Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Goclever Orion 101 - czterordzeniowy tablet z wygodną klawiaturą

Goclever Orion 101 - czterordzeniowy tablet z wygodną klawiaturą

LuiN 15 Kwietnia 2013 12:19

1 0

Tablet Goclever Orion 101 wyposażony jest w szybki czterordzeniowy procesor, 10-calowy ekran IPS (1280 x 800 pikseli) oraz klawiaturę QWERTY (komunikującą się z tabletem przez Bluetooth), umożliwiającą wygodne tworzenie dokumentów, prezentacji, e-maili itp.



goclever orion 101 goclever orion 101 goclever orion 101 goclever orion 101

Goclever Orion 101 pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 4.1. W II kwartale tego roku producent przewidział aktualizację systemu operacyjnego do kolejnej wersji Androida - 4.2, dzięki któremu użytkownik otrzyma możliwość prowadzania kilku kont w jednym urządzeniu czy interesującą funkcję MIRACAST (umożliwiającą bezprzewodowe przesyłanie obrazu z tabletu do ekranów zewnętrznych).

"Sercem" urządzenia jest czterordzeniowy procesor Allwinner A31 1 GHz (Cortex A7 QuadCore), gwarantujący błyskawiczne renderowanie stron WWW i komfortową pracę w wielu aplikacjach jednocześnie. Za przetwarzanie grafiki odpowiada układ PowerVR SGX544MP2 (8-rdzeniowy), zapewniający konsolową jakość gier. Układ ten jest wspomagany przez 2 GB pamięci operacyjnej RAM, a swoje dane użytkownik może zapisywać we wbudowanej pamięci flash o pojemności 16 GB lub na wymiennych kartach microSD (max. 32GB).




Klawiatura podczas transportowania tabletu pełni dodatkowo funkcję osłony ekranu (bez obawy możemy go wrzucić do torby, plecaka czy walizki). Łączność z QWERTY odbywa się za pomocą modułu Bluetooth. Użytkownik może osadzić tablet w klawiaturze (tworząc w ten sposób klasycznego netbooka) lub umieścić oba urządzenia w pewnej odległości od siebie. Ma ona wbudowaną baterię, ładowaną za pośrednictwem portu microUSB.

Specyfikację uzupełniają m.in. bateria o pojemności 6200 mAh (wystarczająca na ok. 6 h pracy), dwa aparaty fotograficzne/kamery (przednia 0,3Mpix, tylna 2 Mpix), złącze microUSB OTG, dzięki któremu podłączymy urządzenia peryferyjne czy modem 3G oraz port miniHDMI, głośniki, mikrofon oraz wyjście słuchawkowe. Producent nie mógł zapomnieć również o module Wi-Fi b/g/n. Razem z tabletem i klawiaturą (w standardzie) klient otrzymuje także ładowarkę sieciową, kabel USB, kabel USB OTG i słuchawki (opcja).

Orion 101 dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych - białej oraz grafitowej. Wymiary tabletu 267 x 176 x 10 mm (po dołączeniu klawiatury: 270 x 179 x 16 mm), zaś masa wynosi 600 gramów (po dołączeniu klawiatury 876 gramów).

Sugerowana cena detaliczna tabletu to 899 zł brutto, w standardzie Orion objęty jest 2-letnią gwarancją producenta, w tym 12 miesięcy w systemie door-to-door.

Źródło tekstu: Goclever     

Dodaj do:

Tagi: goclever

w sumie: 23
  • 0

    4. ~Tomek  2013-04-15 12:53:06  host: 87-206-170-161.dynamic.chello.pl

    dzięki Pyth0n ;) Teraz już rozumiem ;) W takim razie czekamy na testy ;)

  • 0

    5. ~LepikPL  2013-04-15 12:54:58  host: user-94-254-145-115.play-internet.pl

    Gdyby był wbudowany modem, sprzęt byłby idealny. No ale cena bdb, więc nie wymagajmy zbyt wiele. Wersja dual core z mali 300 do ustrzelenia poniżej 750. Biorę chyba jednak quada. Zobaczymy...

