Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Goclever Quantum 450 LTE - 64 bity i LTE za 499 zł

Goclever Quantum 450 LTE - 64 bity i LTE za 499 zł

LuiN 17 Lutego 2015 10:35

6 5

Goclever wprowadził do swojej oferty smartfon Quantum 450 LTE, wyposażony w 64-bitowy, 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 410, dwa gniazda na kartę SIM i łączność LTE.



goclever quantum 450 lte goclever quantum 450 lte goclever quantum 450 lte goclever quantum 450 lte




Goclever Quantum 450 LTE ma 4,5-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości 480 x 854 pikseli, 4-rdzeniowego Snapdragona 410 (taktowanie 1,2 GHz), grafikę Adreno 306, 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD, główny aparat 5 Mpix z diodową lampą, przednią kamerkę VGA, radio FM, GPS z GLONASS, dwa gniazda SIM (jedno 2G, drugie 2G/3G/LTE), obsługuje zarówno HSPA+, jak i LTE Cat4 (150/50 Mb/s), a wszystko to producent zamknął wraz z akumulatorem 1800 mAh w obudowie o grubości 8,9 mm i masie 134 gramów.

Quantum 450 LTE pracuje pod kontrolą Androida 4.4.4 KitKat, a zastosowany w nim akumulator pozwala na średnio 125 godzin czuwania lub 6 godzin ciągłego korzystania z Wi-Fi. Nowym rozwiązaniem zastosowanym w tym modelu jest czujnik gestów, który pozwala na bezdotykowe sterowanie pulpitem - przesuwanie ekranów pulpitu ruchem palca w powietrzu. Umieszczony z przodu obudowy głośnik zewnętrzny zapewnia z kolei dobrą słyszalność dzwonków i muzyki gdy telefon leży na stole.

Co warto dodać, z 64-bitów procesora skorzystamy dopiero po ewentualnej aktualizacji Androida do wersji 5.0 (póki co producent jej nie zapowiedział).

Źródło tekstu: Goclever, wł     

w sumie: 44
  • 1

    27.  2015-02-17 15:41:54

    @25 pokaz mi test gdzie G3 jest lepszy od Z3 w jakosci zdjec.
    @26 a gdzie napisalem, ze chodzi o te same technologie? Wlasnie po to pisze nowsze technologie. Poza tym ekran 480 x 854 w stosunku do 720x1280 nie zuzyje duzo wiecej energii, co innego FHD czy UHD, ale tu ma jeszcze bardzo duzy wplyw obciazenie samego procesora, ktory ma zdecydowanie wiecej do przeliczenia. I z tym sie zgadzam, ze wyzsza roz. to wiecej do liczenia dla SoC czyli wyzszy pobor pradu.

  • 1

    28.  2015-02-17 15:49:38

    a i pokaz ten sklep gdzie G2 jest za 779 zl ??

  • -1

    29. ~Tech-nick  2015-02-17 16:52:55  host: n06-05-08.opera-mini.net

    ad. 27.: Aha, pokazać ci, bo ty się nie znasz i nie wiesz gdzie to znaleźć... ;-p
    Ależ proszę bardzo: http://tlp.is/5fw
    Możesz też spytać o to LuiN-a (moim zdaniem najlepszego na telepolis.pl testera smartfonów) to może ci powiedzieć o LG G3 np. coś takiego: "Raz tylko włączamy tryb HDR, a potem robienie zdjęć to jedynie ustalanie kadru i pstryk. Tak wielu dobrych zdjęć, broniących się bez jakiejkolwiek obróbki, nie zrobiłem chyba żadnym testowanym do tej pory telefonem. Nawet świetny aparat w Note'cie 4 nie był równie skuteczny.", "Teraz G3 wciąż żwawo mierzy się z Xperią Z3 czy Samsungiem Galaxy Note 4 i wiecie co? Ceną i jakością zdjęć miażdży obydwa wymienione"
    Druga sprawa - jakie to według ciebie są te niby nowsze technologie produkcji wyświetlaczy niż IPS LCD, czy AMOLED ?? :-)
    Wyświetlacz o rozdzielczości 720 x 1280 ma na powierzchni ponad dwa razy więcej pikseli w stosunku do ekranu o rozdzielczości 480 x 854 (921600 vs. 409920), a ty twierdzisz, że ta różnica nie znaczenia w kontekście zużycia energii??! Gratuluję poczucia humoru! ;-) Tym bardziej, że zdajesz sobie sprawę, że ma to bardzo duży wpływ na obciążenie układów obliczeniowych, powodując większe ich zużycie energii.

