4 GB pamięci RAM, nabiera przekonania, że oferowany mu tablet ma jakąś niesamowitą moc obliczeniową, skoro ma np. 16 GB RAM. A tymczasem te 16 GB to wcale nie jest RAM, tylko odpowiednik komputerowego twardego dysku i w tym kontekście ta pojemność 16 GB wcale nie jest taka powalająca, jakby się mogło wydawać.

  • 0

    22.  2012-09-18 12:09:05

    @21 to chyba tylko Ty masz takie skojarzenia.

  • 0

    23. ~  2012-09-18 12:11:52  host: 178.183.144.151.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    @21 - a jak kupujesz dysk twardy to też masz wrażenie że Ci MB ukradli?

  • 0

    24.  2012-09-18 12:43:18

    @21 wiekszych problemow nie masz? uwierz mi, ze wiekszosc potencjalnych klientow ktorzy wiedza czym jest RAM bardzo dobrze zdaja sobie sprawe, ze chodzi o pamiec wewnetrzna... jeszcze tylko napisz, ze ten 1,6GHz to nie jest tak wydajny jak stacjonarny... captn' obvious...

  • 0

    25. ~Plum73  2012-09-18 15:54:51  host: apn-46-76-65-161.dynamic.gprs.plus.pl

    Jednakowoż cena wysoka a Bluetooth czy usb_on_the_go brak podobnie jak gps/glonass a co jak wif i padnie-ramka na zdjęcia?

  • 0

    26.  2012-09-18 16:26:39

    @25 istnieje taka fajna usługa. To się nazywa gwarancja. Pada Wi-Fi i oddajesz do serwisu a oni naprawiają. A i możesz podłączyć modem 3G

  • 0

    27. ~  2012-09-18 19:21:59  host: gaja.tpnet.pl

    @24. thonka: Strzeliłeś sobie w stopę! Pojęcia "pamięć wewnętrzna" (ang. "internal memory") używa się właśnie dla określenia pamięci RAM oraz ROM! Jeśli masz wątpliwości, to możesz sprawdzić na Wikipedii, zarówno polskiej jak i angielskiej. A te 16 GB w tym tablecie, to nie jest "pamięć wewnętrzna", tylko pamięć masowa, czyli po angielsku "mass storage".

  • 0

    28. ~Frog  2012-09-20 21:53:41  host: ip29w3.clubnet.pl

    Nexus7 w x-komie obecnie za 999zl.

  • 0

    29. ~magda  2012-11-06 21:09:54  host: aeeg133.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pomocy! Po odłączeniu Wi-fi tablet się wyłączył i nie chce właczyc.

Dodaj swoją opinię