  • -1

    6.  2013-04-15 13:24:05

    Panowie. Akumulator a nie bateria. Tablet ma akumulator o pojemności 6200 mAh a nie baterię. Jestem wstanie przymknąć oko na potoczną mowę chociaż powinno się operować poprawną nazwą to artykuł wymaga poprawnych określeń.

  • 0

    7.  2013-04-15 14:09:19

    hmmm... na trzecim zdjęciu jest pokazane "mocowanie" na klapie a na czwartym już nie...

  • 0

    8.  2013-04-15 14:30:48

    6, a.warzecha - zdajemy sobie sprawę, że bardziej precyzyjnym i poprawnym określeniem jest akumulator, jednak bateria w odniesieniu do akumulatorów w telefonach czy tabletach przyjęła się na tyle dobrze, że nie ma chyba sensu na siłę o nią walczyć. Na tej samej zasadzie przestaliśmy na siłę propagować bardziej poprawną formę "Polkomtelu". Przekaz ma być zrozumiały i czy to będzie w tekście bateria, czy akumulator Czytelnicy doskonale wiedzą o co chodzi.

  • 0

    9.  2013-04-15 14:31:37

    7, hollytom - ta klawiatura nie jest przymocowana na stałe do tabletu. To tylko podstawka.

  • 0

    10. ~  2013-04-15 17:57:00  host: ip-94-42-35-128.multimo.pl

    8. Czyli piszecie błędnie, bo tak chcecie albo chcą Wsi czytelnicy. Oryginalne podejście.

  • 0

    11.  2013-04-15 18:03:04

    a.warzecha: jeżeli chcesz być aż tak poprawny, to powinieneś mówić o "baterii akumulatorów". Uproszczenie do "baterii" jest w pełni uzasadnione.

  • 0

    12.  2013-04-15 18:05:26

    10: staramy się pisać poprawnie, ale ważniejsza jest dla nas merytoryka niż duperelki językowe...

  • 0

    13. ~miki  2013-04-16 07:47:41  host: static-73-25.is.net.pl

    NIGDY WIĘCEJ urządzeń GOCLEVER! Szajs i dziadostwo!!! Ich kiepska jakość, awaryjność i beznadziejny serwis, który olewa klientów, to najlepsza rekomendacja tej marki! Już trzeci raz wymieniam tablet R105BK na nowy, bo za każdym razem są jakieś usterki techniczne, a to coś, co ma przypominać serwis, nie umie sobie poradzić i trzyma urządzenie w naprawie 2 miesiące. Unikajcie tej firmy jak ognia, jeśli chcecie mieć spokój i mniej zszargane nerwy. NIE POLECAM!!!

  • 0

    14. ~...  2013-04-16 08:13:41  host: v08-15.opera-mini.net

    @miki Sprawdź zasilacz- sypią się na potęge np w moim modelu. Przy okazji chciałbym zaznaczyć, że oczekiwanie jaokści od masowego chińczyka, sprzedawanego pod polską marką- jest dość dziwne. Sam mam tablet od goclever T76 (kupiłem jako nawigację do samochodu) i powiem, że gdybym zapłacił za niego 1000zł to byłbym raczej niezadowlony (np. kiepski ekran czy dość słaba bateria) , ale tablet kosztował 270zł z przesyłką i działa naprawdę ok.

  • 0

    15. ~@14  2013-04-16 09:11:29  host: static-73-25.is.net.pl

    Ten tablet Goclever, który kupiłem, kosztował ponad 750 zł, a nie 270 więc to już nieco inna jakość powinna być. Samsung Tab 2 10.1 potrafi być w cenie 1100 zł więc to już nie jest kolosalna różnica.