  • 0

    30. ~Tech-nick  2015-02-17 17:00:05  host: n06-05-08.opera-mini.net

    ad 28.: Widzę, że wszystko trzeba ci pod nos podsuwać, bo sam sobie nie potrafisz znaleźć ;-p
    No ale dobra - proszę : http://tlp.is/5fx

  • 1

    31.  2015-02-17 17:46:17

    @30 no tak koreanska wersja (to sa tel refubrished na 99%), dodam ze na allegro pekniete d802 sa po 200-300zl, tez da sie uzywac ;) ... I tak te firme znalazlem juz wczesniej na allegro, ale ich adres w bloku, albo Anglii (ich aukcje allegro) jakos tak malo dla mnie jest wiarygodny
    @29 test wg powiedzenia dajcie mi czlowieka to sie paragraf znajdzie, tak i tu. Sam porownywalem jakosc na podstawie zdjec wlasnych z Z3 i z porownywarki na gsmarena. Tam juz troche to inaczej wyglada. Widac ten co robi test zawsze tak zrobi, zeby wygral ten tel co chce. Nie mowie ze G3 ma zly aparat, a biorac pod uwage jego cene to jest dla mnie rewelacja. Tylko jego ekran UHD to druga, ciemniejsza, strona tego telefonu. Dobra co do zuzycia energi to nie chce mi sie dyskutowac, bierzesz sobie co chcesz z moich wypowiedzi. W ekranie (o tej samej przekatnej i technologii) najwiecej energi zuzywa podswietlenie a te jest takie samo dla 800x i 1280x, a o obciazeniu dla procesora tez napisalem, ale to jest zuzycie energi przez procesor nie ekran. Odpalenie 2x wiekszych punktow w ekranie z mniejsza rozdzielczoscia tez musi dac wieksze zuzycie, czyli wynikowo tyle samo energii. Za to czytelnosc ekranu 4,5" dla 854x jest zdecydowanie gorsza niz 1280x przy czytaniu stron czy dokumentow tekstowych, gdzie chodzi i tak pewno jeden rdzen. Bo dla gier czy zdjec to mala roznica, a wrecz dla gier plusem bedzie wyzsza wydajnosc przy nizszej roz. ekranu.

  • 0

    32. ~mm  2015-02-17 17:48:05  host: user-94-254-145-175.play-internet.pl

    Żeby tak bardziej markowi producenci chętnie oferowali modele dual sim...

  • 0

    33.  2015-02-17 18:20:54

    @12 Na uszkodzenie mechaniczne tę gwarancję na 6 miesięcy dają?

  • 0

    34. ~@up  2015-02-17 18:23:46  host: apn-95-40-109-98.dynamic.gprs.plus.pl

    markowi producenci typu HTC, Samsung, Lg, Sony taką specyfikację plus swoje logo sprzedawali by za minimum 750zł :-D

  • 0

    35. ~EDMusic  2015-02-17 20:25:28  host: aazg221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @34
    Samsung Galaxy Prime ma bardzo podobne parametry (większa pojemność baterii) ten sam procesor kosztuje nowy 599 zł ... znajdzie się jeszcze parę modeli o podobnych cenach i specyfikacjach ... a już w najbliższym czasie pojawią się choćby nowe telefony LG, które zawsze mają dobry stosunek jakości do ceny ...

  • 0

    36. ~mm  2015-02-17 22:02:40  host: user-94-254-145-175.play-internet.pl

    @35
    Niestety wersja dual sim jest dużo trudniejsza do znalezienia a także droższa. Na oficjalnej polskiej stronie Samsunga nie występuje wersja dual, więc nie wiem z jakiej dystrybucji pochodzi wersja dual.