  • 0

    16.  2013-04-16 10:04:11

    Ja mam "chińczyka" Lenovo IdeaTab (z modemem 3G) i bardzo go sobie chwalę. Przed zakupem miałam wątpliwości, bo to jednak 900zł, ale teraz nie żałuję. :-)

  • 0

    17.  2013-04-16 10:36:09

    WitekT@ Polkomtel czy Polkomtelu jest to kwestia pisowni i chodzi o to sam a w przypadku baterii i akumulatora czy jak piszesz baterii akumulatorowej to 2 różne urządzenia. Bateria jest jednorazowa a akumulator możesz ładować. Zapytam cię wprost. Jak idziesz do sklepu i chcesz kupić akumulator typu AA (potoczny paluszek) to mówisz sprzedawcy proszę baterię? Na pewno nie. Wiem, że potocznie jak ktoś mówi o baterii w telefonie to chodzi o akumulator, lecz używanie w artykule określenia, że sprzęt ma akumulator o danej pojemności nikogo nie drażni lecz świadczy o profesjonalniej piszącego.

  • 0

    18.  2013-04-16 10:38:17

    17@ Chodziło mi o profesjonalizmie piszącego

  • 0

    19. ~Calm7  2013-04-16 11:41:07  host: V34-04.opera-mini.net

    13). Jedna z podobnych: "..nigdy w życiu nie kupiłbym tabletu tej firmy. Pracuję w jednym ze sklepów dużej sieci ..... i mamy w sprzedaży dużą ilość tabletów tej firmy, nie dość że na 10 sprzedanych tabletów 9 wraca do serwisu to jeszcze serwis tej firmy nie wyrabia się z naprawami, mamy wysłane do nich tablety z początku roku to do tej pory ich nie oddali bo nie mają czasu naprawić:/ Firma porażka, lepiej dorzucić 400-500 zł i mieć porządny markowy tablet!!"

  • 0

    20. ~Adam  2013-04-16 12:03:57  host: www2.euron.pl

    @a.warzecha - przyjmij do wiadomości że z technologicznego i historycznego już nieco punktu widzenia są trzy rodzaje źródeł energii: baterie, akumulatory i baterie regenerowalne. Podział ten wynikał z budowy i zasady dziania. Współczesnym źródłom zasilania telefonów komórkowych czy tabletów technologicznie jest bliżej do baterii regenerowalnych niż do akumulatorów.

  • 0

    21. ~warhulsky  2013-05-31 09:45:06  host: user-164-126-56-77.play-internet.pl

    A ja polecam wideo z prezentacją i recenzją tabletu Orion 101 youtu.be/WwYMmbZQ76w

  • 0

    22.  2013-06-22 16:19:53

    Tablet Orion 101 firmy Goclever to jedna wielka PORAŻKA !!!!!! Nic nie działa tak jak powinno. Kupiłem ten badziew kilka tygodni temu i jestem w szoku żem był taki głupi i naiwny. Oto tylko kilka wad tego ustrojstwa : Strony otwierają się kilka minut...na różnych przeglądarkach, także wewn mają problemy np.ustawienia czy bluetoth. Dwa metry od routera traci zasięg.Nie działają oryginalne programy na androida, kamery to katastrofa a jakość i siła dźwięku to dla odmiany masakra. Na ekranie widać wyraźnie plamy np. na jasnym tle. Gry.... Chodzą.....no właśnie, nie biegają. Ładowarka i tablet przy ładowaniu Gorące nie ciepłe....po prostu parzą!!! Więcej....? Chyba starczy. BUBEL nad BUBLE

  • 0

    23. ~Aspo  2013-06-26 00:26:14  host: 84-10-163-165.dynamic.chello.pl

    Potwierdzam, że ORION 101 to szajs. Mam od 5 dni a juz 2 razy zresetowal sie sam do ustawien fabrycznych ze o kilku zwyklych resetach podczas pracy nie wspomne. Teraz juz sie nie wlacza - jest tylko ekran startowy i tak w kółko. Zostaje mi serwis albo wymiana u sprzedawcy a najchetniej zwrot kasy lub dopłata do czegoś markowego i sprawdzonego.

Dodaj swoją opinię