  • 0

    37.  2015-02-18 01:22:27

    w tej cenie to juz mozna kupic Huawei G620s ktory przynajmniej ma normalna rozdzielczosc, a nie kolejny z pixelozą

  • 0

    38. ~piotras  2015-02-18 08:47:56  host: 78.133.137.186

    @20 zgadzam się w 100 % a cena to już 600 zł :D super telefon za małe pieniądze ...

  • 0

    39. ~olek  2015-02-18 10:17:01  host: ip-93-154-142-64.free.aero2.net.pl

    Juz jest problem bo obsluguje tylko pasmo LTE 800 jest problem z obsluga kart SD powyzej 8GB i ma ten sam problem z dzwiekiem i jakoscia rozmow co Quantum 4.RAM ma tylko 680 czyli kant cena to 329zl a teraz za 499zl z 599zl.Wymiana ekranu ok.180zl menu angielskie polski to 80%

  • 0

    40. ~Adorr  2015-02-18 10:29:49  host: 178-37-145-26.adsl.inetia.pl

    Jakiś wysyp tego typu konstrukcji, My Phone Fun 3, Goclever Quantum 400, Allview E2 Jump, Prestigio Grace 3. Wszystkie 1GB RAM/8GB ROM, Ekran 4,5 cala. Dopiszcie podobne modele bo celuje właśnie w coś takiego. Obecnie mam LG L40 i brakuje mi właśnie ramu i pamięci wew.

  • 0

    41. ~dmc  2015-02-18 11:16:20  host: 213.108.152.81.wlantech.pl

    wygląda ładnie ja mam telefon z 318ppi i adreno 320, 10 minut grania w gierke samochodową zjada 20% baterii

  • 0

    42. ~Net-Ja  2015-02-18 19:16:40  host: public-gprs516353.centertel.pl

    500 zł za te chińskie paści od niby "polskiego" producenta?! Śmiechu warte! Za 500 zł to ja niedawno kupiłem 100 razy lepsze -> 3-miesięczne LG G2 mini LTE w idealnym stanie (m.in. 21-miesięczną gwarancją, z poliwęglanową folią na wyświetlaczu i nowym skórzanym pokrowcem!).
    Rozkapryszony dzieciak dostał go w prezencie, pobawił się trochę, a później się okazało, że kumple z gimnazjum dostali bardziej wypasione smartfony to pozbył się LG-ka, jednocześnie "składając wniosek" do rodziców o zakup Samsunga Galaxy S4... Ehh, tacy to mają dobrze... :-)

  • 0

    43. ~499 zł  2015-03-02 10:26:12  host: user-94-254-133-75.play-internet.pl

    Dlaczego drugi slot ma tylko 2G?

  • 0

    44.  2015-03-02 10:28:41

    43: dzięki temu jest:
    a) taniej,
    b) zużywa się mniej baterii.

  • 0

    45. ~  2015-03-02 10:31:39  host: adcp41.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @44
    a jest jakiś telefon, który obsługuje 3G na obu slotach jednocześnie? Od razu mówię, że nie tak jak w myPhone Luna, że niby oba sloty, ale tylko jeden w tym samym czasie. Poza tym w wyszukiwarce telefonów dodajcie możliwość wyszukiwania telefonów po HD Voice.

  • 0

    46. ~kiw  2015-03-10 16:20:46  host: user-94-254-144-70.play-internet.pl

    @29. proponuje mniej się zapalać opiniami ludzi, którzy porównują piksele i gadżety, a skupić się na technologii, bo powtarzanie w tak autorytarnym tonie bzdurnych informacji, że to amoled jest lepszy od ips jeśli chodzi o zużycie energii jest śmieszne i świadczy o dość płytkiej wiedzy, a jednocześnie prowadzi do utrwalania się błędnych, nie popartych argumentami informacji.
    Technologia IPS niezależnie od obrazu jaki wyświetla zużywa taką samą ilość energii, oszczędność OLEDa wychodzi przy ciemnych tłach, czy filmach. Nie wiem jak inni użytkownicy, ale ja używam telefonu do prowadzenia rozmów, pisania smsów, jako mapy, czy przegladarki www, wszystkie te funkcjonalności to jasny ekran.
    polecam krótką prezentację na temat algorytmu mającego ograniczyć zużycie energii w technologii oled.
    http://tlp.is/5mw

Dodaj swoją opinię